Postavljenje

Samaricanin

Obećava
Poruka
62
Da li stv1kl koji bi iduce godine trebao biti zastavn(po staroj fm.postavljen na zast.mesto) a sada po novoj form. postavljaju ga na fm stv1kl iako ima mesta za zas. Na tom mestu postavljaju stv.Sta uraditi u takvoj situaciji?
 
Da li stv1kl koji bi iduce godine trebao biti zastavn(po staroj fm.postavljen na zast.mesto) a sada po novoj form. postavljaju ga na fm stv1kl iako ima mesta za zas. Na tom mestu postavljaju stv.Sta uraditi u takvoj situaciji?

Ako sam dobro razumio na zastavničko mjesto potavljaju starijeg vodnika, a tebe starijeg vodnika I klase postavljaju na mjesto tvog čina?

Ako je stvar takva, gotovo da ne možeš ništa učiniti. Ne postoje nikakve zakonske smetnje za tako nešto. Pravo komandanta je da predlaže (a ako je ovlašćen za to i postavlja) koga postaviti na koje mjesto i sa žaljenjem ti moram reći da si izvisio za unapređenje sledeće godine.

Eventualno, ako su se u tvojoj jedinici pretjerano pridržavali uredbe o stanjima u službi i unapređivanju pa za svako mjesto pravili listu kandidata za postavljenje, a slčajno si ti na listi za to mjesto bolje plasiran od dotičnog starijeg vodnika onda bi i imao nekog osnova za prigovor na odluku komandanta.
 
Poslednja izmena:
Hvala ,najlepse nisam ja neko ko juri cin jer to je moj plafon ako ne upisem nesto vanredno samo zbog ovakvih stvari ali mi posteno smeta ovakav nacin rada.To jest izgleda da propadamo polako ali sigurno .........
 

Back
Top