Politička karikatura (politički aforizmi, satira)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Petricic - brutalno 👉

EnQevE2XYAAY59b[2].jpg
 
SMRT JE NEPROVJERENA GLASINA

Dok ON nije od Boga poslat za predsednika, u Srbiji se nije znalo ni ko pije ni ko placa. Vladalo je opste rasulo u svim sferama zivota. Doktori su lecili pacijente, sudije su sudile a navijaci navijali. Ne ponovilo se. Znam da zvuci neverovatno, ali u ta vremena patrijarh je mogao da umre kada je stvarno umro. Ne obaziruci se na vezbu policije kojoj prisustvuje predsednik. Potpuno ne mareci za predsednikov raspored i prioritete toga dana. Ponavljam, ne ponovilo se.

Sada se zna za red. Predsednik je odobrio i patrijarh je umro. U jutarnjim casovima, kada su govori napisani, raspored ociscen a skrusene tugovanke spremne. Predsednik ce dostojanatveno, kako to samo on zna, ozaliti patrijarha, kako je ovaj, vala, i zasluzio.

Na sahrani Amfilohiju, predsedniku je izmakla glavna uloga. Ovaj put nece. Sahrana patrijarha Irineja odigrava se na domacem terenu i bice rezirana i izvedena onako kako to ON hoce. Zna se ko ce biti glavni govornik. Onaj koji se kao lav borio za patrijarhov zivot, od juce kada je umro, pa sve do jutros kada mu je odobreno da umre.

Jedna stvar jedino nije sigurna. Pitanje je samo hoce li Djilas biti pomenut u posmrtnom govoru ili ce se taj govor sastojati samo od samohvalisanja. Znajuci predsednika i njegovu uljudnost i takticnost, ja sam siguran da ce sve biti skromno i dostojanstveno. Bas kao i sve sto je do sada radio.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top