Пољски генерал: Српске власти знале да оружје иде у Украјину, перу се пред Русима

Vi cete nestati, prestati da postojite pre nas, Srba. To vam Sudbina, i, na srecu, vi nista protiv toga ne mozete da ucinite. To tebi kazem ja, srpski domaci izdajnik.

I, da ti recem ja, mnogo mi je drago sto ce biti tako, i nikako drugacije. :heart2:
Natrag u kavez
 
Svako ko napada srpsku namjensku industriju je domaći izdajnik i dosmanlijsko gov.no.

Već si pokupio sve Vučićeve demagoške spinove.
Niko ne napada namensku industriju nego političku vrhušku koja se besprizorno bogati na polulegalnoj i po državu potencijalno jako štetnoj trgovini oružjem dok ta ista namenska industrija siromaši i propada.

Čuveni SDPR je uspeo da propadne pod naprednjacima a sve namenske fabrike su takođe na rubu egzistencije i u ogromnim dugovima dok je neko zgrnuo stotine miliona dolara kajmaka od trgovine.
 
...
Зато је пољска компанија изабрана као жртвено јагње у целој овој причи: како би српски имиџ био очуван.
...

Јадни Пољачићи ... мммм ... :andjeo:
 
Već si pokupio sve Vučićeve demagoške spinove.
Niko ne napada namensku industriju nego političku vrhušku koja se besprizorno bogati na polulegalnoj i po državu potencijalno jako štetnoj trgovini oružjem dok ta ista namenska industrija siromaši i propada.

Čuveni SDPR je uspeo da propadne pod naprednjacima a sve namenske fabrike su takođe na rubu egzistencije i u ogromnim dugovima dok je neko zgrnuo stotine miliona dolara kajmaka od trgovine.
Mda, ciljano se nanosi steta namjenskoj industriji, kod price o Krusiku Vucic i njegov rezim su potpuno sporedna prica.
Cuj propada i siromasi, SNS vam je drzavu digao iz pepela, pricas o bogacenju pa daj dokaze da je neko iz SNSa postao bogat pljackajuci za vrijeme vlasti.
A istovremeno branite Djilasa, Jeremica i ekipu prema kojima je i kosa nostra mala beba. Bravo :worth:
 
Mda, ciljano se nanosi steta namjenskoj industriji, kod price o Krusiku Vucic i njegov rezim su potpuno sporedna prica.
Cuj propada i siromasi, SNS vam je drzavu digao iz pepela, pricas o bogacenju pa daj dokaze da je neko iz SNSa postao bogat pljackajuci za vrijeme vlasti.
A istovremeno branite Djilasa, Jeremica i ekipu prema kojima je i kosa nostra mala beba. Bravo :worth:

Mnogo slušaš Vučićai to negativno deluje na tvoje rasuđivanje.
O razmerama SNS krađe će se tek pisati i pričati, ali kad već pominješ Đilasa da li misliš da je normalno da nekoga ceo državni vrh već godinama optužuje da je ukrao 620 miliona evra i da niko, ništa ne preduzima po tom pitanju, dok će mene i tebe uhapsiti za kutiju keksa ako ukrademo.

To može značiti sledeće:
- ili su ovi koji treba da hapse tragično nesposobni
- ili je priča o Đilasovim ukradenim milionima najobičnija laž

Ti slobodno biraj šta ti je milije.
 
Mnogo slušaš Vučićai to negativno deluje na tvoje rasuđivanje.
O razmerama SNS krađe će se tek pisati i pričati, ali kad već pominješ Đilasa da li misliš da je normalno da nekoga ceo državni vrh već godinama optužuje da je ukrao 620 miliona evra i da niko, ništa ne preduzima po tom pitanju, dok će mene i tebe uhapsiti za kutiju keksa ako ukrademo.

To može značiti sledeće:
- ili su ovi koji treba da hapse tragično nesposobni
- ili je priča o Đilasovim ukradenim milionima najobičnija laž

Ti slobodno biraj šta ti je milije.
On kaže da jeste ukrao, ali su sudije nezavisne, pa on ne sme da postavi poštene.

Međutim, istina je da nije ukrao.

Mislim naravno, pošto sve što Vuqler kaže je laž.
 
IntelEgentno, nema sta. Bleeeeeeeee... :hahaha:

Opet ovaj majmun
Mnogo slušaš Vučićai to negativno deluje na tvoje rasuđivanje.
O razmerama SNS krađe će se tek pisati i pričati, ali kad već pominješ Đilasa da li misliš da je normalno da nekoga ceo državni vrh već godinama optužuje da je ukrao 620 miliona evra i da niko, ništa ne preduzima po tom pitanju, dok će mene i tebe uhapsiti za kutiju keksa ako ukrademo.

To može značiti sledeće:
- ili su ovi koji treba da hapse tragično nesposobni
- ili je priča o Đilasovim ukradenim milionima najobičnija laž

Ti slobodno biraj šta ti je milije.
Ne, ja gledam nešto drugo.
Npr, kazneno gonjenje je posao pravosuđa a ne predsjednika. Pravosuđe je nezavisno, normalno, ali kad vidim šta se sve dosmanlijama tolerira, stječe se dojam da su više za njih nego za SNS.
Ili npr. ako je laž sve šta Vučić tvrdi, zašto ga Djilas i Pozderac ne tuže zbog klevete?
Ili sljedeće pitanje, ako je Vučić toliko zlo, a oni drugi toliko dobri, zašto građani većinski biraju Vučića a ne njih?
Da razlog nisu možda radna mjesta koja su u vrijeme dosmanlija gubili, a danas ih dobijaju?
Ja znam ljude u BG čije su firme u kojima su radili preživjeli sve, i ratove, i sankcije, i bombardovanje, ali DOS nisu preživjele.
Ali ima i treća opcija, možda zapad ne dopušta da se kazneno gone njihovi štićenici, na kraju krajeva, ne plaćaju ih da bi bili u zatvoru.
 
Svako ko napada srpsku namjensku industriju je domaći izdajnik i dosmanlijsko gov.no.

Niko nije napao srpsku namensku industriju.Većina je brrani.Naime,Slinin GIM je ispod cene dobijao proizvode iz Krušika,čime je srpska namenska industrija oštećena za ozbiljne milione.Ako hoćeš da zaštitiš Krušik od neprijatelja,oteraj one koji ga pljačkaju od njega
 
Opet ovaj majmun

Ne, ja gledam nešto drugo.
Npr, kazneno gonjenje je posao pravosuđa a ne predsjednika. Pravosuđe je nezavisno, normalno, ali kad vidim šta se sve dosmanlijama tolerira, stječe se dojam da su više za njih nego za SNS.
Ili npr. ako je laž sve šta Vučić tvrdi, zašto ga Djilas i Pozderac ne tuže zbog klevete?
Ili sljedeće pitanje, ako je Vučić toliko zlo, a oni drugi toliko dobri, zašto građani većinski biraju Vučića a ne njih?
Da razlog nisu možda radna mjesta koja su u vrijeme dosmanlija gubili, a danas ih dobijaju?
Ja znam ljude u BG čije su firme u kojima su radili preživjeli sve, i ratove, i sankcije, i bombardovanje, ali DOS nisu preživjele.
Ali ima i treća opcija, možda zapad ne dopušta da se kazneno gone njihovi štićenici, na kraju krajeva, ne plaćaju ih da bi bili u zatvoru.
Ipak, uviđaš da je 1999. bilo kudikamo lošije nego 2009.

A sve što smo uradili je smenili aleksandra vučića
 
https://srbin.info/drustvo/poljski-...da-oruzje-ide-u-ukrajinu-peru-se-pred-rusima/

Пољски генерал: Српске власти знале да оружје иде у Украјину, перу се пред Русима

У интервјуу који је објављен у четвртак, генерал Скрипчак, бивши командант копнених снага Пољске, упитан је да прокоментарише „скандалозан случај фирме Натан из Варшаве“, која је увезла из Србије преко 30.000 минобацачких граната, али не по поруџбини пољске војске. Како се испоставило, гранате су завршиле у Украјини.

Pogledajte prilog 626674

13:11 21.12.2019.

– Чуо сам за фирму „Натан“, активна је на тржишту много година, иако се раније другачије звала. Одувек је била повезана са Американцима, трговала оружјем углавном са афричким земљама, а однедавно и са Украјином – рекао је у интервјуу генерал Скрипчак.


На питање због чега би компанија из Варшаве гранате за минобацаче куповала у Србији, Скрипчак је истакао да се у Европи квалитетне гранате калибра 60мм производе у Русији, Бугарској и Србији, те да су, пошто је руско тржиште недоступно Украјинцима, они морали да се окрену Србији.


– У њихово име су оружје у Србији могли да купе и Американци и касније им га доставе. А пошто ниједна јединица наоружања не може да изађе из Пољске без сагласности Министарства спољних послова, претпостављам да ово оружје никада није ни ушло у Пољску, већ је директно извезено у Украјину, а пољска фирма је била само фиктивни посредник. Ни на шта друго наше власти не би пристале. Сваки пут када се оружје извози из Пољске, обавлјају се детаљне инспекције, царинска служба све проверава, прегледа сваку кутију и сваки ковчег са робом. Овде очигледно није било тако.


Истакао је да је Србија извезла много оружја у Бугарску, Чешку и Полјску које је на крају завршило у Украјини.


– Ових 30.000 граната је само кап у мору украјинских потреба.


На питање зашто је баш компанија из Пољске изабрана за овај посао, Скрипчак одговара:


– Проблем Србије је што не жели да се замера Русији тако што ће трговати директно са Украјином. Не верујем да Срби нису знали где ће оружје завршити. Мислим да су били и те како свесни шта се догађа, али су хтели да испадну чисти пред Русима. Али оно што је на крају баладе битно је новац, а за рат на истоку Украјине треба пуно наоружања. Зато је пољска компанија изабрана као жртвено јагње у целој овој причи: како би српски имиџ био очуван.


Скрипчака су такође питали ко је главни добавлјач оружја за Украјину, али по његовом мишљењу важније питање је ко је главни спонзор таквих куповина.


– А овај одговор је јасан – америчка влада то донедавно није ни скривала. Украјина је велики произвођач наоружања и мало тога купује у иностранству, углавном је то муниција за наоружање пост-совјетског типа, у чијој производњи предњаче Бугарска и Србија – закључио је генерал Скрипчак.





Pogledajte prilog 626676

A šta se Poljaci mešaju u SNS posla?
 

Back
Top