Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa iskreno dali se isplati neznam da ima neko ko je bio pa da nam da savet i svoje iskustvo da podeli o Sabeti pa ajd ali ovako ko prezivi pricace. Svaka ti dala za ove video snimeke imas pivo od mene kad se vidimo :worth:

Najgore je to sto Velestroj ima jednu cifru ljudi koju samo pozivaju da idu na takva mesta samo zimi a veliki broj ljudi vise nece da ide u Rusiju bas zato sto ih se samo sete zimi a preko leta sede kuci a izgleda da tih ljudi ima i medju nama mnogo mi je zao ali tako je :(
 
Najgore je to sto Velestroj ima jednu cifru ljudi koju samo pozivaju da idu na takva mesta samo zimi a veliki broj ljudi vise nece da ide u Rusiju bas zato sto ih se samo sete zimi a preko leta sede kuci a izgleda da tih ljudi ima i medju nama mnogo mi je zao ali tako je :(
Pa iskreno ja cu da cekam jos do 11 novembra a ako me nezovu da idem trazicu da mi vrate papire i vijacu posao dalje. Da cekam necu vise ni dana posle tog datuma a tad mi je rodjendan ako nebudem otisao necu ni cekati vise.
 
Pa iskreno ja cu da cekam jos do 11 novembra a ako me nezovu da idem trazicu da mi vrate papire i vijacu posao dalje. Da cekam necu vise ni dana posle tog datuma a tad mi je rodjendan ako nebudem otisao necu ni cekati vise.

Pa eto kao mene zvali pre nedelju dana da me pitaju dal sam jos raspolozen da idem za Rusiju posle 4 meseca to su valjda zvali da me malo podgreju i sad opet na cekanju do kozna kad malo mi je to bezveze svako ima svoj prag tolerancije,iskreno ovo je za mene mnogo.I svako moze kao hoce ali nemoze dokle hoce to zapamtite:D
 
Pa iskreno dali se isplati neznam da ima neko ko je bio pa da nam da savet i svoje iskustvo da podeli o Sabeti pa ajd ali ovako ko prezivi pricace. Svaka ti dala za ove video snimeke imas pivo od mene kad se vidimo :worth:[/Q
ovde satnice moraju da pucaju ako oce da ja tu budem, ma da stignemo zivi... hilikopteri padaju ko kruske,,minus 53,.,vidoh na jednom od snimaka i odmah sam se registrovao.
 
hvala na pozdravima,bruka nebi verovali koliko ih boli uvo za radnike i kolika je nemastina u srbiji kad covek mora da
stavlja svoje zdravlje na kocku da bi prehranijo porodicu,meni je ovo prva ozbiljna zima u velesstroju odnosno u
sibiru i prosao sam ko bos po trnju,a tek dolazi zezanje od -50,vetrovi i cuda,skracuju nam radno vreme od 15 novembra
na 9 radnih casova zbog ostre klime.
 
nama rekli od drugog do desetog oktobra xaxaxaxaxa,neverovatno kako se price ponavljaju iz meseca u mesec :hahaha::rotf::dontunderstand:

Ma ko zna kako ce se ovo zavrsiti. Nadam se samo povoljno po nas sve. Satnica i da je 5 dolara je ok ako imate placeno sve put tamo i nazad smestaj i tri obroka. Ja znam po sebi kad sam bio u Sociju kako sam prosao, mada u Sabeti bi trebalo da bude realno bar 6 dolara satnica zbog svih okolnosti i uslova rada.A skracenje radnog vremena samo to i pogorsava jer cemo biti uskraceni za satnice a ujedno i za zaradu. Svima novim prijateljima ili clanovima Sabeta tima dobrodosli i sretno nam bilo ako odemo. Ja sam cvrsto resio da posle rodjendana vratim papire pa sta bude. Nacemo posla na drugom mestu samo mi krivo sto sam izgubio toliko vremena cekajuci.
 
Dali ima nekog ko je bio na Golk Pavlik MAGADAN i koja je to NPS, jel to najteže gradilište?Znate li posle koliko vremena se dobija prva plata posle prve akontacije?hvala
Prilicno tesko je tamo,ali nije najteze...Prezivi se,kad su ekstremne hladnoce,radi se na mah,izadjes,poradis,i bezis da se grejes,niko te mece i ne sme naterati da na -60 budes ceo dan napolju...
SRECAN PUT...da proleti brzo-da se zaradi puno :bye:
Hvala,hvala...
Hvala,i tebi!!!
Bogami strasno neka zaborave oni Jovu za tako mesto ja cu da ih odbijem bez trunke razmisljanja kakva Sabeeta ni u ludilu tamo!!!!!
Nemoj se na to primati...Gradilista su prvenstbveno obezbedjena,a medvedi spavaju zimi...:-)Nego,kad krene toplo,bezi za Srbiju,bude se i gladni su...:per:
Najgore je to sto Velestroj ima jednu cifru ljudi koju samo pozivaju da idu na takva mesta samo zimi a veliki broj ljudi vise nece da ide u Rusiju bas zato sto ih se samo sete zimi a preko leta sede kuci a izgleda da tih ljudi ima i medju nama mnogo mi je zao ali tako je :(
Evo ovako,to donekle jeste tacno,ali ima prost odgovor.Dosta terena,a to su trenutno sve NPS na Jamalskom poluostrvu(NPS1,2 i Sabbeta)i gradiliste na koje ce tek da vas zovu,Kujumba-Taiset,su POTPUNO nepristupacni leti...Mehanizacija propada u blato ili pesak,puteva nema,...itd.Zato se pocinje zimi,da se pripremi teren za pocetak radova,i maksimalno dovuce materijala dok je zaledjeno i moze da se dovozi kopnom.Posle,samo helikopter koji kosta kao djavo,i to za ljude ili laku robu.Nije to osveta nicija,ne brinite...jednostavno je takva konfiguracija terena...
Pa iskreno ja cu da cekam jos do 11 novembra a ako me nezovu da idem trazicu da mi vrate papire i vijacu posao dalje. Da cekam necu vise ni dana posle tog datuma a tad mi je rodjendan ako nebudem otisao necu ni cekati vise.

Nemoj...Na vecini mesta jos nije dovoljno zaledjena zemlja da moze da se pocne masovna gradnja...Ali ima naznaka da ce uskoro da se udarnicki krene.Pogotovo na Sabetu,ako je novo gradiliste,treba da se pre svega obezbedi za ljude gde ce ziveti,jesti,pa tek onda da dodjete.A treba vremena,rekoh malopre,leti je nemoguce to raditi...
Da,pogresili smo u jednom,jedan deo cevovoda ce eksperimentalno,da tako kazem raditi NASI varioci,i zato se pripreme i probe oduzuju,danas sam cuo...ZAto,varioci,spremite se,osvetlajte nam obraz!!!!!
 
Prilicno tesko je tamo,ali nije najteze...Prezivi se,kad su ekstremne hladnoce,radi se na mah,izadjes,poradis,i bezis da se grejes,niko te mece i ne sme naterati da na -60 budes ceo dan napolju...

Hvala,hvala...

Hvala,i tebi!!!

Nemoj se na to primati...Gradilista su prvenstbveno obezbedjena,a medvedi spavaju zimi...:-)Nego,kad krene toplo,bezi za Srbiju,bude se i gladni su...:per:

Evo ovako,to donekle jeste tacno,ali ima prost odgovor.Dosta terena,a to su trenutno sve NPS na Jamalskom poluostrvu(NPS1,2 i Sabbeta)i gradiliste na koje ce tek da vas zovu,Kujumba-Taiset,su POTPUNO nepristupacni leti...Mehanizacija propada u blato ili pesak,puteva nema,...itd.Zato se pocinje zimi,da se pripremi teren za pocetak radova,i maksimalno dovuce materijala dok je zaledjeno i moze da se dovozi kopnom.Posle,samo helikopter koji kosta kao djavo,i to za ljude ili laku robu.Nije to osveta nicija,ne brinite...jednostavno je takva konfiguracija terena...


Nemoj...Na vecini mesta jos nije dovoljno zaledjena zemlja da moze da se pocne masovna gradnja...Ali ima naznaka da ce uskoro da se udarnicki krene.Pogotovo na Sabetu,ako je novo gradiliste,treba da se pre svega obezbedi za ljude gde ce ziveti,jesti,pa tek onda da dodjete.A treba vremena,rekoh malopre,leti je nemoguce to raditi...
Da,pogresili smo u jednom,jedan deo cevovoda ce eksperimentalno,da tako kazem raditi NASI varioci,i zato se pripreme i probe oduzuju,danas sam cuo...ZAto,varioci,spremite se,osvetlajte nam obraz!!!!!

Ma icice Jova neplasim se ja medveda samo sam malo ogorcen ovim cekanjem malo me izdalo strpljenje nista vise samo je to u pitanju. Rada se neplasim jes da nevolim zimu ali sve covek izdrzi kako svima tako ce biti i meni :D
 
Evo i ja se prikljucih forumu:DBrat mi je 17.10 otputovao za Novi Urengoj,na gradiliste NPS2.Bili smo u kontaktu preko sms-a i vibera.Jutros se javio,i rekao da je premesten na novo gradiliste,na koje ih voze helikopterom,i da je tamo losiji signal,i od tada ne mozemo da stupimo s njim u kontakt.Da li neko zna,na kom gradilistu bi mogao biti,da li je to mozda NPS1ili neko drugo,i da li su tamo i smesteni,pa zato mu i dalje ne radi telefon?Molim vas,ako neko zna nesto,neka mi odgovori sto pre.Hvala unapred.
 
Ma icice Jova neplasim se ja medveda samo sam malo ogorcen ovim cekanjem malo me izdalo strpljenje nista vise samo je to u pitanju. Rada se neplasim jes da nevolim zimu ali sve covek izdrzi kako svima tako ce biti i meni :D

Ja isto ne volim zimu...Ali ovih godina u Rusiji sam se navikao,iako je sad jos vise mrzim.Zimus sam osetio sta znaci -56...Mogu ti reci da sam razocaran,mislio sam da je to hladnije...:per:Bez sale,kad predje 40 mraza,treba se bas cuvati,zapaljenje pluca je jako lako dobiti,a covek se prevari...Pogotovo mi koji smo radili unutra,i razlika u temperaturi veca od 80 stepeni,u sekundi.
Samo oprezno,cuvajte se svi.I posle toga kad dodje zima u Srbiji,pomalo smesno izgleda...:-)
 
Pozdrav svima,pratim vec neko vreme sta pisete ali do sad nisam imao nista pametno da dodam :)
Danas sam kontaktirao Velesrtoj preko koga bi trebao da idem i rekli su mi da definitivno putujem tek 15.februara Krasnoraski kraj gradic Bogucani.
Inace sam geometar.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top