Poljubac žene pauka

Pa ja mislim da jesam, samo davno...da li je to onaj roman koji se odigrava u zatvoru, komunista (gerilac, ili vec tako nesto) i homoseksualac? Ma to je to, samo sam zaboravila pisca...a taj feminizirani muskarac ga je tako divno zavodio...hajde sada ti nesto kazi o tom zavodjenju, podseti me.
 
Ja sam je procitala davno ali se ne secam odakle mi. Ima prevedeno i normalno, posle toga se danima razmislja na temu kako smo mi sami, i sve sto umemo i sto drugima i sebi dajemo, cesto samo slucajni sticaj okolnosti. U knjizi je maestralno dat uvid u to kako se struktura licnosti moze menjati i jedan dobar organizator zivota moze da prevrne celog coveka, njegov zivot..
I ne sanjamo sta sve mozemo da postanemo i koliko smo slucajno bas ovakvi.
Ostaje pitanje - sta je stabilno, za sta covek moze da se uhvati?
Tragati, mislim se nesto... mozda jedino to. Tragati za oslobodjenjem od identiteta koje formiramo za potrebe komunikacije sa drugima.
Ostaje...... hmmmm
Mora svako za sebe da oseti...sta je jezgro nas samih koje se nece promeniti. Sta je u korenima koje ne mozemo premodelirati....
Pozdrav svima....
Pauk je svuda oko nas... i po malo nas svakoga dana premesta po mrezi... Drzite se dobro!
 
gledala predstavu u zvezdara teatru..boli glava kako je bila dobra,moze li neko da zamisli poljubac(filmski)Dragana Nikolica i Bogdana Diklica :D
Pogledala sam i film,odlican.
Mislim da ti jedino resenje da je porucis preko neta-ebay ili amazon ako znas engleski ili mozda neko prodaje polovnu na srpskom
 

Back
Top