Povreda oka

Stucky

Početnik
Poruka
22
Pre nekoliko meseci usled sportske aktivnosti,dobio sam udarac u desno oko.Isao sam kod lekara,prosirili su mi zenicu,rekli da je sve ok sa okom i da dobro vidim.Posle te povrede nakon mozda 1-2 nedelje primetio sam da mi se pojavljuju kao neke mrlje kada je napolju jako suncano,ponekad,ali retko mi se pojavljuju za kompom ili kad citam nesto.Pojavljuju mi se samo kada se zagledam u nesto,pa nestanu,pa se kasnije ponovo pojave i pomeraju se.
Jel zna neko mozda u cemu je rec i moze li se to mozda izleciti ?
 
ti si dobio udarac u glavu tako da oko moze samo da reflektuje povredu nekog centra .
Mozda bi jos bolje bilo da se obratis neurologu koji bi te poslao na snimanje skenerom pa magnetna ...
sve u svemu aktiviraj se jer sve se ceka
 
U cemu onda mislis da je mozda problem?
Meni je logicno da je problem u oku,posto se pojavilo ubrzo posle povrede,ali nisam 100 % siguran.

pa udarac u oko tj udarac u glavu...u tom sam pravcu mislila...
samo pratim sled mogucnosti

mozda nije nista
ne znam isprati situaciju, ako ti je bilo par puta i ne vise onda ok, ako ti se konstantno javlja onda idi opet kod ocnog ovog puta kako rece iva do malo ozbiljnijih institucija tipa kbc pa vidi sta ce ti oni reci, mozda te upute i na jos neke preglede
 
To ti se strucno zove ''letece musice''. Usled udarca doslo je verovatno do blagog krvarenja, blagog ostecenja unutrasnosti oka pri cemu ostaci tih mrtvih celija sada plivaju u tecnosti koja se nalazi u unutrasnosti ocne jabucice. Posebnog lecenja nema a vremenom ce to nestati samo od sebe.
 
To ti se strucno zove ''letece musice''. Usled udarca doslo je verovatno do blagog krvarenja, blagog ostecenja unutrasnosti oka pri cemu ostaci tih mrtvih celija sada plivaju u tecnosti koja se nalazi u unutrasnosti ocne jabucice. Posebnog lecenja nema a vremenom ce to nestati samo od sebe.

a sto ima problem vise pri direktnoj suncevoj svetlosti nego u drugim situacijama? jel ima neka caka? radoznala sam :lol:
 
a sto ima problem vise pri direktnoj suncevoj svetlosti nego u drugim situacijama? jel ima neka caka? radoznala sam :lol:


Verovatno sto pri direktnoj suncevoj svetlosti vise svetla ulazi u oko pa je zato to sve vidljivije.

- - - - - - - - - -

Za koliko bi trebalo da mi prodje ako sam udarac dobio ja mislim u aprilu ?
Ipak bi trebalo da navratim do ocnog lekara.

To vec ne bi znao da ti kazem, za tu informaciju idi kod ocnog.
 
Pre 2 i po meseca sam dobio jak udarac u oko. Otisao sam kod oftalmologa koji me je pregledao i rekao da je sve ok i da nema potrebe ponovo da dolazim. NIsam snimao nista.
Oko me na dodir jos uvek boli(ne mnogo). Da li je ta bol normalna?
 
Pre 2 i po meseca sam dobio jak udarac u oko. Otisao sam kod oftalmologa koji me je pregledao i rekao da je sve ok i da nema potrebe ponovo da dolazim. NIsam snimao nista.
Oko me na dodir jos uvek boli(ne mnogo). Da li je ta bol normalna?

Можда не боли само око већ неки од нерава који је могао бити нагњечен па даје одраз бола у оку.
У сваком случају, можда је време да опет посетиш офталмолога.:)
 
Mene je cerka kada je bila mala,zakacila grafitnom olovkom u desno oko sa desne strane.Mene je to bolelo mesecima i bio sam kod oftamologa i pregledao me je i rekao da nije nista probijeno,ni povredjeno,sem blagog crvenila.Rekla mi je da kupim onu tecnost "Vestacke suze" i da povremeno isperem oko kad pocne vise da me boli.I danas kada slucajno protrljam to oko osetim blagi bol,na tom mestu,a kada lezim i gledam TV,posto je u desnoj strani od mene,obavezno pocne da pece i da suzi.Tako da povreda oka nije bezazlena.Ako ti smeta kada gledas u stranu i boli bez dodira,idi kod oftamologa neka ponovo vidi kakvo je stanje,ako je samo na dodir nemoj dirati,pazi kada se umivas,da ne bi to iritirao.I ako ti ne pravi nikakav drugi problem sem dodira,bolece neko vreme pa ce prestati.Moze se desiti da te opet nekada kasnije isto od trljanja podseti blago na to.nemoj se sekirati.Ako imas vece crvenilo u oku ili ti se bol pojacava odmah kod lekara da to sprecis na vreme,da ne dodje do neke upale.Nije se igrati s takvim stvarima.
 

Back
Top