Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav za sve članove, a posebno pozdrav za LJilju! Ja se izvinjavam članovima foruma koji su me kontaktirali pp,što nisam odgovarao na pisma,molbe,savete i slično, jer nisam imao vremena,a pošto sam sada u Srbiji možemo se ponovo malo družiti.U Luandi (Angola) povremeno sam vas pratio tako da sam u toku.Nažalost vidim da je sve i dalje po starom.Velesstroj je i dalje tema broj adin kada je u pitanju tržište rada u Ruskoj Federaciji i kada su u pitanju naši radnici.Ja se ne bih više ponavljao i sad pisao ponovo nešto što sam već pisao o radu i načinu funkcinisanja pomenute firme.Pojedini članovi ovog bloka znaju o čemu sam to pisao, a to se nažalost u proteklih par meseci obistinilo i potvrdilo.No,da li je neko konkurisao ili se zaposlio u neku drugu firmu a da to nije Velesstroj ili je aplicirao voleo bi da znam.
Imam jedno pitanje za LJilju koje glasi: Da li mogu na ovom mestu da ogovorim na pitanja koja su mi stigla u pp formi od članova ovog foruma.Odgovor bi bio sažet i u obliku zbirne forme,nikako pojedinačni odgovori jer toga ima mnogo i uglavnom se pitanja ponavljaju.Pozdrav s južne padine planine Suvobor.

Pozdravljena se javlja :lol: i otpozdravlja
Naravno da možeš da odgovoriš ovde ako se tiče poslova u Rusiji, a ako je za neku drugu državu, onda na onoj temi poslovi u inostranstvu, kako se ne bi mešale informacije
 
Evo da se i ja javim. Trenutno sam na odmoru u Srbiji, a inace sam bio 2 meseca na NPS 11. Naravno, preko firme Velesstroy Russia. Bio sam od novembra do januara. Hladno jeste, ali nije neizdrzivo. Posla je bilo, ali ne previse tako da sam zadovoljan za pocetak. Sto se tice samih uslova na gradilistu i smestaju moram da kazem da je sve bile odlicno. Smestaj je bio sasvim solidan, toplo, cisto, uredno, hrana je bila na visokom nivou. Sve u svemu nisam se pokajao sto sam otisao.


.

uuuuu..cisto...uredno....hrana na visokom nivou :think:
 
Dobro jutro svima! Recite mi, molim vas, da li neko od vas (vasih muzeva, brace...) putuje u tu Sabetu u narednih par dana? Mom bratu je receno da ide tamo, ceka da mu jave kada tacno krece, juce je bio na lekarskom, i receno mu je ,,verovatno u petak, subotu.." Elem, volela bih da mi neko ko je bio tamo, ili je tamo , ili ide , javi sta zna o Sabeti, da li svi idu na isto gradiliste(ako sam dobro shvatila-jedno je trenutno aktuelno). Nasla sam ja stvari tipa-gde se nalazi, sta je u planu da se gradi tamo i sl... ali bih volela da cujem od nekog konkretno na gradilistu kako je! Hvala unapred.
 
Pozdrav za sve na forumu!Da li neko ima informaciju gde je NPS15,sta se tamo radi i kakvi su uslovi?

Pisano je ovde o svim podstanicama i stanicama Transnjefta NPS i NPS/ADS i to sve sa slikama i transnjeftovim mapama.Pisali smo i kako stići do istih jedinica ali izgleda đžaba.Znači listaj unazad,čitaj i naći ćeš sve što te interesuje.Mogu samo da vam napišem da je
nps 15 dobro organizovano gradilište na čijem čelu je bio(moguće da je i dalje) inženjer obrenovčanin LJ. V.
 
pozz forumasi...treba mi mala pomoc..mislim da ce mi odgovor na pitanje lakse dati supruge muzeva koji su vec otisli..pitanje je..koliko se odprilike ceka na let posle njihovog poziva da je priglasenje stiglo i odobreno...cisto da mi napisu par vasih iskustava..nadam se da nece opet da se ceka mjesec ili vise..javili su mi 29.01.da je stiglo priglasenje...ja sam im 05.02.(tj proslu srijedu dostavio sve ostale papire i papirice,i pasos naravno jer je bio kod mene)...a sada ako neko moze da napise vase iskustvo...koliko je potrajalo do polaska....hvala svima

po dobijanju priglasenija radi se viza a cekanje traje od 7-21 dan ( ima tih podataka na sajtu ambasade RF) a onda tek traze aviokartu . Izracunaj sam
 
Evo mog slucaja.Pre 6 meseci tamo negde u Avgustu sam otisao u hopex da pitam za posao,medjutim kada sam stigao tamo ispostavilo se da su im odma potrebani radinici mog profila tako da su mi odmah dali da popunim zahtev i odmah me posalli na razgovor.Razgovor proteko solidno dali mi osnovne informacije tipa ide se prvo na 1mesec satnica 5dolara radi se i to je to dali mi spisak stvari od dokumentacije sta da spremim i da im dostavim pa do sledeceg vidjenja.Papire koji su potrebni sam dostavio u roku od 20tak dana i onda cekanje.Naime zvali su me telefonom negde pocetkom januara ove godine znaci posle nekih 5 meseci,da me pitaju dali sam jos uvek zinteresovan za zaposlenje i rad u R.Federaciji reko da naravno da jesam i time se razgovor zavrsio.Dobio sam jos jedan poziv mesec dana posle naseg zadnjeg razgovora gde su mi rekli da hitno donesem pasos kod njih sto sam i u radio i da se ide na ugovor od 6 meseci negde u aprilu u R.F i ime mesta mi je spomenula samo sam zaboravio.
Konkretno sve sto sam procito ovde o njima da daju akontaciju ako se podpise ugovor od 6 meseci(manje od tog perioda nema akontacije),daje pocetna satnica 5 dolara,da oni placaju prevoz za R.F. inazad i da su ostali troskovi njihovi,tipa radna dozvola,viza i zdr.osiguranje,lekarsko ovde...istinita,znaci radnik dobija cisto 5 dolara bez nahnadnih troskova pod uslovom da se ispuni ugovorena radna obaveza od 6 meseci.
Moje pitanje je kolike su sanse da me zaista angazuju za rad kod njih?Ljudi kakva su vasa iskustva?
Ugovor u svakom slucaju ti podpisujes na 6 meseci, ali to ne znaci da ides na 6 meseci u RF . Vizu mozes da dobijes kao pocetnik na 2-3 meseca i sigurno dobijes , ali samo pri put, akontaciju. A sanse su ti kao i svima ostalima, ako mozes da cekas, onda sigurne
 
Dobio je vizu 006 po najmu, jednokratnu a tamo rade visekratne, koliko sam razumela, to je valjda na 6 meseci?

Ako je dobio vizu Rabota po najmu 006 nakon mesec dana boravka radiće mu i zeleni karton na šest meseci al pod uslovom da je solidan radnik tj.majstor.Ova viza je osnov za sticanje zelenog kartona!Genaralno najbolja "radna ćaga".
Hvala na objasnjenju ! :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top