POLJE DECE U NATALU

A Mo i Ve su mi u 9.kući,i rečeno mi je da kod mene 9.kuća predstavlja trudnocu:)
Svasta lupaju, Mjesec koji u astrologiji predstavlja majčinstvo i plodnost obično se tijekom začeća ističe u horoskopu žene pa tako spori tranziti vanjskih planeta – Jupitera, Saturna, Urana, Neptuna ili Plutona, na natalni Mjesec mogu biti ohrabrujući za trudnoću. Također i prolazak Mjeseca kroz 5. kuću horoskopa (djeca i ono što stvaramo) može ukazati na vrijeme kada je trudnoća vjerojatna kao i kada Mjesec prelazi preko ascendenta.
ALi to mi je manje interesantno, inace volim u astrologiji da se bavim samo slavnim Jarcevima :p
 
Svasta lupaju, Mjesec koji u astrologiji predstavlja majčinstvo i plodnost obično se tijekom začeća ističe u horoskopu žene pa tako spori tranziti vanjskih planeta – Jupitera, Saturna, Urana, Neptuna ili Plutona, na natalni Mjesec mogu biti ohrabrujući za trudnoću. Također i prolazak Mjeseca kroz 5. kuću horoskopa (djeca i ono što stvaramo) može ukazati na vrijeme kada je trudnoća vjerojatna kao i kada Mjesec prelazi preko ascendenta.
ALi to mi je manje interesantno, inace volim u astrologiji da se bavim samo slavnim Jarcevima :p
Eto onda su se meni baš nalupali :)
 
Eto onda su se meni baš nalupali :)
Trudnoća je zasigurno jedan od najznačajnijih događaja u životu žene. Većina žena koje se odlučuju za majčinstvo, na ovaj ili onaj način te prije ili kasnije, planiraju trudnoću koja će donijeti potpunu transformaciju ženinog života.
Mnoga pitanja kao što su “Kad ću zatrudnjeti?“ ili “Mogu li zatrudnjeti?“ svakodnevno se postavljaju astrolozima u nadi da se pronađu odgovori uz pomoć astrologije.

Važno je za naglasiti da astrolozi ne mogu pomoći ženama koje imaju određene zdravstvene probleme vezane za začeće i da u takvim slučajevima jedini izvor pomoći treba biti liječnik. Međutim, ako je žena zdrava i u fazi je planiranja trudnoće, tada astrologija može dati određene odgovore uz pomoć tranzita i progresija te ženinog natalnog horoskopa, no također treba imati na umu da je plodnost krajnje složena i da postoje razni čimbenici koji u tome igraju ulogu. Astrološki utjecaji na mjesečnu plodnost žene samo su jedan mali dio tako velike slike.


U astrologiji su energije Jupitera (proširenje) i Venere (ono što želimo) najčešće povezane s trenutkom začeća novog života i vrlo su često aktivirane u ženinom natalnom horoskopu uz pomoć tranzita ili solarnog horoskopa. U slučaju neočekivane trudnoće ili medicinski potpomognute trudnoće česti su tranziti Urana (iznenađenje), ali i Plutona( prirodni vladar 8 polja) koji predstavlja potpunu transformaciju/ drugo stanje, 8 polje) koju trudnoća donosi. Izvjesne poteškoće prilikom planiranja trudnoće mogu stvarati Saturn (granice) i Mars (energija) kada rade teške aspekte na natalne planete.


Mjesec koji u astrologiji predstavlja majčinstvo i plodnost obično se tijekom začeća ističe u horoskopu žene pa tako spori tranziti vanjskih planeta – Jupitera, Saturna, Urana, Neptuna ili Plutona, na natalni Mjesec mogu biti ohrabrujući za trudnoću. Također i prolazak Mjeseca kroz 5. kuću horoskopa (djeca i ono što stvaramo) može ukazati na vrijeme kada je trudnoća vjerojatna kao i kada Mjesec prelazi preko ascendenta.


Mjesec u vodenim znacima se smatra najplodnijim i može dati potporu drugim aspektima koji potiču trudnoću, ali sam za sebe neće biti jak pokazatelj za trudnoću. Nikako ne treba zanemariti niti aspekte koje prima vladar 5. kuće. U svakom slučaju uvijek je poželjno da u istom trenutku postoji više pokazatelja koji upućuju na mogućnost trudnoće.


Mnogi astrolozi vjeruju da su velike promjene u životu, kao što je i trudnoća, obično lako vidljive u horoskopu. Takvi događaji jednostavno privlače pozornost astrologa. Tako aspekti koje rade Jupiter, Saturn, Uran, Neptun ili Pluton s natalnim planetima, ne mogu ostati nezamijećeni. Također se ne smiju zanemariti niti Mjesečevi čvorovi koji predstavljaju jak simbol ženske energije te koji u aspektu s natalnim planetima često upućuju na majčinstvo, kao ni utjecaj tranzitnih ili solarnih planeta na kutove natalnih kuća, pogotovo na ascendent i descendent.




Zanimljivo je da se sam porod vidi u tranzitima i najčešće se dogodi da žena rađa kada tranzitni Mars il tranzitni Jupiter imaju aspekt s natalnim Marsom ili natalnim Jupiterom.
 
Trudnoća je zasigurno jedan od najznačajnijih događaja u životu žene. Većina žena koje se odlučuju za majčinstvo, na ovaj ili onaj način te prije ili kasnije, planiraju trudnoću koja će donijeti potpunu transformaciju ženinog života.
Mnoga pitanja kao što su “Kad ću zatrudnjeti?“ ili “Mogu li zatrudnjeti?“ svakodnevno se postavljaju astrolozima u nadi da se pronađu odgovori uz pomoć astrologije.

Važno je za naglasiti da astrolozi ne mogu pomoći ženama koje imaju određene zdravstvene probleme vezane za začeće i da u takvim slučajevima jedini izvor pomoći treba biti liječnik. Međutim, ako je žena zdrava i u fazi je planiranja trudnoće, tada astrologija može dati određene odgovore uz pomoć tranzita i progresija te ženinog natalnog horoskopa, no također treba imati na umu da je plodnost krajnje složena i da postoje razni čimbenici koji u tome igraju ulogu. Astrološki utjecaji na mjesečnu plodnost žene samo su jedan mali dio tako velike slike.


U astrologiji su energije Jupitera (proširenje) i Venere (ono što želimo) najčešće povezane s trenutkom začeća novog života i vrlo su često aktivirane u ženinom natalnom horoskopu uz pomoć tranzita ili solarnog horoskopa. U slučaju neočekivane trudnoće ili medicinski potpomognute trudnoće česti su tranziti Urana (iznenađenje), ali i Plutona( prirodni vladar 8 polja) koji predstavlja potpunu transformaciju/ drugo stanje, 8 polje) koju trudnoća donosi. Izvjesne poteškoće prilikom planiranja trudnoće mogu stvarati Saturn (granice) i Mars (energija) kada rade teške aspekte na natalne planete.


Mjesec koji u astrologiji predstavlja majčinstvo i plodnost obično se tijekom začeća ističe u horoskopu žene pa tako spori tranziti vanjskih planeta – Jupitera, Saturna, Urana, Neptuna ili Plutona, na natalni Mjesec mogu biti ohrabrujući za trudnoću. Također i prolazak Mjeseca kroz 5. kuću horoskopa (djeca i ono što stvaramo) može ukazati na vrijeme kada je trudnoća vjerojatna kao i kada Mjesec prelazi preko ascendenta.


Mjesec u vodenim znacima se smatra najplodnijim i može dati potporu drugim aspektima koji potiču trudnoću, ali sam za sebe neće biti jak pokazatelj za trudnoću. Nikako ne treba zanemariti niti aspekte koje prima vladar 5. kuće. U svakom slučaju uvijek je poželjno da u istom trenutku postoji više pokazatelja koji upućuju na mogućnost trudnoće.


Mnogi astrolozi vjeruju da su velike promjene u životu, kao što je i trudnoća, obično lako vidljive u horoskopu. Takvi događaji jednostavno privlače pozornost astrologa. Tako aspekti koje rade Jupiter, Saturn, Uran, Neptun ili Pluton s natalnim planetima, ne mogu ostati nezamijećeni. Također se ne smiju zanemariti niti Mjesečevi čvorovi koji predstavljaju jak simbol ženske energije te koji u aspektu s natalnim planetima često upućuju na majčinstvo, kao ni utjecaj tranzitnih ili solarnih planeta na kutove natalnih kuća, pogotovo na ascendent i descendent.




Zanimljivo je da se sam porod vidi u tranzitima i najčešće se dogodi da žena rađa kada tranzitni Mars il tranzitni Jupiter imaju aspekt s natalnim Marsom ili natalnim Jupiterom.
Hvala ti na ovako opsirnom objašnjenju od srca,ali ja laik ništa ne kontam :( :-D
 
Pomoc!!

Trudna sam, treba da se porodim mar/apr 2020 godine. Isti astolog koji mi je rekao da cu ostati trudna ove godine sada ne zeli da komentarise ni dete koje cu dobiti 2020 ni porodjaj. Vise puta je rekao da cu proci kroz veliki stres i depresiju i da ce to imati veze sa zatvorenim ustanovama.

Molim vas, ko god zna da prokomentarise moj solar prikacen. Prestravljena sam.

solar.jpg
solar1.jpg
 
Nisam kompetentna da komentarišem jer nisam astrolog,ali nemoj baš sve shvatati previše ozbiljno...Evo ja sam ti primer da u mom solaru za 2019/2020 niko od profi astrologa nije video trudnoću,samo dve članice ovog foruma,i ja Jer sam dosta izučavala solarni,i stvarno ostanem trudna u avgustu saznam pre 7 dana,medjutim kod mene će se najverovatnije završiti nažalost spontanim, koji opet niko nije video,a videli mi porodjaj...tako da ne brini neko će se sigurno javiti da ti pomogne,čuvaj zdravlje k tog bebca i ne sekiraj se:)puno pozdrava
 
Po čemu u horoskopu se nemaju djeca ili se abortiraju i gube. Puno žena ima problem sa nemanjem djece, šta kaže praksa ?

Generacije Plutona u Vagi imaju teškoće za brakovima i decom.
Generacije Plutona u Škorpiji imaju teškoće sa bolestima i autizmom kod dece. Bračno stanje im je solidnije u poređenju sa ljudima 1965-1970-1975
Generacije Plutona u Strelcu sada lagano imaju decu, ali ovo još uvek nisam imao prilike da dovoljno istražim.

Jedan od najčešćih razloga za bračne parove u današnje vreme za odlazak astrologu jeste i pitanje dece, odnosno termina za veštačku oplodnju.
Mislim da svakog astrologa čini srećnim kada može da pomogne, a začudili bi se ljudi koliko su recimo i akušeri otvoreni i solidarišu se sa astrološkim tumačenjima. Saradnja je divota.
 
U kom smislu najgori za trudnoću?

Imamo neželjeno dete, komplikacije, pobačaje i slično tome.

Najgori aspekti su kada je muškarac izražen Saturnom i direktno napada ženin Asc ili lične planete.

Mislim, nije to uvek najgore što se može dogoditi, ali tu žena gubi svoje ja
 
E ono smislu da se gubi beba, ne može da se održi beba, ili se u visokom mjesecu izgubi...

Mnoge žene nemaju svoje ja, na žalost...

Kad muškarac ima loše Sunce i Saturn skupa, pa da napadaju, onda je lom
 
Pričamo samo opširno i generalno.
Pluton se vezuje više za žučnu kesu. U najgorem slučaju može da bude pobačaj zbog silovanja ako je Pluton naglašen, ali tranzit Plutona se ne gleda, već planete koje bi dodirivale Pluton i Mars u odnosu na oštećenu Veneru. Pluton vodi uvek u ekstreme u takvim slučajevima, a oni su retki.

Što se tiče nikakvog ostajanja u drugom stanju, ne bih znao da preciziram jer sigurno postoji mnogo načina da se dođe do kombinacije za tako nešto kao nuspojava zdravstvenih problema. I nije nešto o čemu sam razmišljao. Ali za umanjenje šanse za trudnoću se efektivno posmatra umanjenje seksa. Kombinacije Marsa i Vage su najčešći slučaj u ženskom horoskopu. Generalno, sve što smanjuje potrebu za seksom uključujući lenj Mars u ženskom horoskopu, a pogotovo izražen i napadnut u 12oj kući gde bi seks postao bolan, neodgovarajuć i težak. Ovde neću pominjati V polje jer deca mogu biti rođena, ali naknadno oduzeta zahvaljujući soc. službi.

Abortusi se posmatraju preko kombinacije Meseca i Venere, te njihovih aspekata sa maleficima.

Pokazatelji trudnoće bi se najviše ogledali kroz jake planete koje dodiruju Asc i VII, odnosno imaju veze sa vladarom V kuće. Ovde su primarni Jupiter (Drugo stanje, uvećanje), Saturn (poteškoće, roditeljstvo).

Jupiter i Saturn dolaze tranzitno preko Asc ili VII je solidan pokazatelj trudnoće. Ali, treba uzeti u obzir i SMČ, Mesec, kao i postavke V kuće da se vidi kako će se to sve odigrati i da li će da bude srećno.


Zašto Asc i VII? Kao prvo, menja se fizički izgled (Asc). Ovde nije bitno samo da Jupiter dodirne vladara 1 kuće, već da aktivno učestvuje u 1-oj kući.
 
Pozdrav ljudi,
Zamolila bih Vas ako bi mogli da mi protumačite natalnu kartu..
Konkretno me zanima prva trudnoća,kakav će porođaj biti kao i da li će biti muško ili žensko dete?
Naravno ako sve to može da se vidi u natalnoj karti pošto se ja iskreno ne razumem u gledanje iste… glava me je zabolela tumačeći svoju natalnu kartu
Jedino što znam jeste da mi je mesec u vodoliji ali ne znam da li je samo to dovoljno.
A evo i moje natalne karte
Ja sam rođena 14.04.1993 u 12:45
Ako Vam nešto znači mogu i partnerovu natalnu kartu da Vam pošaljem
Moj partner je rođen 13.11.1989 u 11:30
Veliki pozdrav i hvala unapred 🙂
 
Zdravo svima, prvi put se javljam na ovoj temi.Zanimalo bi me tumacenje 5 kuce koja je u biku,vladar Venera u skorpiji u 12 kuci neaspektovana(24stepen).Ima 3 sporedna aspekta.Polusekstil sa Marsom i Jupiterom i polukvadrat sa Mesecom.
Kakva je tu situacija za decu?
Sto se Meseca tice on je vladar 8 kuce.Smesten je u 10 kucu u vagi(10 stepen)
Mo90So90Me60Ur
 

Back
Top