Постсексуална интимност

Питах јуче друга што је тако брзо завршио тек започету везу и он ми одговри нечим што ме је поприлично збунило.
Наиме, рече ми како он и та девојка нису били усклађени после секса.
Пошто је било први пут да чујем за тако нешто, покушао је да ми објасни.
Ради се о следећем.
Одлично су се слагали у сексу али кад би врхунац прошао, она се лепила за њега и просто није дала да се он имало одвоји од ње, а њему је то сметало. Односно, није му сметало то што се тако припијала већ то што је то трајало дуго.
Кад год би покушао да устане она је покушавала да га задржи поред себе. Изгледало му је као да покушава да га прогута.
Последњи пут су лежали тако преко сат времена и он је схватио да то не може да подноси.
Био сам поприлично изненађен оваквом ситуацијом јер ја немам ништа слично у мом искуству (додуше, моје искуство је ограничено у односу на већину мушкараца и жена).
Али, то ме је навело на размишљање на шта личи мој начин изражавања у постсексуалном контексту (постесксуално у овом контексту значи после секса у смислу радње).
Схватио сам да ни ја не бих умео да се носим с таквом потребом другога.
Или то ипак зависи од љубави?

Zanimljivo...isto bi i ja postupio...
...ne zavisi od ljubavi, jer se ne bi ni razvila...
 
Наиме, рече ми како он и та девојка нису били усклађени после секса.
Ради се о следећем.
Одлично су се слагали у сексу али кад би врхунац прошао, она се лепила за њега и просто није дала да се он имало одвоји од ње, а њему је то сметало. Односно, није му сметало то што се тако припијала већ то што је то трајало дуго.
Nije to nista cudno vec toliko puta pojasnjeno od strane sexsologa i psihijatra, kazu odnos i da li se odlicno uklapate s nekom osobom se uvek i upravo vidi nakon sexa, po nizu detalja dal 'smetate' jedno drugome, dal jedan skace da trci pod tus 'da simbolicno spere tog drugog', polozaj tela, zagrljaj...sve to ukazuje samo treba pratiti instikt i prepoznati te finese :)
 
Питах јуче друга што је тако брзо завршио тек започету везу и он ми одговри нечим што ме је поприлично збунило.
Наиме, рече ми како он и та девојка нису били усклађени после секса.
Пошто је било први пут да чујем за тако нешто, покушао је да ми објасни.
Ради се о следећем.
Одлично су се слагали у сексу али кад би врхунац прошао, она се лепила за њега и просто није дала да се он имало одвоји од ње, а њему је то сметало. Односно, није му сметало то што се тако припијала већ то што је то трајало дуго.
Кад год би покушао да устане она је покушавала да га задржи поред себе. Изгледало му је као да покушава да га прогута.
Последњи пут су лежали тако преко сат времена и он је схватио да то не може да подноси.
Био сам поприлично изненађен оваквом ситуацијом јер ја немам ништа слично у мом искуству (додуше, моје искуство је ограничено у односу на већину мушкараца и жена).
Али, то ме је навело на размишљање на шта личи мој начин изражавања у постсексуалном контексту (постесксуално у овом контексту значи после секса у смислу радње).
Схватио сам да ни ја не бих умео да се носим с таквом потребом другога.
Или то ипак зависи од љубави?

jok
zavisi koliko se potrebe dva coveka poklapaju
 
Lepo si rekla, zavisi od ljubavi. Da je njemu stalo do te devojke, on bi lepo pokusao da joj stavi do znanja sta mu smeta, pa to je sasvim normalno, ni jedna veza nije savrsena. Zato treba razgovarati otvoreno o tome sta kome prija, sta kome smeta. Najlakse je okrenuti se i otici. I sta, kad ode opet ce naci neku kod koje ce joj nesto smetati, i opet u potragu za nekom trecom i tako u krug. Ako je to bio jedini problem u vezi, pa to se bar da resiti. Razgovorom.
 
Nije to nista cudno vec toliko puta pojasnjeno od strane sexsologa i psihijatra, kazu odnos i da li se odlicno uklapate s nekom osobom se uvek i upravo vidi nakon sexa, po nizu detalja dal 'smetate' jedno drugome, dal jedan skace da trci pod tus 'da simbolicno spere tog drugog', polozaj tela, zagrljaj...sve to ukazuje samo treba pratiti instikt i prepoznati te finese :)
Линк за књигице... Или наслов, аутор...
 
Линк за књигице... Или наслов, аутор...

ja sam u braku 10 godina.... jedina stvar koja mi oduvek smeta kod mogu muza je to sto ne podnosi da ga bilo ko grli dok spava.... a posle sexa (valjda izdrzi) koji minut.... mada izgleda da je iskren u tome.....

i pricali smo , i on je pokusao.... ali covek jednostavno ne moze da zaspi tako....

tako ja posle 10 godina zajednickog zivota ne zaspah zagrljena

jel to normalno ???
 
ja sam u braku 10 godina.... jedina stvar koja mi oduvek smeta kod mogu muza je to sto ne podnosi da ga bilo ko grli dok spava.... a posle sexa (valjda izdrzi) koji minut.... mada izgleda da je iskren u tome.....

i pricali smo , i on je pokusao.... ali covek jednostavno ne moze da zaspi tako....

tako ja posle 10 godina zajednickog zivota ne zaspah zagrljena

jel to normalno ???
Што си мене цитирала? :zima2:
Ја не могу да заспим ако сам загрљена.
Није да ми не прија, али не могу да заспим тако.
Пустим да се он успава, па се полако искобељам :zstidljivko:.
Ја разумем твог чоека. Пробај и ти.
 

Back
Top