Pomirba partizana i četnika?

Lala Vojvođanski:
Stvari trebaš nazivati pravim imenom.Fašisti i antifašisti.Četnici ,ustaše, bela garda, balije, ljotićevci spadaju u one koji su potpisali pakt sa Hitlerovom Nemačkom- Istorijska čitanka
za 1 razred osn. škole u Srbiji...Ne znam kako je kod vas u Bosni ali znam da ste naj više plakali kad je Broz umro........

A kako cemo u istorijskim citankama nazvati ove koji budu priznali nezavisno Kosovo? Hm? A i ti si mi nesto sumnjiv, nisi ti lala, ti vancara obicna.
 
Nema pomirenja izmedju vukova i ovaca.
Znate onu pricu kada su vukovi kazali ovcama,,ma nismo vam mi neprijatelji,nebi nikada bilo problema izmedju nas da nije pasa cuvara,mi sa njima imamo probleme i oni su ti koji nam ih uzrokuju,pa maknite pse cuvare i zavladat ce mir medju nama i mi cemo vas cuvati,a naivne ovce povjerovase.
E tako je bilo i sa nama,a metaforicki,ako su partizani vukovi a Cetnici psi cuvari,ajde pogodite ko su onda ovce ?
 
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?

Mozda dok cekaju penzije ili ispred kafane neke :hahaha:
 
pa nije , imam rodbinu , doduse ne u Ilinoisu ,nego u obliznjoj Minesoti al su jako cesto u Cikagu i stvarno ima (ustvari je bilo ) jako mnogo Srba tamo , pogotovo u gradicu industrijskom Gary pored gde su bile najvece celicane nekad ,mada je to bilo sezdesetih i sedamdesetih bas u ekspanziji ,a sada se to uglavnom asimilovalo , posto su Srbi tamo mozda i najskloniji asimilaciji i amerikanizaciji .
 
Ma bre od javnih ličnosti,glumaca,političara,whatever, koga god zagrebeš a da je odande sve neki šipci nešto...To za ilinois kao države jeste tačno,ali uloga srba u društvenom životu tamo baš i nije najjača...Osim kad po srpski pokradu lovu i prodaju funkcije:neutral:
 
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?

laži i izmišljotine. u hrvatskoj nema izvinjenja ustašama.
 
A kako cemo u istorijskim citankama nazvati ove koji budu priznali nezavisno Kosovo? .

Ovako nekako će pisati:
Titov nenarodni, nedemokratski, nehumani i kriminalno-zločinački režim je držao narode i narodnosti pod okupacijom u toj truloj Jugi-pljugi, a onda je buđenjem svesti i nacionalnog ponosa Srba došlo do spoznaje o potrebi priznavanja nezavisnosti Kosova i oslobađanja vekovima ponižavanog življa na Kosovu...LOL
 
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?

Mi trebamo da pregazimo preko toga vremena i da svako eventualno pokusavanje nove podele u srBstvu pod hitno izbegnemo ... to je bolje za nas ....... zasto da se mi Srbi delimo....vec su nas dovljno partije i vremena izdelila ...
Svako da KOMUNISTIMA nikada ne smijemo ni zaboraviti ni Oprostiti ....
Njihovi zlocini su srazmjerni ustaskim ..
 
U RH se Račan izvinio Ujama u ime tiletovog režima, a naivni Hrvati su to popushili kao pomirbu. Kakva je situacija u Srbiji po tom pitanju, mislim da se ne može ići napred dok se ne stavi TAČKA na te stvari.

Nije valjda da su Uje opasnije od Čede pa su Račana uspeli naterati, ili se Srbi još nisu nacionalno probudili?

jos cekamo da nam se racan izvini, za sve, nismo probirljivi
 

Back
Top