POPULARNOST I SLAVA

Popularnost u smislu paznje velikog broja ljudi svih klasa i rasa :p ne daje Sunce , nego bas Mesec kao simbol sirokih narodnih masa. Tako da cete kod zaista popularnih ljudi naci Mesec na MC-u ili ascedentu ili na descedentu ili pak u knjukciji sa vladarima ovih polja. A sunce nas vise cini postovanim od strane ljudi koji su u nasem drustvenom miljeu. Postuju nas kao strucnjaka u svojoj profesiji sto ne mora da ima ikakve veze sa popularnoscu. Takojde vrlo naglaseno VII polje horoskopa daje rad u javnosti, sto moze da da na primer poznate TV voditelje i slicno, sto ne znaci opet da su veljeni od strane velikog broja ljudi.
 
Popularnost u smislu paznje velikog broja ljudi svih klasa i rasa :p ne daje Sunce , nego bas Mesec kao simbol sirokih narodnih masa. Tako da cete kod zaista popularnih ljudi naci Mesec na MC-u ili ascedentu ili na descedentu ili pak u knjukciji sa vladarima ovih polja. A sunce nas vise cini postovanim od strane ljudi koji su u nasem drustvenom miljeu. Postuju nas kao strucnjaka u svojoj profesiji sto ne mora da ima ikakve veze sa popularnoscu. Takojde vrlo naglaseno VII polje horoskopa daje rad u javnosti, sto moze da da na primer poznate TV voditelje i slicno, sto ne znaci opet da su veljeni od strane velikog broja ljudi.

Upravo to sam i ja htela da kažem.
Ovde su se malo pobrkali kriterijumi za uspeh (u poslu, karijeru i sl.) sa popularnošću.

Pođimo od onih početničkih, najtipičnijih primera - jako Sunce na MC-u ili u 10. je pre pokazatelj uspeha i jake karijere, dok je jak Mesec u istom položaju pre pokazatelj popularnosti - to su osobe koje "svi znaju" bez obzira na to da li su profesionalno ostvareni ili ne. (naravno ovo je krajnje uprošćena verzija :D ništa od ovog samo po sebi ne donosi ni uspeh ni popularnost bez ostalih pokazatelja)

Mesec govori o emocijama, prijemčiviji je, ima potrebu za odnosom; Mesecom nas privlače i mi privlačimo pa je logično da će pre on govoriti o popularnosti od jednog Sunca koje ima samo potrebu da se istakne, ostvari, dominira a ne da uspostavlja odnose (nego baš naprotiv - ono to radi svojim egom).
Dakle, dve različite stvari.

Zar to nije tvrdoglavost i potreba za borbu sa jacim od sebe ?
Može nekad da govori o nekoj vrsti precenjivanja, "naduvavanja" stvari, da ne kažem sebe. :D Naravno to je jedno od mogućih tumačenja ;)
 
I ja bih stavio Mesec kao prvo na osnovu stvari koje sam gledao ... blizina Jupitera i Meseca cesto :D ...







Naravno deseta kuca , predstavlja javnost , osobe sa Suncem u desetoj obicno imaju izrazen javni zivot tako da to doprinosu svakako , kao i osobe sa izraznom prvom kucom , vladarem prve , cesto su osobe sa velikim magnetizmom , ispravite me , ako gresim :D ?
I mozda ... ako ima neke veze sa jedanestom ili njenim vladarem , kao drustvo i pozicija u drustvu koju neko ima , naravno ako je povezano sa necim od ovoga ... npr , gledao sam , Jupiter konjukija Mesec u jedanestoj , lol , znam puno ljudi ovakvih i jako su popularni u sredinama u kojima zive , mislim nije to sad nesto svetskih razmera , ali se isticu , ne bas po necemu posebnom , sem sto eto , nekako privlace ljude i ljudi jednostavno zele da znaju o njima ...







Onda MJ ... jedean od najpopularnijih i najpoznatijih ljudi :D ... Mesec u desetoj u ribama , gde se lepo oseca , cak neki misle i da je i tu u egzaltaciji sa trigonima Netpunom i Jupiterom , vladar riba , koji govore o necemu idealnom , jednostavno , sire tu slavu kao nesto sto se retko desava i sto je jako veliko i kao san , aj da tako kazem :lol: ... takodje ima veze sa time sto se bavi muzikom , kontam i to ... 8) :-o :o
 
Popularnost u smislu paznje velikog broja ljudi svih klasa i rasa :p ne daje Sunce , nego bas Mesec kao simbol sirokih narodnih masa. Tako da cete kod zaista popularnih ljudi naci Mesec na MC-u ili ascedentu ili na descedentu ili pak u knjukciji sa vladarima ovih polja. A sunce nas vise cini postovanim od strane ljudi koji su u nasem drustvenom miljeu. Postuju nas kao strucnjaka u svojoj profesiji sto ne mora da ima ikakve veze sa popularnoscu. Takojde vrlo naglaseno VII polje horoskopa daje rad u javnosti, sto moze da da na primer poznate TV voditelje i slicno, sto ne znaci opet da su veljeni od strane velikog broja ljudi.

A sta ako je popularnost negativna, jer moze da bude i negativna, a oci javnosti i sirokih masa budu upereni u jednu osobu iz mnostva negativnih razloga, npr ono sto se sad desava, Britney Spears. Mozda vi koji ste u Srbiji i Evropi ne cujete mnogo o tome ali ovde na Severno americkom kontinentu sve bruji od traceva, svi tabloidi, casopisi, dnevne novine, svakodnevno su puni komentara o njoj , ljudi pricaju, na tv-u se stalno vrte razne emisije koje se bave pracenjem javnih licnosti i prenosenjem javnosti svakog detalja iz njihovog privatnog zivota, cega kog mogu da se "docepaju". I te price su jako cesto ruzne, ogovaranje, podsmevanje izmisljanje, Oko Britney je opsta frka, paparazzi su oko nje, prate svaki njen pokret dok parkira auto npr i svaku gresku ili kad izlazi sa parkinga, to je strasno:) Naravno jos uvek ima mnogo ljudi koji je vole i podrzavaju i koji osudjuju ovakvo ponasanje medija i javnosti prema njoj.

Immph smanji malo te karte, bole me oci prevelike su;)
 
A sta ako je popularnost negativna, jer moze da bude i negativna, a oci javnosti i sirokih masa budu upereni u jednu osobu iz mnostva negativnih razloga, npr ono sto se sad desava, Britney Spears. Mozda vi koji ste u Srbiji i Evropi ne cujete mnogo o tome ali ovde na Severno americkom kontinentu sve bruji od traceva, svi tabloidi, casopisi, dnevne novine, svakodnevno su puni komentara o njoj , ljudi pricaju, na tv-u se stalno vrte razne emisije koje se bave pracenjem javnih licnosti i prenosenjem javnosti svakog detalja iz njihovog privatnog zivota, cega kog mogu da se "docepaju". I te price su jako cesto ruzne, ogovaranje, podsmevanje izmisljanje, Oko Britney je opsta frka, paparazzi su oko nje, prate svaki njen pokret dok parkira auto npr i svaku gresku ili kad izlazi sa parkinga, to je strasno:) Naravno jos uvek ima mnogo ljudi koji je vole i podrzavaju i koji osudjuju ovakvo ponasanje medija i javnosti prema njoj.

Immph smanji malo te karte, bole me oci prevelike su;)
Вероватно њени аспекти говоре о томе, па транзити и остале предикционе технике.;)
 
Madonna.gif
 
Naravno jos uvek ima mnogo ljudi koji je vole i podrzavaju i koji osudjuju ovakvo ponasanje medija i javnosti prema njoj.

Immph smanji malo te karte, bole me oci prevelike su;)

Naravno da nas ima :D , I love Britney :heart: ... izvini , imao sam i ovako nekih problema sa kartama ... sad , bilo njoj lose ili ne , mora da prodje kroz to i pokusa da izdrzi ... naravno da slava i popularnost ne moraju da budu pozitivne stvari ...

8) :-o :o
 
Вероватно њени аспекти говоре о томе, па транзити и остале предикционе технике.;)


Saturn joj je u jedanestoj , a sada ce polako u dvanestu ... mislim da ce imati problema jos , a naravno kad si popularan da ima ljudi koji su tu da te uniste i kad vide da ti je lose ponasace se jos gore ... i posle jos kad joj se vrati Saturn kad dodje u prvu , kasnije , pa predje preko pozicije u natalu , imace ona jos ... "zanimljivih" godina ...
8) :-o :o
 

Saturn joj je u jedanestoj , a sada ce polako u dvanestu ... mislim da ce imati problema jos , a naravno kad si popularan da ima ljudi koji su tu da te uniste i kad vide da ti je lose ponasace se jos gore ... i posle jos kad joj se vrati Saturn kad dodje u prvu , kasnije , pa predje preko pozicije u natalu , imace ona jos ... "zanimljivih" godina ...
8) :-o :o

Problem je njen Saturn u prvoj.
 
Moze li neko da mi objasni sta ovde pise???
Hvalaaaaa:)
planet sign degree motion
Sun Sagittarius 28°35'55 in house 3 direct
Moon Capricorn 2°14'33 in house 3 direct
Mercury Sagittarius 27°18'14 in house 3 direct
Venus Capricorn 28°28'04 end of house 3 direct
Mars Scorpio 17°39'58 in house 1 direct
Jupiter Aries 19°49'02 in house 6 direct
Saturn Sagittarius 24°10'44 in house 3 direct
Uranus Sagittarius 27°00'07 in house 3 direct
Neptune Capricorn 7°22'18 in house 3 direct
Pluto Scorpio 11°41'29 in house 1 direct
True Node Pisces 27°38'17 in house 5 retrograde
 

Back
Top