podzemne vode i Hartmanov cvor

Možda Pasivna gradnja može da ti pomogne......projekat da ti napravi uz fomumaški popust ;)..mislim, red bi bio.....
Ja se nudim za uredjenje eksterijera......kad te opašem sas cvećke ima samo tako zdravo da mirišeš
Ima da te upišu u anale ovi u gradjevinskoj inspekciji kad im podneseš projekat kao začetnicu piramidalnog graditeljstva u Srbiji :rotf:
:) Bas tako Liljo, `cu pomognem, imasmo mi tu "tradiciju" (nekad davno u lepoj Bosni), al` se izgubi...tu sam ja, pa za "ugrozene" cu pravim ako treba i ...piramidu;)
 
:) Bas tako Liljo, `cu pomognem, imasmo mi tu "tradiciju" (nekad davno u lepoj Bosni), al` se izgubi...tu sam ja, pa za "ugrozene" cu pravim ako treba i ...piramidu;)

Možeš i licencu posle da dobiješ od isturenog egipatskog odeljenje :zcepanje:
Ima bre Cruela da uživa u piramidi kao faraonica....i ništa nema da je boli......a ni one oko nje
 
Možeš i licencu posle da dobiješ od isturenog egipatskog odeljenje :zcepanje:
Ima bre Cruela da uživa u piramidi kao faraonica....i ništa nema da je boli......a ni one oko nje

Jok bre, necu ja. Ja to humanitarno, da lecim ljude...

Nocenje u piramidi 100 jevritja, dajem popust na 7 dana i vise:rtfm:

Primam vas.... posteno delimo pare.:zper:

Kad zaradimo dovoljno, zidamo Piramida City
 
Jok bre, necu ja. Ja to humanitarno, da lecim ljude...

Nocenje u piramidi 100 jevritja, dajem popust na 7 dana i vise:rtfm:

Primam vas.... posteno delimo pare.:zper:

Kad zaradimo dovoljno, zidamo Piramida City
;) Uvek sam imao osecaj da su zene kreativnije za biznis...sada imam zivi dokaz (uh, zaboravih...da na forumu nema reklama:mrgreen:)...jos jedan razlog, zasto muskarac ne moze...bez zene :rumenko:
 
Jok bre, necu ja. Ja to humanitarno, da lecim ljude...

Nocenje u piramidi 100 jevritja, dajem popust na 7 dana i vise:rtfm:

Primam vas.... posteno delimo pare.:zper:

Kad zaradimo dovoljno, zidamo Piramida City

aaaaaa ti si dobra duša znači ....nisam razumela :mrgreen:
možemo da je iznajmljujemo i kao tajm šering......a šifra delatnosti hotelijerstvo....neeeeeeee, bolje je klinički centar
 
Zračenje podzemne vode,Hartman,Curry rađena su naučna istraživanja.Štetnost ovih prirdnih zračenja je frekvencija i pojačan magnetizam,na svakom Hartmanovom čvoru,Curryjevom čvoru ili žili podzemne vode mjeri se odrđena frekvencija i pojačan magnetizam.Možemo kupiti uređaje(naučne uređaje) koji mjere frekvenciju i magnetizam i lagano proći prostorom i doći do zaključka da se upravo događa svakih 2-2.5m(Hartman) i 3.5-4m(Curry).Onda neko kaže nije naučno i medicinski dokazano da ova jačina frekvencije i magnetizma stvaraju nama zdrastvene probleme.Pruža se prilika tko želi da čita između redaka,osobe koje rade na radarima mogu raditi 6mj i onda je obavezena pauza 6mj(radi neke druge poslove nije na radaru) , za taj posao ima benificriani radni staž.Piše u zakonu (pravilniku) i zaštiti na radu iz kojeg razloga mora na ovaj način raditi a to je doza izloženosti elektro magnetnog zračenja i frekvenciji.Pitanje je kako navedeno zračenje štetno je za osobu koja radi na radaru a nije za osobe koje žive u kućama i zgradama pored radara?!Strojovođe imaju pravo na staž sa povećanim trajanjem(beneficirani radni staž) tako da 12 mjeseci povedenih na poslu računa se kao 18 mjeseci uplaćenog radnog staža.Opet se pitanje nameće samo po sebi,kako naponska mreža štetna je strojovođi a nije osobama u kućama i zgradama pored te iste naponske mreže(pruga) ?! Radnici koji rade na održavanju na dalekovodima, štetno je tih par sati koji rade na dalekovodu a osobama koji žive pored godinama nije?! Ima puno ovakih primjera koji su nama ostavljeni da ih jednostavno čitamo između redaka.Hartmanov čvor,Curry,podzemna voda i druga prirodna zračenja imaju slabiju frekvenciju i magnetizam ali izloženi smo konstantno i godinama.
 
Zračenje podzemne vode,Hartman,Curry rađena su naučna istraživanja.Štetnost ovih prirdnih zračenja je frekvencija i pojačan magnetizam,na svakom Hartmanovom čvoru,Curryjevom čvoru ili žili podzemne vode mjeri se odrđena frekvencija i pojačan magnetizam.Možemo kupiti uređaje(naučne uređaje) koji mjere frekvenciju i magnetizam i lagano proći prostorom i doći do zaključka da se upravo događa svakih 2-2.5m(Hartman) i 3.5-4m(Curry).Onda neko kaže nije naučno i medicinski dokazano da ova jačina frekvencije i magnetizma stvaraju nama zdrastvene probleme.Pruža se prilika tko želi da čita između redaka,osobe koje rade na radarima mogu raditi 6mj i onda je obavezena pauza 6mj(radi neke druge poslove nije na radaru) , za taj posao ima benificriani radni staž.Piše u zakonu (pravilniku) i zaštiti na radu iz kojeg razloga mora na ovaj način raditi a to je doza izloženosti elektro magnetnog zračenja i frekvenciji.Pitanje je kako navedeno zračenje štetno je za osobu koja radi na radaru a nije za osobe koje žive u kućama i zgradama pored radara?!Strojovođe imaju pravo na staž sa povećanim trajanjem(beneficirani radni staž) tako da 12 mjeseci povedenih na poslu računa se kao 18 mjeseci uplaćenog radnog staža.Opet se pitanje nameće samo po sebi,kako naponska mreža štetna je strojovođi a nije osobama u kućama i zgradama pored te iste naponske mreže(pruga) ?! Radnici koji rade na održavanju na dalekovodima, štetno je tih par sati koji rade na dalekovodu a osobama koji žive pored godinama nije?! Ima puno ovakih primjera koji su nama ostavljeni da ih jednostavno čitamo između redaka.Hartmanov čvor,Curry,podzemna voda i druga prirodna zračenja imaju slabiju frekvenciju i magnetizam ali izloženi smo konstantno i godinama.
:dash::dash::dash:
 
Faradejev kavez prilikom izgradnje kuće ili unutrašnje napravljen Faradejev kavez u već gotovom stambenom prostoru.

Tehničko zračenje se eliminiše više planski, a u pitanju je uviđenje širma na provodnike, tj. ekranizacija i po pravilu obavezno gašenje svih uređaja, koji imaju "stend baj" režim, onda gašenje mobilnih uređaja, kompjutera (kompletno tj. vađenjem utikača iz utičnice), kao i bilo kojih drugih potencijalnih emitera, ili jednom rečju sve da bude isključeno iz zida.

Zvuči po malo groteskno, ali to su mere, koje ja inače već godinama proučavam i koje nameravam primeniti u svom stanu, ako ga ikada budem imao.
 
Šta je tu tehnički dokazano o čemu se ovde priča , ama baš ništa. A ipak nešto deluje .Ako me neko zovne potražim mu gde će da kopa bunarče i smejem se onima što su im rekli da tu ima vode na 5, 6 metara ....Od podzemnih zračenja štiti ulje . Ako se ne može izbeći mesto stanovanja ili postelje , što je skoro uvek, ko može treba da poređa flaše zejtina jednu do druge ispod kreveta , do 1 godine , posle da to baci i jovo nanovo( ne koristiti za ishranu , može u traktor, xaxa). Kažu da deluje , ali opet sam rezervisan.
 
Šta je tu tehnički dokazano o čemu se ovde priča , ama baš ništa. A ipak nešto deluje .Ako me neko zovne potražim mu gde će da kopa bunarče i smejem se onima što su im rekli da tu ima vode na 5, 6 metara ....Od podzemnih zračenja štiti ulje . Ako se ne može izbeći mesto stanovanja ili postelje , što je skoro uvek, ko može treba da poređa flaše zejtina jednu do druge ispod kreveta , do 1 godine , posle da to baci i jovo nanovo( ne koristiti za ishranu , može u traktor, xaxa). Kažu da deluje , ali opet sam rezervisan.
a taj zejtin el leči od fobija i noćnog mokrenja? :think:
 
citam ovo i nemogu da vjerujem... da li stvarno postoji neki dokaz, ali naucni da je to stetno, mi "stariji" se sjecamo vremena kada je bila prica da je hrana spremljena u mikrotalasnoj otrovna, kada se mobilni koristio minimalno i slicne stvari, vremenom se pokazalo da to zracenje ima jako mali cak i zanemarljiv uticaj na organizam i da bi morali biti izlozeni oko 1000 god za neku primjetniju stetu u organizmu. Mada ko zna svi oni stogodisnjaci zive u nekoj zabiti :)
 
Poslednja izmena:
Faradejev kavez prilikom izgradnje kuće ili unutrašnje napravljen Faradejev kavez u već gotovom stambenom prostoru.

Tehničko zračenje se eliminiše više planski, a u pitanju je uviđenje širma na provodnike, tj. ekranizacija i po pravilu obavezno gašenje svih uređaja, koji imaju "stend baj" režim, onda gašenje mobilnih uređaja, kompjutera (kompletno tj. vađenjem utikača iz utičnice), kao i bilo kojih drugih potencijalnih emitera, ili jednom rečju sve da bude isključeno iz zida.

Zvuči po malo groteskno, ali to su mere, koje ja inače već godinama proučavam i koje nameravam primeniti u svom stanu, ako ga ikada budem imao.

kako mislis da napravis faradejev kavez u stanu??
da ga oblozis olovom sa svih strana??
lakse ti je da odredis polozaj hartmanovih cvorova (koliko znam na tri metra), podzemnih voda is licno, pa da postavis namestaj spram toga
takodje, u spavacoj sobi?decijoj samo po jedna uticnica i dosta, nikako blizu kreveta, neka majstori dobro odrade uzemljenje na osvetljenju, nikakvi elektricni uredjaji tamo gde se spava, neka te budi stari, dobri, kineski budlinik, a ne mobilni, eventualno kupi neku zastitu, teslinu plocu, ili slicno...
samo je bitno da ti ne uleti stan gde se seku hatrmanov cvor, podezmna voda i sta bese ono trece sto daje crnu tacku...ali to je izuzetno retko...
 
daj link za tvrdnju da su olovne ploče standard za faradejev kavez :)

ne mogu dati link, jer kavez nije ni gradjen "po linki" nit s eja orjentisem spram linkova sa neta, sem ako nije science direct ili kobson u pitanju
kavez je pravljen za naucne potrebe, projektovan i koriscen od strane eminetnih ljudi, ima unutrasnjojst od drveta, oblozen je kompletno olovnim plocama, nalazi se u nasoj poznatoj naucnoj ustanovi, godinama je sluzio za snimanje EEG, rezultati su obajaveljeni u svim vodecim casopisima iz te oblasti te otuda dajem sebi slobodu da kazem da je "standard" sto se tice nauke barem...
verujem da postoje i druge, "blaze" varijante, ne znam kako ide kod skenera npr. ali ako s ef. kavez nalazi u naucnoj ili medcinskoj ustanovi, poput ovog, onda je napravljen kako treba
ende
 

Back
Top