POTREBNA POMOC ZA DECAKA NEMANJU MITICA 10 GOD,OBOLELOG OD LEUKEMIJE

Agni.l33t

Zainteresovan član
Poruka
451
Dragi prijatelji,

Nemanja je pre četiri dana napunio 10 godina. Na žalost, dobar deo svog kratkog dečjeg života proveo je ležeći u bolnici i boreći se sa opakim bolestima – najpre akutnom limfoblastnom leukemijom tokom 2009. i 2010. godine, a potom, kada je već izgledalo da je tu borbu dobio, stigla je nova bolest hemofagocitna limfohistiocitoza. Nemanja se sa ovom bolesti bori već sedam meseci. Zajedno sa svojom porodicom, mamom, tatom i mlađim bratom, ponovo prolazi kroz pakao, ovoga puta još gori nego ranije.

Nakon iscrpljujućih analiza i terapija citostaticima, nedavno su stigli rezultati iz Karolinska univerziteta u Stokholmu na osnovu kojih je Konzilijum lekara iz Instituta za zdravstvenu zaštitu deteta utvrdio da je NEMANJINA JEDINA SANSA ZA ZIVOT TRANSPLANTACIJA KOSANE SRŽI koja treba da se obavi u Italiji. Dodatnu otežavajuću okolnost predstavlja činjenica da se Nemanja nalazi u veoma teškom stanju jer je od početka bolesti proteklo mnogo vremena, stanje mu se pogoršalo, poslednjih dana je došlo i do novih komplikacija izazvanih dugotrajnim ležanjem i primenom velike količine citostatika, tako da je Nemanji transplantacija hitno potrebna.

U ime prijatelja Nemanjine porodice, MOLIM VAS ZA POMOC KOJA JE NEMANJINIM RODITELJIMA POTREBNA DA BI MOGLI DA OTPUTUJU U ITALIJU I BUDU UZ SVOJE DETE tokom dugih meseci post-operativnog toka. Nemanji je u Komercijalnoj banci otvoren dinarski račun br. 205-9011004935831-83 i devizni br. 9031019020784. Svaka novčana pomoć je dobrodošla. Broj telefona Nemanjinog oca Nenada Mitića je 064/8613828.
To je Nemanji jedina nada!

U albumu su skenirani Nemanjini laboratorijski rezultati i lekarsko mišljenje.


533497_10200261017829622_1675997380_n.jpg
 

Back
Top