Pomoć oko instalacije rutera

Skafander

Domaćin
Poruka
3.073
Pozdrav. Imam problem, uzeo sam neki portabl usb 3g/4g wifi ruter, sa jedne strane može mrežni kabal za comp a sa druge usb modem sa sim karticom. E sad da bi radio taj ruter, treba da se podesi na adresi 192.168.100.1 ali ne mogu da joj pristupim. Ne učitava stranicu. Šta može da bude problem, je l' bi možda neko znao neko rešenje. Da li treba da menjam vpn ili šta već, onaj ipv4 na compu, i ako treba, šta bi trebao da ukucam sve osim te ip adrese i one 255...maske. Valjda neko nešto zna, nemoguće da je nerešivo. I tek onda kad pristupim treba da podesim za wifi. Molim vas, pomoć, hvala.
 
na kompu
postavi adresu 192.168.100.2
masku 255.255.255.0
prolaz (gateway) 192.168.100.1
zabodi mrežni kabl i u komp i u ruter
u pretraživaču kucaj 192.168.100.1 ukucaj user i pass koji je verovatno na poleđini rutera
ovako bi trebalo da možeš pristupiti

nakon što podesiš ruter na kompu vrati kako je bilo na mrežnoj kartici
 
na kompu
postavi adresu 192.168.100.2
masku 255.255.255.0
prolaz (gateway) 192.168.100.1
zabodi mrežni kabl i u komp i u ruter
u pretraživaču kucaj 192.168.100.1 ukucaj user i pass koji je verovatno na poleđini rutera
ovako bi trebalo da možeš pristupiti

nakon što podesiš ruter na kompu vrati kako je bilo na mrežnoj kartici
E hvala ti, car si, uspeo sam da pristupim, a sad ne znam kako da ga podesim, je l' može pomoć i oko toga, pliz! :)
 
IMG_20211020_230408.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20211020_230303.jpg
    IMG_20211020_230303.jpg
    137,2 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20211020_230230.jpg
    IMG_20211020_230230.jpg
    125,4 KB · Pregleda: 7
https://postimg.cc/gallery/yzZbfp9

Eto kako izgleda, pa ako se neko razume pa da može da mi pomogne, plaćam 1000 dinara, ako nekome treba, kao čast, nemam više, može i pejpal ili preko računa. :) i pitanje, je l' treba da se izabere ona opcija 3g, wire ili Wireless, pošto meni treba internet i na compu i na telefonu, utičnici...
I još jedno pitanje, sko ne može ovaj ruter, je l' bi mogao onaj tp link 740 ali da usb modem koristim sa sim karticom a kabal lan u njega, da li je to izvodljivo i moguće, ili mora internet direktno prvo u njega, kako već.
 
Poslednja izmena:
Ја нисам за "хиљадарку" :) хвала лепо. Мислим да овај tp link 740 не иде са УСБ модемом.
Пробај да прикључиш усб модем у роутер. А до компа са "нетверк" каблом. Онај усб кабал који си добио је за напајање ротера струјом из компа или неког исправљача за струју.

Конфигурација wifi ти је у WLAN панелу. Требао би аутоматски да препозна интернет конекцију.
Требало би на 3G ако је конекција преко сим картице.

Иѕгледа да је већ конфигурисан wifi на овој слици

https://postimg.cc/1VQptgHQ

Само мораш ову опцију на RADIO ON, горе првo поље на слици Radio/On/Off
Име твог "wifi" нетвoрка је ==> 3GWiFi_576968
Треће поље на слици горе Network Name (SSID) 3GWiFi_576968
То можеш да промениш у нешто прикладније, а и не мораш, требао би и неки password да изабереш, заштите ради.
Та опција је вероватно u "advanced setting", кликни на ово што пише "Мore" могуће је да се ту испод налази.
После тога кликни на "Apply" и то би било то за "wifi". Морао би пре него изађеш иѕ роутера да нађеш reboot опцију.
Мораш да кликнеш на reboot да би ти запамтио измене.
Могуће је да је reboot опција испод овог првог ту где пише Статус.
 
Ја нисам за "хиљадарку" :) хвала лепо. Мислим да овај tp link 740 не иде са УСБ модемом.
Пробај да прикључиш усб модем у роутер. А до компа са "нетверк" каблом. Онај усб кабал који си добио је за напајање ротера струјом из компа или неког исправљача за струју.

Конфигурација wifi ти је у WLAN панелу. Требао би аутоматски да препозна интернет конекцију.
Требало би на 3G ако је конекција преко сим картице.

Иѕгледа да је већ конфигурисан wifi на овој слици

https://postimg.cc/1VQptgHQ

Само мораш ову опцију на RADIO ON, горе првo поље на слици Radio/On/Off
Име твог "wifi" нетвoрка је ==> 3GWiFi_576968
Треће поље на слици горе Network Name (SSID) 3GWiFi_576968
То можеш да промениш у нешто прикладније, а и не мораш, требао би и неки password да изабереш, заштите ради.
Та опција је вероватно u "advanced setting", кликни на ово што пише "Мore" могуће је да се ту испод налази.
После тога кликни на "Apply" и то би било то за "wifi". Морао би пре него изађеш иѕ роутера да нађеш reboot опцију.
Мораш да кликнеш на reboot да би ти запамтио измене.
Могуће је да је reboot опција испод овог првог ту где пише Статус.
E super, hvala ti, wifi prepoznaje, nego imam problem sa internetom, to jest, ne znam šta da podesim da bih ga imao a to se podrazumeva da je jedino i najvažnije, da li da izaberem 3G opciju od one 3 stavke, 3G, wire i Wireless client, i šta da ukucam u prazna polja, poslaću sad novu sliku, ae ljubi te brat :), pomozi, hvala ti.
 
Ma nije isti interfejs, kako da kažem, drugi je program, nego a ja bio zvao vip pošto sam na toj mreži, pitao u tom 3G modu šta da podešavam, pa prvo bilo broj, to je još uvek enigma, ima mesta za 7 cifara ali ne znam da li je to sam moj broj bez prefiksa, pa onda pitao za apn pa mi rekli A1 SRB internet, pa username i šifra su kao internet, a da probam za pin cod 1234, ne znam koliko se taj baš razume što se javio, i onda sam sa tim kliknuo na aplaj i kao da je prepoznao neku mrežu na kompu ali bez interneta opet, i kad je taj 3g mod onda telefon ne prepoznaje ruter preko wifi ja, ali nema ni interneta i onda ono što sam video u uputstvu za uređaj, kad svetli crveno onda se pali sistem njegov, kad brzo treperi plavo onda je to povezivanje, a kada je sporije plavo onda kao treba da se uradi reset, a svetlelo sporije plavo pa sam bocnuo reset i pojavilo se ljubičastvo/plavo što znači da treba da ima interneta ali ga opet nije bilo, ne znam zašto. Čak sam vratio i ip na automatsko... Ne znam šta više da radim.
 
https://postimg.cc/gallery/yzZbfp9

Eto kako izgleda, pa ako se neko razume pa da može da mi pomogne, plaćam 1000 dinara, ako nekome treba, kao čast, nemam više, može i pejpal ili preko računa. :) i pitanje, je l' treba da se izabere ona opcija 3g, wire ili Wireless, pošto meni treba internet i na compu i na telefonu, utičnici...
I još jedno pitanje, sko ne može ovaj ruter, je l' bi mogao onaj tp link 740 ali da usb modem koristim sa sim karticom a kabal lan u njega, da li je to izvodljivo i moguće, ili mora internet direktno prvo u njega, kako već.
Kakav ti je to krsh ruter shto nema auto podeshavanja? Normalne rutere samo ukljuthish i terash :P
 

Back
Top