Ponistavate li ispite na fakultetu?

Vas prosek ocena na fakultetu je :

  • Izmedju 9.00 i 10.00

  • izmedju 8.50 i 8.99

  • izmedju 8.00 i 8.49

  • izmedju 7.50 i 7.99

  • izmedju 7.00 i 7.49

  • izmedju 6.50 i 6.99

  • izmedju 6.00 i 6.49


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Hm... Jedan sam ispit polagala jako mnogo puta... I naučila sam ga izuzetno dobro. Posle tolike muke, čovek bi mogao da očekuje desetku, ali ja sam dobiila 6 po default-u. Sasvim sam solidno uradila pismeni, a usmeni deo sam jedina znala dobro od grupe studenata koja je tada polagala.
A šestica je podrazumevana. I ja sam ćutala, mada mi se nije učinilo pravedno.
Ali, položen je, nikad da ga više ne pogledam, prokletinja...
 
Do sada nisam bio nezadovoljan ni jednom ocenom. Ako se i desi da nepravedno dobijem manju ocenu, ne pada mi napamet da ponistim ispit. Znam likove koji su ponistili sestice, pa ih je onda sustigla profesorova sujeta, polagali su po 10 puta taj predmet i na kraju pred komisijom obojica ponovi dobili 6.

Slicno se desilo mom stricu koji je jos pre 15 godina zavrsio veterinu. Imao je super prosek 9.33.
Do trece godine nije dobio manje od 9. I u trecoj mu neki profesor da 6 uz obrazlozenje da je bio neljubazan prema njemu dok je odgovarao. On se iznervirao i ponistio ocenu, i cvrc, izgubi godinu zbog tog idiota, a ostale ocene sve 9 i 10. Posle je gledao samo da ponovi polozi taj ispit, samo sto nije isao da moli profesora da mu da 6.

Zato ma kolko se izivljavali profesori, nasmesi im se pa kad izadjes iz ucionice a ti mu psuj sve po spisku. Ako planes pa mu sve sasujes u lice, najeb`o si.
 
Jos uvek imam vrlo malo iskustva sa takvim stvarima, gotovo nikakva. Oni (profesori) mogu biti vrlo gadni bez razloga. Ne znam sta je to u tim ljudima. Verovatno treba dosta racuna voditi o tome kod koga, sta i kako. U protivnom samom sebi stetu nanosis. A i vracanje na vec uceno je samo po sebi problematicno, koliko i dosadno. Ukoliko vise zalazis u neki predmet, utoliko mislis da ga manje znas, a svaki sledeci izlazak na isti je trzavica.
 
imam 12 ispita sad u prvoj godini i samo želim da ih položim,kakva god bila ocena...

i ja isto imam 12 ispita i ne pada mi na pamet da ponistavam neki.

:p :p :p

Ja sam prosle godine imala 12 ispita, ove imam 10, ali tezih od proslogorisnjih 12 :-?

Zvoncice, Bojane, a sta studirate??? :D :D :D

I da odgovorim na temu.... ispite ne ponistavam, a prosek mi je nesto oko 9!
 
heh... pa poshto imam sve desetke onda ako budem dobila neku devetku ponishtitju.... :lol: ma ajte molim vas ljudi... samo gledajte da date sve u roku, ako ne date imate shta da radite u sledetjem roku, ako date idite na more... ok... ako npr ochekujem 8-9-10 i odbijem 6 naravno da tje mi biti krivo,ali obnovitju ispit ako i samo ako u aprilu [npr] nemam nishta vishe.... u svakom drugom sluchaju nema shanse da se josh i 14-tim ispitom dodatno smaram...
 
Ја нисам поништио ни један, али сам одбио шестицу, и нисам пожалио, иако то не препоручујем, можете навући бес професора на вас, јер одбијањем оцене или поништавањем испита му говорите да ви знате боље од њега, а на то неки не гледају благонаклоно, нарочито ако имате једног профу на катедри..
 
Jesam ponistio 3-4 ispita i nije to tako lose... Treba imati prijateljski stav, tipa "voleo bih da spremim ovo bolje, pa da ponovo polazem kod vas" ili nesto slicno, uz sve osmeh, i onda se niko nece ljutiti niti cete navuci bes, a sto je jos vaznije - profesor ce biti svestan da ste neko ko nije zadovoljan niskom ocenom i imace to u vidu kada vas sledeci put bude ispitivao. Ako ste vi korektni, bice i oni korektni prema vama.
 
meelosh_bg:
Jesam ponistio 3-4 ispita i nije to tako lose... Treba imati prijateljski stav, tipa "voleo bih da spremim ovo bolje, pa da ponovo polazem kod vas" ili nesto slicno, uz sve osmeh, i onda se niko nece ljutiti niti cete navuci bes, a sto je jos vaznije - profesor ce biti svestan da ste neko ko nije zadovoljan niskom ocenom i imace to u vidu kada vas sledeci put bude ispitivao. Ako ste vi korektni, bice i oni korektni prema vama.



Na kom si ti faxu, kad ti poništavanje ispita tako lako prolazi??????? Opšti trend je poništavanje ispita= korak bliže obnovi godine.......
 
cao ljudi, ja se slazem sa vecinom oko toga da ne treba ponistavati.... Ja sam na kraju ekonomskog fakulteta a da sam ganjala pravdu, kad god sam za to osetila potrebu, ko zna da li bih ikada do ovde dogurala. Gledajte samo napred, ocene su samo tvoja licna satisfakcija....pozdrav
 
Do sada nisam ponistavala ispite, ali nisam ni imala potrebe. Nisam pristalica 6 u indeksu, ali smatram da ako postje ispiti koji vam ne idu, da je 6 sasvim prihvatljivo rešenje. U ostalom, moje dosadašnje iskustvo govori da ocene nisu merilo znanja. Ja imam koleginicu koja upisuje samo 9 i 10, ali ni slučajno nemojte da je pitate nešto u vezi ispita koje je položila, doživećete veliko razocarenje, jer nećete u njenom znanju naći te očene.
 
kvarc:
Do sada nisam ponistavala ispite, ali nisam ni imala potrebe. Nisam pristalica 6 u indeksu, ali smatram da ako postje ispiti koji vam ne idu, da je 6 sasvim prihvatljivo rešenje. U ostalom, moje dosadašnje iskustvo govori da ocene nisu merilo znanja. Ja imam koleginicu koja upisuje samo 9 i 10, ali ni slučajno nemojte da je pitate nešto u vezi ispita koje je položila, doživećete veliko razocarenje, jer nećete u njenom znanju naći te očene.


Imam i ja takve na svom faxu. ladno devojka zavrsila prvu godinu sa svim desetkama i proglasena studentom godine, a kad je pitas neku prostu stvar, sto treba da zna svaki osnovac u 5-tom razredu, ona te gleda belo. Za ispit nabuba literaturu od reci do reci, stane tacno tamo gde je zarez, a kad je pitas da poveze neke stvari nema pojma. Kad imamo vezbe, ne ume da poveze dve proste stvari i izvuce zakljucak. Jedan od profesora je provalio i na ispitu joj dao deset recima: Evo ti deset, da me ne proklinjes celog zivota, sto sam ti pokvario prosek, ali tesko onim djacima kojima ti budes predavala.
 
Da, cest je slucaj spoja dobrih ocena i malo znanja. Mada, meni je intrigantnija ideja osobe koja redovno uci, vrlo rano vrlo cesto ustaje da bi postigla sve sto je radjeno na fakultetu, ali su joj ocene 6, 7... Pritom je ona vrlo zadovoljna samo prolazom, bez obzira na ulozen trud. Pitam se otkud tako malo ambicija sa tako puno ulozenog truda?! Naravno, uci sve od a do sh, ali povezivanje joj bas i ne ide od ruke... Ali, i sa sistemom potpunog bubanja se na pismenim ispitima mogu izvuci vise ocene.
Sta znam... Stepen aspiracije, i nacin rada...
 

Back
Top