Povratak na Kosovo

da ali moras da imas igru " operation flash point" za to sto je ovo samo mod igre a ne sama igra znaci nije samo 600 kinti bio je negde link na podforumu avijacija i vojsaka tema tenk m-84 udjes negde na neki link o srpskom naoruzanju za vreme ovih zadnjih ratova
 
Zajebavajuci se na netu naisao sam na sajt gde se prodaje FPS igra koja se desava na Kosovu!? Naime to je sajt www.63padobranska.co.yu . Igra se zove Povratak na Kosovo 2... a kad je izasao prvi deo,majke ti? Ima i Back to Kosovo (ustvari to je mod od Ghost Recon-a).Jel neko igrao ove igre,i ako jeste neka da malo vise informacija i neka okaci neke slicice i screenshootove...
 
evo nesto o igri , skinuo sam sa diska
¨EXPANSION PACK¨
POVRATAK NA KOSOVO


Prvi “expansion pack“ na Srpskom jeziku ... šta reći, osim da je u njega uloženo puno truda i vremena. Radi se o dodatku za igru pod nazivom Operation Flashpoint ( izdata 2001) i Operation Flashpoint Resistance ( 2004 ).
Igra sadrži kampanju ( i pet singl misija ) koja prati život pripadnika 63. Padobranske brigade kroz najraznovrsnije i najopasnije akcije na Kosovu i Metohiji. Radnja igre i sam zaplet je smešten u nama svima poznatu i ne baš tako daleku 1999 godinu ( koju je svako od nas proživeo na drugačiji način ). Želja autora t.j mene, je da svima nama ( koji smo bili civili te ratne godine ) dočara junaštvo i patriotizam naših hrabrih vojnika koji su branili svoju zemlju od nasrtaja Šiptarskih terorista i bandi u južnoj srpskoj pokrajini.
Glavnog junaka ( kapetana VJ u rezervi ) rat dočekuje u idili porodičnog doma. On donosi odluku da se dobrovoljno stavi na raspolaganje svojoj otadžbini i ubrzo potom se prijavljuje u svoju matičnu jedinicu, ulazi u vihor rata gde ga splet okolnosti vodi kroz najraznovrsnije i najopasnije zadatke, od padobranskih desanata do veoma suptilnih akcija oslobađanja sela iz ruku Šiptarskih terorista. To naravno nije sve, misije obiluju izuzetno realističnim scenama i zadacima, a uz to adrenalin u krvi igrača dodatno podižu i patriotske pesme ... Marš na Drinu, Tamo daleko ... i mnoge druge. Borbe se vode u svim vremenskim uslovima ( kiša, vetar i magla ) pa čak i noću uz upotrebu specijalnih borbenih sredstava kao što su : pasivni i obični optički nišani, sredstva za noćno osmatranje i izvidjanje, puške različitih kalibara ( pored standardnih M70 i M70 AB2 ), nezaobilazni prigušivači u “stealth“ akcijama kao i ubojita minsko-eksplozivna sredstva. Ono što je bitno je da igra ne širi nacionalnu, versku ili netrpeljivost bilo koje vrste, zapravo intencija autora je da dočara i pokaže koliko je našim hrabrim braniteljima mira bilo teško da ostanu živi i obezbede svima nama sigurnost i bolju budućnost – budućnost bez rata. Zbog toga je kampanja izuzetno teška ( osim prve dve uvodne “introduction“ misije ) a da bi se prešla potrebno je oko 3-4 nedelje igranja, manje ili više, to opet zavisi od veštine samog “player“-a. Takođe svaka misija ima i po neku caku, kako bi bilo zanimljivije : tipa pronađi snajper da ti bude lakše ili postavi zasedu na određeno mesto. Ovo dodatno stimuliše igrača da bude pronicljiv, lukav, a sistem bodovanja je takav da bodovi rastu ukoliko sačuvate živote vojnika koji su pod vašom komandom. Sama igra je 1. i 3. “person shooter game“ što znači da možete po nahođenju menjati iz kog lica želite da igrate. Ja lično preferiram i volim da igram iz trećeg lica, jer nema ništa lepše videti sebe u uniformi svoje vojske, tada VJ, a danas Vojske Srbije i Crne Gore. Ovom prilikom bih hteo da napomenem da je ovaj “expansion pack“ isključivo rezultat moga interesovanja i želje da napravim ovako nešto, mada bi mi dobro došli eventualni sponzori, jer sam planirao i nastavak, a vremena i novca je jako malo ( autor je student skromnih mogućnosti ) te ovom prilikom pozivam sve ljude dobre volje, ukoliko su zainteresovani, da moj novi projekat potpomognu finasijiski ... zato javite se :


e-mail : ratep@neobee.net


IGRU SAM POSVETIO SVIM HEROJIMA KOJI SU POGINULI ZA SVOJU ZEMLJU braneći je od nasrtaja Albanskih terorista na Kosovu i Metohiji.
Setite ih se i NEMOJTE IH ZABORAVITI, jer oni su ratovali i poginuli za Vas ... i umesto Vas !!!

Živela Srbija !!!
 
EVO UPUTSTVA AKO JE NEKO NABAVI ...ali nemojte mene slucajno da cimate , ne saljem igru nikome .......


¨EXPANSION PACK¨
POVRATAK NA KOSOVO

Uputstvo za instalaciju - Redosled je vrlo bitan – Pročitati obavezno !
*************************************************************
Tri stvari su najbitnije : pusti da igra ide u Program Files, nemoj krekovati prva dva CD-a i trece, igra se startuje preko ikone Flashpoint Resistance !

Prethodno je potrebno da imate instalirane :

- BACK TO KOSOVO 1

( ser. number: M3CZ - P5186 – XNEYL – CL0T7 – 513NT ) sve ukucati
malim slovima ... obratiti pažnju ... na broj 0 ( nula ), a ne slovo O !!!!!!!!
Obavezno uneti ovaj ¨serial number¨ čak i ako je 1. CD moguće instalirati i bez njega. Ovo zato, jer onda neće biti moguće instalirati 2. CD Oper. Flashpoint Resistance ( odbiće vam instalaciju, pa će vam se činiti da je 2. CD neispravan ! )

- BACK TO KOSOVO 2

( ser. number : W0FL – PPR9N – H7P1A – 9B04R – V0KCV ) sve isto
ukucati malim slovima ( i ovde obratiti pažnju ... da su sve 0 ¨nule¨ , a ne
slovo O ... ovo je vrlo bitno ... iz gore navedenih razloga !



¨POVRATAK NA KOSOVO¨ - prvi expansion pack na Srpskom !

Kada su oba CD-a pravilno instalirana tek onda pristupate instalaciji ovog dodatka ( ¨Expansion Pack¨-a ). Ukoliko ste Operation Flashpoint instalirali u folder Program Files tada treba samo da ubacite CD “Povratak na Kosovo“ i sledite instrukcije na ekranu !!!

Prvo ide 01. PATCH koji će vašu igru unaprediti u verziju koja je označena brojem 1.96 vidi se na ekranu kada pokrenete igru. Ovo će ujedno eliminisati izbacivanje vaše igre na desktop ( ukoliko je ver. 1.75 ). Bez ovog ¨Patch¨-a nije u opšte moguće igrati Operation Flashpoint !!!
Znači – prvo, odmah posle instaliranja 1. i 2. CD-a se instalira Patch pod nazivom: 01. PATCH

Potom 02. ADDONS – Raspakovaćete neophodne dodatke da bi ste uopšte mogli igrati ovaj ¨Expansion Pack¨ ( uniforme, vojnike itd. ).

Zatim 03. KAMPANJA, koja će vam instalirati novu kampanju ¨Povratak na Kosovo¨ na srpskom jeziku i sa domaćom muzikom.

Pa onda 04. STRING ( click na dugme “Install“ ) i 05. SINGL – misije !

Ukoliko ste igru instalirali u Program Files-u, onda ne bi trebalo da imate problema ( ukoliko su prethodna dva CD-a ispravno instalirana ! ). Ako Vam se pojave dva kursora na ekranu, rezolucija na kojoj radi vaš monitor treba da bude različita od rezolucije u kojoj je igra ( npr. ako vam monitor radi na 75 MHZ vi stavite u ¨options¨ da igra radi na 85 MHZ ili 70 MHZ ... ovo se retko dešava, ali nije loše spomenuti, samo bez panike !!! ).

*************************************************************

Prijatno igranje uz prvi ¨Expansion Pack¨ na Srpskom jeziku želi vam autor :
Petar Škrivanj. Uživajte u igri, jer to je samo igra, ali osobe sa slabim srcem
savetujem da je igraju umereno ili da isključe opciju ¨Blood¨ pod ¨Options ¨
Eventualne posledice snosi sam igrač ... ja se ovde unapred ogradjujem !!!

Napravi sebi shorcut na desktopu od “Flashpoint Resistance“ i ... igraj !
( Povratak na Kosovo 2 : www.kosovo=srbija.eu.kz )
 
Evo nove teme da cujemo utiske. Kako vam se cini, koja je bolja, itd.
Od ovih igrica sam probao jedino PNK II i ne znam šta da vam kažem, početak je toliko dosadan da nisam imao živaca da dočekam akciju. Inače autor je prodaje kao prvu igru na srpskom jeziku, ali ja nigde nisam čuo srpski. Doduše nije ni igra u pitanju nego mod za Operation Flashpoint. Koliko sam čuo "Back to Kosovo" je vec nesto bolje.
Kakva su vaša iskustva?
 

Back
Top