Погледајте нове српске таблице!

lima:
Нове српске таблице у употреби од 1.1.2007. Постоје два предлога која се разликују само по грбу између ознаке града и троцифтеног броја! Иначе, на новим таблицама је коришћен фонт који се користи на немачким таблама! Једина мана им је што су дугачке више од пола метра, али ваљда тако мора да буде...
Nikad mi nije bilo jasno zašto su stavili grb sa krunom i to mi smeta, a takođe sam za to da bude ćirilica.
 
Ljudi, metar, litar, kilogram su medjunarodne jedinice i NE MOGU DA SE PISU NA JEZICIMA NARODA VEC ONAKO KAKO PISE U ORIGINALU. 1W se uvek pise tako a ne 1BB... pa cak i u rusiji. Znaci, ako ocemo u EU, tamo je standard takav i ima da budu takve tablice.
Dalje, zato sve u ovoj zemlji i ide tako sporo i jadno jer svi pametuju i tracimo vreme na objasnjavanje onoga sto nema sta da se objasnjava i normalnim ljudima je jasno kao 1+1.
 
regtable9id.jpg

regtable0tt.jpg

regtable0tt19pn.jpg

regtable4ah.jpg

novetablice5cv.jpg

tablice1.jpg

tablicecopy.jpg
 
Obersturmfuehrer:
pa sad, ako latinica na tablici odredjuje da li si srbin ili nisi, bolje se odmah odrekni srpstva...
sem toga, sto onda koristis metar, litar i kilogram kao mernu jedinicu, koje su propisane standardom, i obelezavaju se latinicnim slovima, umesto starih oka, laktova, pedalja i palaca?
Ћирилица на таблицама не одређује да ли сам Србин или нисам, али то је одличан знак распознавања.
Само једно да знаш, СРПСТВА се нећу одрећи никада.
Оно је непроцењиво.
 
Stefan Nikola:
Ћирилица на таблицама не одређује да ли сам Србин или нисам, али то је одличан знак распознавања.
Само једно да знаш, СРПСТВА се нећу одрећи никада.
Оно је не процењиво.

aj onda makar nauci da pises pravilno :roll:

kao standard i radi bljeg raspoznavanja tablice treba da budu na latinici.grb mi se ne svidja,bolje ono sa 4s.
 
robocap:
U tom slučaju treba da se odreknemo slova č,ć,š,đ,ž jer toga u Evropi nema, a ko to kaže da hoćemo u Evropu, jel nas neko pitao, jesmo li se izjašnjavali???
A kakve to ima veze sad??? Ako nešto ima snagu od 1kw, ne možeš da srbuješ i da pišeš kv!!!! Charger, sklanjaj ove nebuloze, stvarno sramote i Forum i zemlju i sve. Samo sebe ne!!!
 

Back
Top