Pokajanje u sluzbi Vaznesenja

Vaskrsenjem Gospod je pokazao da je jaci od smrti....

Pre nekih 6 nedelja bio sam gost/ucesnik tribine: ‚‚Pokajanje i Vaznesenje‚‚ u organizaciji Nepodobnih. To je jedno zvanicno malo, a nezvanicno prilicno veliko udruzenje Onih koji nisu dobrodosli pred kucom, a u kuci jos manje. Onih koji se ne slazu sa drzavnom politikom, a u njoj ne zele da ucestvuju, onih koji se ne priklanjaju sebicnosti, onih koji se ne klanjaju - ‚‚zajedno cemo lakse‚‚ i onih koji od svakog trenutka traze maksimum.
Bila je to za nase prilike, prilicno posecena tribina sa nekih sest ucesnika i pedesetak Nepodobnih u publici. Manja prezentacija, osvrt na postavke ateizma, jos jedan argument hriscanstva i ja ... Hm, kako se crta osmeh ? 
Das priznatom ateisti i depresivcu da ucestvuje na tribini o pokajanju i Vaznesenju . Za to doista treba dosta duhovitosti i mazohizma, ali eto, otvorena tribina gde treba cuti sve glasove.
Nemam ja puno toga reci... drago mi je da je diskusija trajala i da samo tri samohrana oca su mi podrska dok ostali auditorijum prosto nije shvatao kako se ateista nasao na ovoj tribini?
Ono sto nisu znali je da sam pre toga uzeo ucesce na tribini o iznenadnim smrtima i posledicama istih. Cesto se o tome diskutuje medju nasim svetom, sa komentarima ... JU bas sam se iznenadio/la. Kako neprijatno iznenadjenje da je tako naprasno izdahnuo... ili ti, e Bogu hvala sto ga je uzeo sebi posle duge i teske bolesti. Nemamo isti odnos prema iznenadnoj i dugo najavljivanoj smrti. Kada je iznenada, mi se cudimo i kajemo sto se nismo pozdravili , kada je posle duge bolesti.... tada lakne i nama i bolesniku...
O cemu ja to u stvari pricam... ?
Kao i u svim ranijim blogovima ili vec kako se zovu, ko je razumeo znace. Nema kajanja, zivot je jedan. Zivi ga! Dah oseti i ne dozvoli da i jedan momenat prodje bez duznog postovanja, jer on je dar, on je trenutak, on je jedina jedinica postojanja.....
Sta je ui stvari bila moja prica na tribini? Sa cime se to 47 vernika nije slozilo?
Pa evo...
Nema prastanja i nema popravki. Tamo gde je pokajanje ne postoji Vaznesenje. Vaznesenje je jedinica zivota, jedinica koja definise da si svakog trenutka spreman za veliki put! Svaki dan si ziveo posteno, svaki dan si se borio srcem, svaki dan si voleo sebe.... jer kako kaze? Voli bliznjeg kao samog sebe! ( ne kaze voli sebe kao bliznjeg )

Pre par nedelja sve bi bilo drugacije, svaka iznenadna smrt bi poremetila moj put ka atestickom svetu beznadja... nisam se s Tobom pomirio....
... a sad nemam vise sta da kazem, priznajem - svi znaju sta mislim! Pa i ti nedosudjeno moje. Sada smo opet zajedno i ja sam spreman....
A tribina?
Nema puno, ‚‚Zivite ono sto osecate, govorite onima koje volite, ne cutite i kada oni cute, jer nema Vaznesenja posle kajanja. Vaznesenje postoji samom cistotom duse i dela.
 
а Љубав?!
и тај загрљај и тај стисак руке и та реч.. додир..
све је ништавно без Љубави пријтаљу мој,
сама по себи, Она пресвета је Вазнесење...
био атеиста, верујући, aгностик.... ма био само Човек
 

Back
Top