POMOC ZA WORD!

mljacko

Početnik
Poruka
2
Da li bi neko mogao da mi kaze postoji li ikakva mogucnost da se povrati tekst koji je obrisan u Wordovom dokumentu, znaci - nije obrisan ceo dokument vec veliki deo teksta u njemu i nije iskoriscena opcija UNDO, a izaslo se iz dokumenta. Vrlo je vazno, u pitanju je 100 strana prevoda. Hvala unapred!!!!
 
Bolje da pitam ovdje nego da otvaram novu temu.
Kako da se u Wordu napravi sadržaj dokumenta (npr. diplomskog rada), tako da svaki naslov, podnaslov i sl. bude zapravo link na taj dio teksta u dokumentu - ona fora "pritisnuti ctrl+desni klik"?
Valjda sam dobro formulisala. Hvala unaprijed.
 
A zasto koristite Word za tako nesto? Posle kada hoces da uradis knjigu STOP ne moze dalje jer word nije za pripremu nego za sekretarice ili maxilalno 10 stranica dokumenta.
Licno koristim jer samo filtriram tekst i ni za sta mi drugo ne sluzi jer 98% ljudi kuca u wordu i hoce da preda knjigu u stampu. A to tako nece moci.
 
Ej Laa-laa ajde majke ti posalji mi taj tvoj avatar na pp mnogo je jak.Izvinjavam se, znam da nije nista u vezi teme al kad ne mogu a da ne pitam.Pozz,jos jednom sorry.P.S. Necu ga kortistiti,nadam se da nije problem,
 
@ Mljacko
Mislim da tu pomoci nema, ali nisam siguran, bar nisam cuo niti video da je neko tako nesto uspeo da izvede....Ipak, sacekaj, mozda neko ipak ima resenje....madaaaaa :-(

@laa-laa
oznacis tekst/deo teksta koji hoces da bude linkovan, desni klik misem, pa >insert hyperlink>dalje izaberes sta hoces da se prikaze/startuje klikom (uz ctrl) na link...

Pozdrav
 
@laa-laa
Insert -> Reference -> Index and Tables -> Table of contents
(Naravno, za naslove koristi Headings, tako je najjednostavnije.)
@Nics - koji softver koristiš za izdavaštvo?
 
NICS:
A zasto koristite Word za tako nesto? Posle kada hoces da uradis knjigu STOP ne moze dalje jer word nije za pripremu nego za sekretarice ili maxilalno 10 stranica dokumenta.
Licno koristim jer samo filtriram tekst i ni za sta mi drugo ne sluzi jer 98% ljudi kuca u wordu i hoce da preda knjigu u stampu. A to tako nece moci.

Pa sad, nije bas tako. Sve sto otkucas u wordu mozes prebaciti u pdf jednim klikom, a on je format koji se koristi za pripremu, ne? Postoji gomila programa koji se instaliraju kao virtuelni stampaci i resavaju stvar npr PDF Creator.
 
@branisllav
Pa nije baš tako. PDF format je dobar za štampu na kućnom ili kancelarijskom štampaču, a NICS je mislio na to kada se vrši priprema za knjigu za štampariju. Najzastupljeniji programi za takvu pripremu su CorelDRAW i Quark Xpress.
PDF je inače dobar i za skladištenje elektronske biblioteke što je prihvaćeno svuda u svetu. Na primer, CorelDRAW ima ugrađenu direktnu podršku za PDF format.
 
FLUID:
@branisllav
Pa nije baš tako. PDF format je dobar za štampu na kućnom ili kancelarijskom štampaču, a NICS je mislio na to kada se vrši priprema za knjigu za štampariju. Najzastupljeniji programi za takvu pripremu su CorelDRAW i Quark Xpress.
PDF je inače dobar i za skladištenje elektronske biblioteke što je prihvaćeno svuda u svetu. Na primer, CorelDRAW ima ugrađenu direktnu podršku za PDF format.

Ok, u pravu si, nego nisam stekao utisak da NICS ima nameru da pravi knjige, pa otuda i moj komentar. A za obicne potrebe PDF je dovoljan. Da ne skrecemo sa teme...
 
mezzano:
Kako da iskljucim u word-u opciju koja automatski "pretvara" malo slovo "i" u "I" kad ga pisem samostalno, kao veznik?

Najelegantnije rešenje podešavanje ogovarajućeg keyboard layouta.
Ta korekcija je ispravna po pravopisu engleskog jezika i dešava se kada je on postavljen.
Nema potrebe da isključuješ auto correct, zašto bi sebe lišavao jednog korisnog alata, ili da brišeš taj unos iz auto correcta, možda će ti nekad zatrebati da kucaš tekst na engleskom jeziku.
 
Каспер:
Najelegantnije rešenje podešavanje ogovarajućeg keyboard layouta.
Ta korekcija je ispravna po pravopisu engleskog jezika i dešava se kada je on postavljen.
Nema potrebe da isključuješ auto correct, zašto bi sebe lišavao jednog korisnog alata, ili da brišeš taj unos iz auto correcta, možda će ti nekad zatrebati da kucaš tekst na engleskom jeziku.

Da mozda si u pravu, s tim da sad zna gdje treba ukljuciti opciju koja mu je potrebna...
 
Uf kako me je to nerviralo, ali svakom problemu leka ima.

Ides na:
1.Tools
2.AutoCorrect Options
u onoj listi zamena nadjes i ->I i kliknes na Delete.

A mozes jednostavno i odcekirati sve opcije i resices problem.
Uostalom ako znas malo engleski lako ces se snaci
 

Back
Top