Posmatrano sa Ukrajinske ili Ruske strane Srbija ima prava da upotrebi vojsku da zaštiti Srbe na Kosovu

nesko101

Elita
Poruka
18.170
AUTORSKA

Ako na Kosovu u narednom periodu budu ubijali Srbe budite sigurni da vas Srbija neće pitati već će upotrebiti svoju vojsku da zaštite opstanak Srba na Kosovu i Metohiji.
Kojem se Srbinu ovo ne sviđa moći će samo da bira da napusti ovu državu ili da je brani.
Zapad neće moći da opravda zbog primera Ukrajine ponavni napad na Srbe jer im to i sama Rusija neće dozvoliti jer će im žestoko uzvratiti u samoj Ukrajini.
 
AUTORSKA

Ako na Kosovu u narednom periodu budu ubijali Srbe budite sigurni da vas Srbija neće pitati već će upotrebiti svoju vojsku da zaštite opstanak Srba na Kosovu i Metohiji.
Kojem se Srbinu ovo ne sviđa moći će samo da bira da napusti ovu državu ili da je brani.
Zapad neće moći da opravda zbog primera Ukrajine ponavni napad na Srbe jer im to i sama Rusija neće dozvoliti jer će im žestoko uzvratiti u samoj Ukrajini.
još kad bi Srbija imala vojsku :p
raspitaj se prvo koliko imamo vojnika pod oružjem pre nego što počneš da zamišljaš kako naša vojska pobedonosno ulazi na Kosovo
 
još kad bi Srbija imala vojsku :p
raspitaj se prvo koliko imamo vojnika pod oružjem pre nego što počneš da zamišljaš kako naša vojska pobedonosno ulazi na Kosovo
Zato je Zandarmerija tu.
Vojska obavlja neke druge zadatke.

Rekavsi to, pomolimo se za mir i stabilnost u regionu. Siptari su komsije i njima ne treba rat kao ni bilo kome. Odgovornost ce biti na onim koji budu zapoceli nemire, a to
je u ovom slucaju vlast AP KiM.
 
Изгледа да је Вучић наместио Нешку да вози на косовске таблице.

Саће мало да га плаши како ће Курти да му вади беле бубреге ако не пререгиструје ауто на РКС, па кад пререгиструје ауто на РКС, и не буде никаквог клања, а Нешко и његови другари из краја ће рећи:"Добро је, Вучић је сачувао мир"
 
AUTORSKA

Ako na Kosovu u narednom periodu budu ubijali Srbe budite sigurni da vas Srbija neće pitati već će upotrebiti svoju vojsku da zaštite opstanak Srba na Kosovu i Metohiji.
Kojem se Srbinu ovo ne sviđa moći će samo da bira da napusti ovu državu ili da je brani.
Zapad neće moći da opravda zbog primera Ukrajine ponavni napad na Srbe jer im to i sama Rusija neće dozvoliti jer će im žestoko uzvratiti u samoj Ukrajini.
Ti si vec na terenu. Verujem da imas i pusku. Nemoj da cekas na nas da uskacemo.
Da ne bude kao u bosni. Zdravi i jaki beze ka Srbiji, a mi lale iz Vojvodine idemo da puskaramo po Visokom i okolini
 
Ti si vec na terenu. Verujem da imas i pusku. Nemoj da cekas na nas da uskacemo.
Da ne bude kao u bosni. Zdravi i jaki beze ka Srbiji, a mi lale iz Vojvodine idemo da puskaramo po Visokom i okolini
Imao sam ja oficire iz Vojvodine na Kosovu,Oni su samo posle dve nedelje bombardovanja govorili o dezertertvu.Pravdajući da je to daleko od njihove kuće.
Po meni imali ste sreće što je Milošević bio komunista a ne neki Srbin koji bi za to streljao po kratkom postupku.
 
još kad bi Srbija imala vojsku :p
raspitaj se prvo koliko imamo vojnika pod oružjem pre nego što počneš da zamišljaš kako naša vojska pobedonosno ulazi na Kosovo
Sećaš li se onih natpisa za vreme DOS gde je Legijina slika i piše: Dajte mi par ljudi i osvajamo Kosovo za par sati ili dana. :lol:
 
Sta kaze ovaj Rakiqi protiv tablica Republikes se Kosoves
 

Prilozi

  • 1666950444582.jpeg
    1666950444582.jpeg
    147,7 KB · Pregleda: 6
Imao sam ja oficire iz Vojvodine na Kosovu,Oni su samo posle dve nedelje bombardovanja govorili o dezertertvu.Pravdajući da je to daleko od njihove kuće.
Po meni imali ste sreće što je Milošević bio komunista a ne neki Srbin koji bi za to streljao po kratkom postupku.
Sve dok tebi stize socijala iz Srbije a malo se svercuje sa tvojom bracom scipetarima, ti ne brines. Znamo te ;)
 
AUTORSKA

Ako na Kosovu u narednom periodu budu ubijali Srbe budite sigurni da vas Srbija neće pitati već će upotrebiti svoju vojsku da zaštite opstanak Srba na Kosovu i Metohiji.
Kojem se Srbinu ovo ne sviđa moći će samo da bira da napusti ovu državu ili da je brani.
Zapad neće moći da opravda zbog primera Ukrajine ponavni napad na Srbe jer im to i sama Rusija neće dozvoliti jer će im žestoko uzvratiti u samoj Ukrajini.
Imamo prava 100%, a u međunarodno “pravo” ne verujem baš uopšte - jer nema nikakve instance koja bi imala i legitimitet i legalitet za tako nešto - a kamo li snagu. Država koja nije jača od svakog pojedinca koji joj je državljanin i nije neka država. Isto važi za UN.

Sada bi bilo samoubilački to izvesti jer se nema vojna snaga sa se to izvede munjevito, niti saveznici koji mogu da pomognu, niti smo opremljeni za to - zločin je ne proizvedti hiljade komada veoma razornog preciznog oružja sa velikim dometom. Time se svako od “zainteresovanih” natera da stavi prst na čelo. Ko će izvesti (ili učestvovati) u vojnoj intervenciji ako to znači da detonacijama i pustošenju kod kuće neće biti kraja?

Kad budemo postali vojna sila odgovarajuće veličine, i našli neku Supersilu (čitaj Kina) da je zainteresovana za uspeh, tad će stvar biti potpuno zrela za rešavanje, i apsolutno rešiva na opšte zadovoljstvo.

Realpolitika, a ne ideologija, niti plakanje. Treba izbaciti svaku ideologiju, lažno “moralisanje” (druga strana nije razmišljala o posledicama po nas, baš uopšte) i tzv “međunarodno pravo” i razmišljati isključivo u terminima odnosa snaga, i dinamike borbe velikih sila za uticaj nad ovim ili onim delo sveta.
 
Sećaš li se onih natpisa za vreme DOS gde je Legijina slika i piše: Dajte mi par ljudi i osvajamo Kosovo za par sati ili dana. :lol:
Eh, to su bili neki drugi, ali vremena se menjaju. Kad EU ukapira neke stvari vis a vis Kine, (tad će za neke biti kasno za sve, a za nas najbolji mogući trenutak. U međunarodnim odnosima jedino bitno je odnos snaga - što si jači više si u pravu.
 

Back
Top