Quantcast

Pomoc oko konfiguracije i monitora!

markovic29

Početnik
Poruka
14
Zdravo, ja sam Marko Markovic iz Vranjske banje, posto sam nov ovde pa da se predstavim.

Imam staru kantu od kompjutera pa sam odlucio da kupim nov komp.
Vidim ovde na internetu silne ponude na rate a imam cekove i nesto gotovine pa bih mi to odgovaralo.

Rekoh da zatrazim od vas pomoc. Kontam 2 mozga mogu bilje da razmisle od 1. hahha A i nije da nista ne znam, znam i ja dosta ali uz pomoc vas nadam se da cu da ostvarim best buy bio bih vam mnogo zahvalan!!

Da predjem na stvar: Meni treba kompjuter najvise za igranje igrica, surfovanja, gledanje filmova.
Budzet ne sme da predje 55000 dinara (masina, monitor).

Ono sto sam zakljucio da mi treba monitor od 24" i dobra graficka 256 bita, 1gb.

Ovo je po meni best bUy
http://www.gigatronshop.com/racunari/gigatron_kataklizma-8179
I monitor BENQ G2420HD
Sta mi vi preporucujete spasitelji?
Hvala svima unapred!!!:mrgreen:

OrangeC

Iskusan
Poruka
6.366
Za te pare savet ti i nije nešto značajan. Premalo je 30 000 za neku bolju konfiguraciju. Recimo neka BIOSTAR ploča sa socketom 775 i Intel dual core E 6600 su oko 15 000. Samsung spin point od TB oko 6000 , što je zajedno 21, što ostavlja 9000 za grafičku i memoriju, ili 14, ako je monitor do 20 000. Što je premalo, za iole dobru grafičku, a gde su napajanje i kućište. Kad bi tih 55 000 bilo samo za komponente, to i bilo već nešto drugo. Zato uzmi ti tu konfiguraciju ....

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.