Poslednja tema prije Hristovog 2 dolaska

-GoRsKi-

Aktivan član
Poruka
1.535
Zivimo u vremenu kada su sve cesci zemljotresi, poplave i druge elementarne nepogode, kada je zemlja toliko zagadjena da joj nema oporavka. Zivimo u vremenu ratova koji su bili koji traju i koji ce biti. Oruzja su sve uboitija, covjek je sve nervozniji, ljubavi je sve manje. Zlo isklijava kao nikada do sada u istoriji covjecanstva.

Sve ovo sto se desava zapisano je u Svetom pismu. Cak i bez Biblije nereligiozni ljudi vide sta se desava i da svijet klizi u neizbjeznu katastrofu, ekolosku sa jedne strane a sa druge ratnu.

Mnogo ljudi vas svakodnevno upozorava o svemu ovome, ne da bi se organizovali i nesto ucinili za spas covjecanstva ili planete (jer je to nemoguce pored ovakvog moralnog stanja covjeka) nego da ne bi izgubili dar spasenja koji nam je Bog dao u Isusu Hristu, jer problem lezi u nasoj paloj prirodi koji sami ne mozemo da rijesimo.

Mnogo tekstova, blogova, tema, gdje ljudi bukvalno mole dodjite Hristu tu je spasenje. Ne samo na forumu nego i svuda oko vas svakodnevno. Svako dobro koje vam drugi cine ili vi njima podstaknuto je Hristovim duhom i osvjedocava vas da bi ste shvatili da gdje se danas nalazimo.

Jednog dana, a taj dan moze vrlo brzo doci u bliskoj buducnosti, na ovom forumu ce neko ostaviti poslednju temu upozorenja ili vapaj moljenja "Braco, sestre ne odbacujte dar spasenja u Hristu" ili neku slicnu poruku. Da li cete i tu temu popljuvati ili cete zatraziti pomoc od Hrista???
 
Svet upravo klizi u katastrofu jer se ljudi ponasaju kao idioti, znajuci da upravo te religije propovedaju oprostaj grehova, pa zna da moze da radi sta hoce, i da malo plati svesteniku da mu ocita molitvu i oprosti grehe.
E, pa mozda vas imaginarni bog moze da oprosti, ali kod majke prirode stvari stoje malkice drugacije - priroda tezi uspostavljanju ravnoteze, a covek je taj koji rusi ravnotezu, i naravno, priroda ce da (u skladu sa svojim sopstvenim zakonima) tezi da tu ravnotezu povrati, i to upravo preko klimatskih promena, koje su, sasvim prirodno, pracene nepogodama i katastrofama.
I ako se covek ne opameti u sto skorije vreme (pri tome mislim na jednocifren broj godina), nece mu pomoci ni trista Isusa Hrista.

P.S.
Jos jedna poruka za vas "vernike" koji cekate spasenje od spolja: Hrist nije tamo negde, pa da treba da se ceka njegov povratak odnekuda. Hrist je u svakom coveku koji cini dobra dela prema svima (ne samo prema ljudima, vec i prema celom svetu u kojem zivi).
Samo sto je vecina vas odlucilo da to ignorise.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako je covek unistio prirodu i ostale stanovnike nase planete, to znaci da se udaljio od Tvorca. U sluzbi Sotone se glorifikuje egoisticno eksploatisanje, materijalizam i zivotinjski nahoni. Isus nema veze sa dobrim delima, niti se radi o dobrocinstvu. Isus simbolizuje stradanje i vaskrsenje.
 
Ako je covek unistio prirodu i ostale stanovnike nase planete, to znaci da se udaljio od Tvorca. U sluzbi Sotone se glorifikuje egoisticno eksploatisanje, materijalizam i zivotinjski nahoni. Isus nema veze sa dobrim delima, niti se radi o dobrocinstvu. Isus simbolizuje stradanje i vaskrsenje.

I smatras da ti Isus nije potreban u zivotu? Sta je po tebi rjesenje?

Sta mislis sto je covjek unistio prirodu? Da li se odvojio od Tvorca prije nego sto je razorio sve?
 
I smatras da ti Isus nije potreban u zivotu? Sta je po tebi rjesenje?

Sta mislis sto je covjek unistio prirodu? Da li se odvojio od Tvorca prije nego sto je razorio sve?

Svoju dusu tezim da sacuvam. Naravno da nam je potreban. Vec sam napisala, da je sve pocelo onda kada je covek stvorio svoj ego i nastavio da ga hrani, gaseci svoju dusu. Tako je poceo da zivi po drugom bogu Sotoni, koji propoveda samoljublje. Poznato je da je rodjendan satanisticki praznik, i po hriscanstvu taj dan se ne slavi. Covek zivi da bi ugodio sebi i takav obrazac ponasanja je prisutan u svakoj zivotnoj sferi. Jedini nacin spoznaje ljubavi je odbacivanje ega.
 
Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...
 
Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...

Tebi i meni je sudnji dan onog dana kada umremo. Dakle svaki covjek u prosjeku ceka na Hristov drugi dolazak oko 65-75 godina. Ako je neko ziveo prije 3000 godina i umro opet ce docekati Hrista kao i mi kada umremo. Njemu je to san kao ti navece kad zaspis oko 10 i probudis se ujutru oko 7 i cini ti se da je proslo 5 sekundi, a proslo je 7-8 sati.

Pusti ova ljudska nagadjanja i pogadjanja godine. To nigdje ne pise u Svetom pismu. Ali dati su znaci.
 
Otkrivenje-vremenska-linija.jpg
 
Tebi i meni je sudnji dan onog dana kada umremo. Dakle svaki covjek u prosjeku ceka na Hristov drugi dolazak oko 65-75 godina. Ako je neko ziveo prije 3000 godina i umro opet ce docekati Hrista kao i mi kada umremo. Njemu je to san kao ti navece kad zaspis oko 10 i probudis se ujutru oko 7 i cini ti se da je proslo 5 sekundi, a proslo je 7-8 sati.

Pusti ova ljudska nagadjanja i pogadjanja godine. To nigdje ne pise u Svetom pismu. Ali dati su znaci.

Meni nije. Ja nisam hrišćanin. Mene zanima božanska mudrost i večni krug po kome se sve kreće. Ne postoji pravolinijsko kretanje. Samim tim nema nikakvog uskrsnuća - pravolinijskog kretanja. Kružno kretanje - reinkarnacija - vidi se svugde oko nas. Ne postoji nikakav “drugi Isusov dolazak”, objasnio sam gore i zašto. Kakav bre san? Dalje, meni kao veganu, koji jede samo vože i povrće, nije obrezan, i čija je krv čista, jedan Isus, koji je bio obrezan i jeo meso, mleko i jaja, i čija je krv bila puna mesa, mleka i jaja, uopšte nije potreban. I tačka.

Neću ništa da pustim. Upravo su se hrišćani pogađali oko “nagađanja” i godina. A ja nisam hrišćanin i baš me briga šta piše u “Svetom pismu”. Naročito ako su masoni iz svetog pisma izbacili nekoliko desetina jevanđelja i ostavili svega četiri, a ispravili još ko zna šta sve. Baš me briga za te vaše “znake”, ja kao nehrišćanin nemam nikakvu obavezu prema njima. Ende.
 
Meni nije. Ja nisam hrišćanin. Mene zanima božanska mudrost i večni krug po kome se sve kreće. Ne postoji pravolinijsko kretanje. Samim tim nema nikakvog uskrsnuća - pravolinijskog kretanja. Kružno kretanje - reinkarnacija - vidi se svugde oko nas. Ne postoji nikakav “drugi Isusov dolazak”, objasnio sam gore i zašto. Kakav bre san? Dalje, meni kao veganu, koji jede samo vože i povrće, nije obrezan, i čija je krv čista, jedan Isus, koji je bio obrezan i jeo meso, mleko i jaja, i čija je krv bila puna mesa, mleka i jaja, uopšte nije potreban. I tačka.

Neću ništa da pustim. Upravo su se hrišćani pogađali oko “nagađanja” i godina. A ja nisam hrišćanin i baš me briga šta piše u “Svetom pismu”. Naročito ako su masoni iz svetog pisma izbacili nekoliko desetina jevanđelja i ostavili svega četiri, a ispravili još ko zna šta sve. Baš me briga za te vaše “znake”, ja kao nehrišćanin nemam nikakvu obavezu prema njima. Ende.

Zaista postujem to sto sto si, i na veganstvu svaka cast smatram da svako kome je stalo do svog zdravlja treba da bude vegetarijanac.

Da ne mislis da ti kao sad ja nesto solim pamet i slicne stvari, ne..ali mislim da takav nacin posmatranja Isusa nije dobar i da je povrsan. Nama Bog nije dosao u tijelu zato da izbavi nasu materijalnu prirodu od grijeha i propadanja, nego prevashodno duhovnu, jer je covjek pao i odvojio se od Boga izvora zivota postao podlozan propadanju bez obzira koliko i sta jeo i kakvim zivotom ziveo mi umiremo. Isus nam nije donijeo drvo zivota na zemlju pa kad ga pojedemo da vjecno zivimo, ne, on je dosao da rijesi gresne pobude naseg srca, a to je da mi zivimo Njegovim zivotom da njegov zivot njegovom silom prebiva u nama dobrovoljno i na taj nacin nase srce okrene od gresnog ka savrsenom. Isus je dosao da trasformise nas pokvareni karakter i spremi nas za vjecni zivot sa njim. To nije mogao niko drugi da uradi osim onaj koji nas je stvorio.

Imam pitanje za tebe. Ako je reinkarnacija nacin na koji sve funkcionise to znaci da mi kroz zivote i hiljade ili milione godina zivota u raznim formama treba jednog dana da dostignemo to neko savrsenstvo, nirvanu i sl. Pa otuda naravno nasa teznja da ne jedemo meso, da cuvamo i posujemo svaciji zivot (i zivot covjeka i zivot drveta i zivot mrava itd). A sta je tu sa mislima? Da li si ikada pozelio nekog da ubijes, da li si ikada slagao, ukrao, prevario suprugu ili ucinio nesto jos gore, da li si ohol sa drugim ljudima, nadmen, da li sluzis drugima ili ih na svaki moguci nacin gazis? Nije li reinkarnacija u ovim istocnjackim religijskim formama, nista drugo nego ona sotonina izjava ljudima kada su padali "Necete vi umreti...ili bicete kao bogovi"? Ja reinkarnaciju ne mogu da prihvatim jer ona podrazumjeva legalizam odnosno teznju covjeka da sam postigne nesto, a to u biti znaci kompromis sa grijehom u postizanju savrsenstva.

To vezano za hriscane i njihova nagadjanja mogu u najvecoj mjeri da se slozim sa tobom. Ko se sve danas naziva hriscaninom i ko sve uzima Bozije ime usta misleci da propovjeda ljudima Boga i radi za Bozije djelo, nije ni cudo sto ljudi postaju kosmopolite i bjeze glavom bez obzira na svaku pomisao kada im se pomene hriscanstvo, krst i sl. Na zalost u svemu tome mnogi ljudi padaju pod uticaj tih predrasuda pa zbog ne poznavanja materije, strpaju u isti kos Boga, Isusa Hrista i Bibliju. Pa i sam Gandi je rekao Isus Hristos da, hriscanstvo ili hriscani ne. Kada ljudi shvate prevaru ili ombanu koja je obavijena oko same Biblije i Boga (ne u Bibliji i Bogu) shvatice ko su pravi boziji ambasadori. To fratri i popovi sigurno nisu. A nisu ni oni koji se izdaju za nekakve propovjednike a zive poganim zivotom i sramote djelo Bozije.

Ja sam siguran da Bog radi na obracenju svakog covjeka pa i tebe i mene. Metode su razlicite. Ti ces Boga pronaci to sam siguran.

- - - - - - - - - -


Odlican prikaz. Bravo.
 
Zaista postujem to sto sto si, i na veganstvu svaka cast smatram da svako kome je stalo do svog zdravlja treba da bude vegetarijanac.

Da ne mislis da ti kao sad ja nesto solim pamet i slicne stvari, ne..ali mislim da takav nacin posmatranja Isusa nije dobar i da je povrsan. Nama Bog nije dosao u tijelu zato da izbavi nasu materijalnu prirodu od grijeha i propadanja, nego prevashodno duhovnu, jer je covjek pao i odvojio se od Boga izvora zivota postao podlozan propadanju bez obzira koliko i sta jeo i kakvim zivotom ziveo mi umiremo. Isus nam nije donijeo drvo zivota na zemlju pa kad ga pojedemo da vjecno zivimo, ne, on je dosao da rijesi gresne pobude naseg srca, a to je da mi zivimo Njegovim zivotom da njegov zivot njegovom silom prebiva u nama dobrovoljno i na taj nacin nase srce okrene od gresnog ka savrsenom. Isus je dosao da trasformise nas pokvareni karakter i spremi nas za vjecni zivot sa njim. To nije mogao niko drugi da uradi osim onaj koji nas je stvorio.

Imam pitanje za tebe. Ako je reinkarnacija nacin na koji sve funkcionise to znaci da mi kroz zivote i hiljade ili milione godina zivota u raznim formama treba jednog dana da dostignemo to neko savrsenstvo, nirvanu i sl. Pa otuda naravno nasa teznja da ne jedemo meso, da cuvamo i posujemo svaciji zivot (i zivot covjeka i zivot drveta i zivot mrava itd). A sta je tu sa mislima? Da li si ikada pozelio nekog da ubijes, da li si ikada slagao, ukrao, prevario suprugu ili ucinio nesto jos gore, da li si ohol sa drugim ljudima, nadmen, da li sluzis drugima ili ih na svaki moguci nacin gazis? Nije li reinkarnacija u ovim istocnjackim religijskim formama, nista drugo nego ona sotonina izjava ljudima kada su padali "Necete vi umreti...ili bicete kao bogovi"? Ja reinkarnaciju ne mogu da prihvatim jer ona podrazumjeva legalizam odnosno teznju covjeka da sam postigne nesto, a to u biti znaci kompromis sa grijehom u postizanju savrsenstva.

To vezano za hriscane i njihova nagadjanja mogu u najvecoj mjeri da se slozim sa tobom. Ko se sve danas naziva hriscaninom i ko sve uzima Bozije ime usta misleci da propovjeda ljudima Boga i radi za Bozije djelo, nije ni cudo sto ljudi postaju kosmopolite i bjeze glavom bez obzira na svaku pomisao kada im se pomene hriscanstvo, krst i sl. Na zalost u svemu tome mnogi ljudi padaju pod uticaj tih predrasuda pa zbog ne poznavanja materije, strpaju u isti kos Boga, Isusa Hrista i Bibliju. Pa i sam Gandi je rekao Isus Hristos da, hriscanstvo ili hriscani ne. Kada ljudi shvate prevaru ili ombanu koja je obavijena oko same Biblije i Boga (ne u Bibliji i Bogu) shvatice ko su pravi boziji ambasadori. To fratri i popovi sigurno nisu. A nisu ni oni koji se izdaju za nekakve propovjednike a zive poganim zivotom i sramote djelo Bozije.

Ja sam siguran da Bog radi na obracenju svakog covjeka pa i tebe i mene. Metode su razlicite. Ti ces Boga pronaci to sam siguran.

- - - - - - - - - -



Odlican prikaz. Bravo.

Izvini, ali prizivati ljude Hristu, a huliti na Crkvu Hristovu i vredjati sluge Bozije je besmisleno. Razmisli da te nije gordost navela da sebe smatras za "pravog propovednika", a sve ostale za "krive propovednike".
 
Nema potrebe da se bilo šta poštuje, dovoljno je da se uvaži. Ja mogu da uvažim nečiji stav, nikako da ga poštujem. Ukoliko bi taj neko gledao da mi nameće bilo šta, kao što je bilo pokušaja na ovom forumu, onda bih učinio to da se on ponaša kao nečovek prema meni i da tako blati ono što zastupa. Videli smo X puta do sada. Jadni vegetarijanci, oni jedu jaja i piju mleko, a mleko i jaja su daleko gori od mesa. Ja nisam vegetarijanac, nego vegan, i to sirovi vegan (ne kuvam apsolutno ništa).

Baš me briga za Isusa, već sam ti rekao. Nema potrebe da bilo šta u vezi tog čoveka, za koga se ne zna ni da li je postojao, bude dobro, loše ili pak površno. Zašto bi bilo? Neko ko je bio bogoborno i bogohulno obrezan, svojevoljno ili tuđom voljom, bio je ništa, jer onaj ko se drzne da se obrezuje smatra da je bog počinio grešku u anatomiji, a onda se on drzne da tu grešku ispravlja. Još ako je jeo meso, mleko i jaja, i ako mu je krv bila puna tih namirnica, njegova krv ne može da bude uzdanica nekome čija je krv čista. Bog nije “došao u telu”, jer nema potrebe za tim, a i kad bi neko pao u telo ne bi se više mogao podići u duh. Isus nije doneo ništa, a cela njegova biografija prepisana je od starijih solarnih mesija. Isusovo začeće i rođenje u celosti je prepisano iz pali kanona „Jataka“ i „Buddha charita“, a je prikazano i u obliku reljefa na zidovima mnogih starih budističkih hramova, od kojih je najpoznatiji onaj u Gandari, u današnjem Pakistanu -

Ko može u XXI veku da veruje da je Isus Hrist (ili bilo ko, recimo Muhamed), na kraju svoje „misije“ na Zemlji, ili egzistencije, svejedno, odleteo u nebo? Gde je odleteo? Nije li jedna od najvećih verskih zabluda to da „bog ima presto nad krugom od Zemlje“? Krug od Zemlje - 2D ploča, dakle Zemlja kao ravna ploča - ideja očuvana sve do XVI veka i Nikole Kopernika, mada i danas ima neukih ljudi koji nikada nisu leteli avionom i baš zato zastupaju taj koncept. Mada jedini argument kreacionista da je Zemlja okrugla - ipak je mizeran argument, jer planeta je lopta a ne krug. Dalje, nije li priča kako se Isus diže u nebo (leti uvis, iako nema krila, možda u svemirskom brodu) učinila to da se „božji presto“ u crkvama prikazuje kako se nalazi na oblacima. Onda su ljudi u prvoj polovini XX veka leteli do oblaka, u avionima, a u drugoj polovini XX veka i u orbitu planete, i nisu videli ništa, ni na oblacima ni u orbiti. I gde je onda to Isus Hrist mogao odleteti? Živo me zanima. I voleo bih da vidim taj prizor, mislim to da čovek leti...

Mi u stvari već živimo večno, jer je sve zapravo večno, nikada nije ni nestalo niti nastalo, već se vrti u krug, tako što se iznova i iznova reinkarniramo. Svugde u prirodi se može videti kružno kretanje. Pravolinijskog kretanja nema apsolutno nigde. Samim tim nema ni uskrsnuća. Nama veganima, koji nismo hrišćani, ničija krv, puna mesa, mleka i jaja, ne može pomoći da uskrsnemo i dobijemo večni život, niti možemo slediti čoveka koji je bio bogoborno i bogohulno obrezan, a uz to jeo meso, mleko i jaja. Nikada.

Hindusi i Kinezi, zajedno sa Tibetancima, Japancima, i ostalim susedima iz Indokine, i ostrva između Japana i Australije, predstavljaju nešto više od polovine čovečanstva. I nemaju pojma o verskom principu koji se zasniva na “hleb, krv i večni život u raju”, kao ni o nekakvom uskrsnuću. Nemaju pojma ni o Hristu, a ni o Antihristu. Pa ipak su daleko superiornije civilizacije, u svakom pogledu, od judeo-hrišćanske civilizacije. Ne znaju ni za molitvu “Oče naš”, ni za jihad, jer imaju preuzvišene mantre. Pamet u glavu. Ne dozvolite da razmišljate tuđom glavom. Ne dozvolite da verujete u kojekakve konstrukcije, podmetačine i ispravke. Za vaše dobro...

Poželeo sam mnogo toga lošeg, mnogo puta, ali bih se uvek uzdržavao od zla u sebi, koliko bi to bilo moguće, ne u celosti. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju na to da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Reinkarnacija. Uvek. Ko veruje u uskrsnuće neka veruje. Čovek je vernik, ali to ne znači da mora da bude i lakoveran. Ali neka se zapita u šta je verovao pre rođenja. Recimo da je taj neko živeo u Indiji pre 4000 godina. Slučajno se rodio u toj zemlji, primio hinduizam od roditelja, verovao u indijski panteon od nekoliko hiljada bogova, i smatrao da je u pravu. Zatim se rađa u Tibetu pre 2000 godina, od roditelja prima budizam i obožava samoga sebe tražeći svetlost u sebi i težeći nirvani, i ponovo misli da je u pravu. Zatim se rađa u Francuskoj pre 1000 godina, od roditelja prima rimsko hrišćanstvo, veruje u devicu Mariju, Isusa i uskrsnuće, postaje krstaš i odlazi u Jerusalim da kolje muslimane misleći da čini veliko delo za boga, i u ovom životu smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Turskoj pre 500 godina, od roditelja prima islam, veruje u dženet i pakao, i kao turski vojnik kreće u osvajanje Evrope smatrajući da će ga bog primiti u raj ako bude ubio što više nevernika koji ne veruju u Alaha, i opet smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Srbiji u XX veku, od roditelja prima srpsko pravoslavlje, poštuje kalendar koji za realnim kalendarom zaostaje 13 dana, veruje u nebesku Srbiju i u bogorodicu trojeručicu i ostale svece sa ikona, odlazi u rat na Kosovo da se bori protiv većeg dela sveta uveren da je ceo svet protiv Srbije, i ponovo smatra da je u pravu. Taj čovek može se izvući iz neprekidnog kruga rađanja i umiranja jedino ako spozna neke stvari. Za početak, da se odrekne sadašnje religije koju je primio od roditelja i da meditira o nekoliko svojih poslednjih života. Svakog marta i aprila, na severnoj hemisferi, postajemo svedoci reinkarnacije u prirodi. Proleće koje je umrlo prošle godine, ponovo se rađa ove godine. I led koji se otopio pretvorio se u vodu koja se u zimu zaledila. Uskrsnuće ili reinkarnacija. Trećeg nema. Nema ni sredine. Zapravo ima sredine, ali u sredini su oni koji ne veruju ni u šta. Baš me briga za satanu, ja čak ni ne verujem u satanu. Tebi je teško da prihvatiš reinkarnaciju, iako vidiš da se sve u prirodi vrti u krug. Meni nije teško, već je nelogično, da prihvatim uskrsnuće kao pravolinijsko kretanje, a da se uzdam u spasenje preko krvi obrezanog čoveka koja je bila puna mesa, mleka i jaja. Nema šanse. Ma ne dolazi u obzir.

U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna mala iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja.

Ja ne pripadam nijednoj religiji, i baš me briga i za hrišćane, i za Bibliju, i za Isusa,i za Kuran, i za Gandija, i za hinduizam, i za sve što si nabrojao. Ja mogu da uzmem i usvojim dobre stvari iz svake religije, i to je to.

Neka svako nađe ono što traži. Ali ako je neko na putu da to nađe, taj neko ne treba da mu stane na put i kaže mu da nije u pravu, a da mu jedini argument bude “meni je Biblija dovoljna (Kuran dovoljan)”. Meni nije, niti će ikada biti, dovoljna neka ljudska knjiga, čiji autori nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik. Svakome na volju. Pošto ne mogu naći boga preko oskrnavljenih (obrezanih) ljudi, niti njihove krvi pune mesa, mleka i jaja, jer je to nemoguće, imam tu sreću da dođem do najboljeg prozora ka bogu, a to je naše drago Sunce. Da nema Sunca ne bi bilo ničega na ovoj planeti. Bez krvi bilo kog čoveka se može, ali bez Sunca nikako. Sunce je jedini prozor ka bogu i kad se gleda u Sunce (solarna joga), u prvom satu ujutro ili zadnjem satu uveče, može se osetiti božansko prisustvo kakvo se ne može osetiti ni uz koje živo biće. Namaste.
 
Za tri godine... ćemo se smejati ovome... a mnogi i za 33... ima nas dugovekih... Ljudi koji su "videli događaje iz 1914. godine" odavno ne postoje... E, žalosti...

Spisak pogrešnih predskazanja:

1907: Harmagedon će doći 1914.
1917: 1918. će Bog uništiti crkve „u velikom omeru“ i milione njenih članova.
1922: Vaskrsnje mrtvih će se dogoditi 1925.
1941: Harmagedon će uslediti za „nekoliko meseci“.
1969: Mladi koji su onda živeli neće ostareti. Svetski poredak će nestati za „nekoliko godina“.

Mene kad bi neko ovako pokvareno, perfidno i bezobrazno slagao samo jedanput - nikada više ne bi imao legitimitet da me opet slaže. Ali štaš. Ima vas koji verujete da je svemir star 7000 godina a opet priznajete razdaljine od nekoliko desetina milijardi svetlosnih godina, iako prema vašem verovanju dve najudaljenije tačke u svemiru ne smeju biti dalje od 7000 svetlosnih godina, kao i ona bedna priča kako se Zemlja ne sme približiti Suncu za samo 1 cm, jer bi sve izgorelo... a Zemlja se od 22. juna do 22. decembra približi Suncu za oko 6.000.000 kilometara. Još jednom: dno dna. :thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali prizivati ljude Hristu, a huliti na Crkvu Hristovu i vredjati sluge Bozije je besmisleno. Razmisli da te nije gordost navela da sebe smatras za "pravog propovednika", a sve ostale za "krive propovednike".

Pa zar ti zaista mislis da je prava crkva bozija zapravo neki hramovi od cigle i sa samoproklamovanim svestenstvom koji HULE NA ZRTVU HRISTOVU izdavajuci oni sebe za posrednike izmedju Boga i nas. A svi znamo da sve danasnje deklarisane religije vuku korijene iz paganstva odnosno iz vavilona. Pa zar vi mislite kada je Konstantin proglasio "hriscanstvo" u Rimu kao religiju da su se svi napunili Svetog Duha i da je civilizacija procvjetala? Paganski kler obukao je ruho "hriscanstva" i sa svojim paganskim obicajima (da bi se i dalje dopali narodu i njihovoj tradiciji) poceo da nipodistava i pljuje po Hristovoj zrtvi. I vi to nazivate bozijom crkvom. Da ne spominjemo sta se nakon Konstantina izrodilo i u sta se pretvorilo u srednjem vijeku. Nazovimo stvari pravim imenom. Ja ne govorim o iskrenim ljudima koji zele u tim crkvama da upoznaju Boga neko o farisejima licemjerima koji znaju istinu ali je kriju zbog svoje privilegovane materijalne pozicije u drustvu. Tesko njima druze.

Sta je Isus rekao o crkvi (ili zajedici) Bozijoj? Ko je hram? Cigla ili ti i ja? Probelm je sto svi vi i za Sveto Pismo mislite da su ga napisali neki drogirani zanesenjaci, pa nemate konstantu ni oslonac ni u cemu. Niste utvrdjeni u istini i ne poznajete karakter Boziji. A naravno necete ni da se molite Bogu da svoje srce iskreno predate Njemu. Takvi bez kompasa nose vas talasi zabluda lupajuci od stijene bezumlja i sramote. A danas pored ovakvih tehnologija ne znati istinu to je sramota.
 
Izvini, ali prizivati ljude Hristu, a huliti na Crkvu Hristovu i vredjati sluge Bozije je besmisleno. Razmisli da te nije gordost navela da sebe smatras za "pravog propovednika", a sve ostale za "krive propovednike".

Sta ti mislis da li je ovo crkva Bozija , kojoj je Hrist zenik :?:

Otkrivenje 21, 9 I dođe k meni jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša napunjenih sedam zala poslednjih, i reče mi govoreći: Hodi da ti pokažem Nevestu, Jagnjetovu ženu.
 
Pa zar ti zaista mislis da je prava crkva bozija zapravo neki hramovi od cigle i sa samoproklamovanim svestenstvom koji HULE NA ZRTVU HRISTOVU izdavajuci oni sebe za posrednike izmedju Boga i nas. A svi znamo da sve danasnje deklarisane religije vuku korijene iz paganstva odnosno iz vavilona. Pa zar vi mislite kada je Konstantin proglasio "hriscanstvo" u Rimu kao religiju da su se svi napunili Svetog Duha i da je civilizacija procvjetala? Paganski kler obukao je ruho "hriscanstva" i sa svojim paganskim obicajima (da bi se i dalje dopali narodu i njihovoj tradiciji) poceo da nipodistava i pljuje po Hristovoj zrtvi. I vi to nazivate bozijom crkvom. Da ne spominjemo sta se nakon Konstantina izrodilo i u sta se pretvorilo u srednjem vijeku. Nazovimo stvari pravim imenom. Ja ne govorim o iskrenim ljudima koji zele u tim crkvama da upoznaju Boga neko o farisejima licemjerima koji znaju istinu ali je kriju zbog svoje privilegovane materijalne pozicije u drustvu. Tesko njima druze.

Sta je Isus rekao o crkvi (ili zajedici) Bozijoj? Ko je hram? Cigla ili ti i ja? Probelm je sto svi vi i za Sveto Pismo mislite da su ga napisali neki drogirani zanesenjaci, pa nemate konstantu ni oslonac ni u cemu. Niste utvrdjeni u istini i ne poznajete karakter Boziji. A naravno necete ni da se molite Bogu da svoje srce iskreno predate Njemu. Takvi bez kompasa nose vas talasi zabluda lupajuci od stijene bezumlja i sramote. A danas pored ovakvih tehnologija ne znati istinu to je sramota.

Izvini, ali povraca mi se od ovoga sto pises.

Ali da se osvrnem na drugi deo posta i da odgovorim.

Istinski hrišćanin ne može postojati van Crkve. Apostol Pavle nas uči da je „Crkva Boga živoga, stub i tvrđava istine“ (1 Tim. 3:15), da je Glava Crkve Sam Hristos Spasitelj, Koga je Otac „postavio iznad svega za glavu Crkvi, Koja je tijelo njegovo, punoća Onoga koji sve ispunjava u svemu“ (Ef. 1:21-23). Iz Jevanđelja znamo za Spasiteljeve: „sazidaću Crkvu svoju, i vrata pakla neće je nadvladati“ (Mt. 16:18).
 

Back
Top