Poreklo rasa

Aaaa, sa retrogradnim kreacionističkim rasističkim ološem baratam dakle...

:roll:
а видиш, ја сам одмах схватио да баратам са напредном либтардком

A kako objašnjavaš GMO proizvode? Ako može čovek da stvara nove vrste, zašto to ne može i priroda?

нисам разумео шта конкретно питаш?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dobio sam utisak da sumnjaš u nekakve evolucije? Ako je čovek sa svojim primitivnim poznavanjem prirodnih zakona u stanju da stvori neku NOVU vrstu, zašto to ne može i SAVRŠENA priroda?
то не ради природа, него људи - нпр - у неким земљама јужне америке или јужне африке, а то су, видимо , све врло успели експерименти :lol:
 
Poslednja izmena:
???? Šta, ko, kako?

ко и како год, али многа друштва и нације комбинованих раса, у разним видовима, су најбољи пример успешности таквих експеримената у пракси

дакле ради се о политици, социологији, па и психологији - са тим природа нема проблем
 
Poslednja izmena:
Nisam nikada učio u školi, a možda i jesam samo sam zaboravio. Zašto postoje razlike između rasa? Kako to da Azijati imaju tako izraženu promenu u očima? Zašto su crnci baš takvi sa svojim specifičnim osobinama?
Zezaš da vidiš odgovore? :lol:
Znaš seriju "Dr. House"? Tako jedan crnac prvo nije hteo da uzme "crnački lek"....
Postoje rase i razlike među rasama. Eurus je dobro objasnila za usne, kosu i boju očiju (dodaću i nos- nozdrve su šire zbog velike važnosti vazduha u dzunglama), ali nije u pravu da "rase ne postoje".
(Eurus obično dobro startuje, ali što duže se bavi nekom temom, to više počne da "se prolupava", evo vidim i ovde)

Sada je IN isticati da smo svi potomci Afrikanaca, u školi ne znam šta si učio jer si 100 godina mlađi od mene ali ja sam učila da rase postoje.
U svakom slučaju, postoje razlike, a ako je danas uvreda reći "crnac" i "rasa" vi mladi izmislite nove termine, samo me obavestite na vreme, da ne prođem kao Entoni Hopkins u filmu "Human stain" kada je optužen za rasizam :lol:
 
ко и како год, али многа друштва и нације комбинованих раса, у разним видовима, су најбољи пример успешности таквих експеримената у пракси

дакле ради се о политици, социологији, па и психологији - са тим природа нема проблем
Ima i priroda problem: Za novu vrstu promena mora biti PONOVLJIVA, ali onda zabetonirana do druge promene!
 
квази-научњаци негирају природне људске расе али зато измишљају десет нових људских полова :lol:
Pa važno je "biti IN" :lol:
Strašno je to što se informacije nameću kao modni trendovi, još strašnije što jako malo ljudi ne podleže istim. Da ne širim priču dalje, mrzi me, to je to.
 
Ima i priroda problem: Za novu vrstu promena mora biti PONOVLJIVA, ali onda zabetonirana do druge promene!

примери из праксе указују да је изгледа боље да буду што мање поновљиве :lol:

Strašno je to što se informacije nameću kao modni trendovi, još strašnije što jako malo ljudi ne podleže istim

да, то је то - да никакви социо-политички модни трендови не буду изнад природе и здравог разума
 
Zar za neke primjerke nema i fizičkih osnova za 'izmišljanje' nekakvog novog pojma, rase? :super:

појединачно такве комбинације понекад и могу бити успешне и чак корисне, али за људско друштво и врсту - углавном не
историја нас учи да су најуспешнија била мешања становника унутар исте људске расе
 
појединачно такве комбинације понекад и могу бити успешне и чак корисне, али за људско друштво и врсту - не бих рекао
Tako nekako! Ako bi takvi primerci bili ponovljivi, tj. imali te osobine koje bi se prenosile na potomke, onda bi to očigledno bilo nešto 'novo'!?
 
Tako nekako! Ako bi takvi primerci bili ponovljivi, tj. imali te osobine koje bi se prenosile na potomke, onda bi to očigledno bilo nešto 'novo'!?
то ново би била друштва примерака мешаних мешанаца, која, углавном не функционишу или не опстају дуго

глобалистички рај
 
Poslednja izmena:
Када се разматра питање раса, треба имати у виду пар чињеница:

1. ДНК Ескима и Абаруџина се мање разликују од ДНК две шимпанзе из исте групе.

2. Испитивањем ДНК човека, закључено је да је човечанство прошло кроз, такозвано, уско грло, и да потиче од само пар хиљада мајки. Те мајке су живеле на ограниченом простору, али он није тачно лоциран.

3. Африканци немају пигментацију по целој кожи (дланови, стопала, испод ноктију) за разлику од других примата који нису напуштали Африку. Ово оставља могућност да су Африканци накнадно добили пигментацију коже.

4. Међу становницима европског порекла има 16% оних који су Rh-, афричког 0,9% и осталих 0,1%. Пратећи линију еволуције човека уназад, до примата, како нас учи теорија еволуције, сви су Rh+. Теорија еволуције не уме да објасни настанак Rh- код човека. Насупрот томе, лако се објашњава настанак Rh+ из Rh-.

Дакле, човечанство је јединствено, разлике људи који живе на међусобно удањеном просторима су резултат прилагођавања условима живота на тим просторима. Те разлике називамо расним разликама, што је погрешно.

Расе постоје само међу домаћим животињама зато што је човек вршио селекцију у оквиру једне врсте потенцирајући неке особине те врсте. Израз раса се не користи када су у питању дивље животиње.

Израз раса су измислили људи као своје дело, али на човека се то не може применити, мада је Дарвин спомињао расе међу људима. Да би се научно истраживала еволуција треба Дарвина ставити по страни, јер је он инспиратор будућих расних теорија.

Да закључим, међу људима нема различитих раса, оне су настале са Дарвиновим учењем.
 
Појам расе је уведен пре него што се знало за ДНК. Дакле, свака веза са ДНК је случајна.
И појам мушког и женског бића је уведен пре него што се знало за ДНК, па није баш свака веза између ДНК и пола случајна.
 
Управо си описала оно што разликује две расе.
Nisam. Genetske varijacije postoje između tebe i komšije dve ulice niz, to vas ne čini različitim rasama.
Nema ničega u genima što kaže da je neka grupa ljudi drugačija rasa.
Razlike u boji kože, teksturi kose, itd, jednostavno nisu dovoljne, to su prilagođavanja uslovima okruženja.


"If separate racial or ethnic groups actually existed, we would expect to find “trademark” alleles and other genetic features that are characteristic of a single group but not present in any others. However, the 2002 Stanford study found that only 7.4% of over 4000 alleles were specific to one geographical region. Furthermore, even when region-specific alleles did appear, they only occurred in about 1% of the people from that region—hardly enough to be any kind of trademark. Thus, there is no evidence that the groups we commonly call “races” have distinct, unifying genetic identities. In fact, there is ample variation within races".

Izvor: http://sitn.hms.harvard.edu/flash/2017/science-genetics-reshaping-race-debate-21st-century/
 
Dezurni antibjelacki rasisti opet sire mrznju prema svemu sto je bijelo, inteligentno i lijepo.
ти полупанци су небитни, битно је да њихове противприродне идеологије више никад не буду правило наметнуто свима другима
 
Poslednja izmena:

Back
Top