POMERANCI!!! Lose iskustvo!!!!!!!

Goran Lukic 87

Početnik
Poruka
1
Pozdrav,

Pre oko mesec dana kupili smo stene pomeranskog spica iz odgajivacnice u okolini Loznice.

Ime odgajivacnice Stefijano Kennel. Vlasnici odgajivacnice Boris Janev i Snezana Janev.

Stene je placeno 1400 evra. NIsmo dobili racun niti bilo kakav ugovor jer smo isli na poverenje ljudi od kojih smo kupovali. Pre dva dana pocelo je da se ponasa malo drugacije, da skratim pricu, pocelo je da pada, kao da se onesvescuje,

u roku od pola dana je uginulo.Hitno je odveden veterinaru, ucinjenjo je sve sto je moglo da se ucini na stenetu koje nema ni 1kg tezine. Ustanovljen je uzrok smrti:

Anemia, Leukaemia acuta in obs.-bolest sa kojom se kuca rodi ali moze da se ispolji bilo kad u zivotu psa i napreduje veoma brzo da psi umiru u vrlo kratkom roku. Nas maleni nije imao srece.

Zanima me da li je neko imao slican slucaj i ovako lose iskustvo? (kao i iskustvo vezano za ovu odgajivacnicu)

Da li neko moze da da savet sta dalje u vezi sa uzgajivacnicom iz koje je stene uzeto i koja je njihova moralna obaveza?

Bol koji je nanesen clanovima moje porodice ne moze niko da nadoknadi, jer je maleni primljen kao malo dete i vodjena je maksimalna briga o njemu svakog trenutka njegovog kratkog zivota.

Hvala
 
Pozdrav,

Pre oko mesec dana kupili smo stene pomeranskog spica iz odgajivacnice u okolini Loznice.

Ime odgajivacnice Stefijano Kennel. Vlasnici odgajivacnice Boris Janev i Snezana Janev.

Stene je placeno 1400 evra. NIsmo dobili racun niti bilo kakav ugovor jer smo isli na poverenje ljudi od kojih smo kupovali. Pre dva dana pocelo je da se ponasa malo drugacije, da skratim pricu, pocelo je da pada, kao da se onesvescuje,

u roku od pola dana je uginulo.Hitno je odveden veterinaru, ucinjenjo je sve sto je moglo da se ucini na stenetu koje nema ni 1kg tezine. Ustanovljen je uzrok smrti:

Anemia, Leukaemia acuta in obs.-bolest sa kojom se kuca rodi ali moze da se ispolji bilo kad u zivotu psa i napreduje veoma brzo da psi umiru u vrlo kratkom roku. Nas maleni nije imao srece.

Zanima me da li je neko imao slican slucaj i ovako lose iskustvo? (kao i iskustvo vezano za ovu odgajivacnicu)

Da li neko moze da da savet sta dalje u vezi sa uzgajivacnicom iz koje je stene uzeto i koja je njihova moralna obaveza?

Bol koji je nanesen clanovima moje porodice ne moze niko da nadoknadi, jer je maleni primljen kao malo dete i vodjena je maksimalna briga o njemu svakog trenutka njegovog kratkog zivota.

Hvala
Kako ste o ovome pisali i na drugim forumima bilo bi dobro da napišete kako se završilo. Sa tih foruma znamo da ste kontaktirali odgajivača i da ste rešili problem. Bilo bi dobro da napišete kakvo ste zajedničko rešenje našli jer bi to moglo da bude od koristi drugima koji dođu u sličnu situaciju.
 
Htela bih da dodam jos jedno lose iskustvo sa gore pomenutom odgajivacnicom Stefijano iz Loznice. Prodaju kako kazu vrhunsko stene za ogromne pare, ne daju papire, odugovlace, lazu sa informacijama koliko su stenci stari, a kada im se ukaze na to krenu sa uzasnim vredjanjem i peru se kako oni ne moraju nista. Iskreno, sto dalje od njih, a sa jos dosta strana sam takodje cula jako lose price o njima.
 
Takodje i ja zelim svima da preporucim da bezite sto dalje od odgajivacnice Stefijano iz Loznice. Oni su tako divni dok ne kupite stene kod njih, a posle toga krajnje neljubazni, bezobrazni, i stvarno umeju uzasno da vredjaju. Kasne sa papirima, ako ih uopste i dobijete i ponasaju se kao da se to njih ne tice, a toliki novac uzmu. Nazalost tek kada smo se opekli, poceli smo da se raspitujemo o njima, i niko nije imao lepu rec da kaze.
 
Строжији законски прописи за отварање одгајивачница и њихова контрола, као и озбиљна борба против дивљих " одгајивача" су једино средство које има смисла и може да да неки рзултат.
Ако је трговина животиња бизнис, а јесте, онда мора и да се према њој односи на тај начин.
 
Također želim preporučiti svima da bježe što dalje od uzgajivačnice Štefijano iz Loznice. Tako su divni dok od njih ne kupite kamenje, a nakon toga su izuzetno bezobrazni, bezobrazni i stvarno znaju prevariti. Kasne s papirima, ako ih uopće dobiju, i ponašaju se kao da ih se to ne tiče, a uzmu tolike novce. Nažalost, tek kad smo se opekli, počeli smo se raspitivati o njima, a nitko nije imao lijepu riječ.
Da li ste dobili papire?
 

Back
Top