posao jednog fizicara :)

theo.

Početnik
Poruka
3
Zanima me koliko je verovatno da se u Srbiji nađe posao za fizičara,konkretno smera medicina fizike i gde bi sve mogla da se zaposli osoba koja to završi?? :cool: Hvala svima koji su zainteresovani da napisu nesto na ovu temu. Bila bih mnogo zahvalna! :D
 
Kao student Fizickog Fakulteta zeleo bih da skrenem paznju na oblasti koje spadaju pod "medicina fizike".
Theo. nije lepo definisala o cemu se zapravo radi. Koliko sam ja upucen, postoje sledece stvari:
-Tehnicka strana (Recimo da se ona bavi pokusavanjem unapredjenja tehnologije i opreme koja se koristi u medici. Koliko znam, ovde je vise upleten ETF nego FF, ali uvek se moze naci mesta za fizicara koji ce da resava ciste probleme. Kao sto znamo, problem se prvo mora resiti u teoriji, pa tek onda tehnicki)
-Biofizika (Recimo da se ona bavi biologijom. U poslednje vreme Biofizika je postala izuzetno popularna. Fizicari koji uce razne statisticke metode/modele, razne nacine za opisivanje kompleksnih sistema, izuzetno su pogodni za biologe koji se bas ne snalaze sa racunima i modelima/aproksimacijama itd...)
Nisam mnogo upucen u ove oblasti. Sa neke fizicarske strane, poprilicno mi je jasno zbog cega postoji potreba za fizicarima u ovim oblastima, nadam se da je to jasno i ostalima.
Zeleo bih da napomenem da rad u ovim oblastima dolazi na Masteru, Doktorskim itd. Ipak je to primena svakakvih stvari koje se uce tokom studija na FF/ETF/...
 

Back
Top