Podgorina

Najezim se kada cujem Valjevcanin.Kao kad bi rekao coveku iz Kraljeva-Kraljevac.Nije mi jasno dokle ce ljudi,pa i visoko-obrazovani da grese kod toga.Mislim,kako ja ne gresim?Zato mi nije jasno?!
 
e ni meni nije jasno... ali sta ces... ili kad bi njihova gimnazija bila kraljevska... hahaha... zato kraljevo i odstupa... ali VA.... VALJEVCI< VALJEVKE< VALJEVSKO pivo... hehehe... dobro je i dalje bogami na domacem terenu, a neko je u zidaru chuh nashao i gushtera..
 
Ma to kao svake godine neko nesto nadje.Pitam se kako mi sto ga redovno ispijamo ne nadjemo nesto u njemu.Ljudske gluposti i izmisljanja su neunistive...te mis,te guster sledeci provereno nalazi mladunce dinosaurusa :lol:
 
Ljudi sa kojima sam sad u kontaktu u Ns-u pojma nemaju da se za pero nekad kaze peruska,za matorog- chilac, ne znaju sta je posek.... Ja ne znam, mozda smo mi cudni u p**** m*******
 
Velika je razlika u slengu i recima iz vokabulara.Oni ne znaju pojedine reci koje su priznate u gramatici,a taj sleng-pomalo i nabedjen NS(mora BG da se prati) je glupost.
Gari-drugar u fazonu kao brate :lol: Lajkovcani za to kazu Bajo :lol:
Cuveno Sabacki "Baro" hahaha ko zna zna.
Znam da se kod nas dosta uzimalo u ulicnom govoru rec Mili(i sam -sam je cesto koristio)...ima ih gluposti koje ti jednostavno udju u uho,cista zaraza.
 
Ako te bas zanima, posto se druzim sa Limancima, gari je nestalo od drugari. Nije prefuran, zasto? Ne razumem, zasto je prefurano? Pa ja sam cuo da je neko vreme i Valjevo imalo neke svoje lokalizme tipa "kenzirati" iako ne znam sta to tacno znaci....

chekicati - cekati
soviti - spavati
nije greda - nije problem
kreda - kredit za mob

itd.
 
Znam ja to sve,gari drugar kao sto sam i napisao.
Kenzirati-kulirati/opustati se,ali se ne koristi toliko,zastarelo.
Soviti je stara rec-koristi se i u juznoj Srbiji ;)

A nenavid ::lol: e za to niko nije cuo,a stara je prilicno!
 
Cuo sam i ja za nenavid, ali to nije nije sleng :-) To ti je vise onako, narodski kao i otoic i onomad!

Uzgred, skontao sam da ljudi van Valjeva u sustini ne znaju sta znaci rec "onomad" a skoro niko ne zna sta znaci rec "otoic". Mnogi od njih nisu culi ni za "jasta". :-) To su sve neki nasi narodski lokalizmi ... ne bih rekao da je to sleng. Zamisli udjes u Maxi u centru i kazes: "Jasta more! Znas sta se meni desilo otoic kad' sam is'o u postu". Hihihihihi..........
 
Wilkołak:
Cuo sam i ja za nenavid, ali to nije nije sleng :-) To ti je vise onako, narodski kao i otoic i onomad!

Uzgred, skontao sam da ljudi van Valjeva u sustini ne znaju sta znaci rec "onomad" a skoro niko ne zna sta znaci rec "otoic". Mnogi od njih nisu culi ni za "jasta". :-) To su sve neki nasi narodski lokalizmi ... ne bih rekao da je to sleng. Zamisli udjes u Maxi u centru i kazes: "Jasta more! Znas sta se meni desilo otoic kad' sam is'o u postu". Hihihihihi..........

U mom selu se koriste isto ovi lokalizmi što ste nabrajali,dok npr. u gradu ih svi izbegavaju
upravo zbog njihove zastarelosti.
jašta-naravno,svakakvo
otoič-juče
onomad-onda

A znate li šta znače lokalizmi,a mnoge reči to i nisu al ajde:uregivati,dabome,meana,dućan,čitlučiti(turcizam),bedačiti,kuražiti,divaniti,namastir
 
mislim da znam sve :-)
uregivati - uredjivati
dabome - tako je
me'ana - kafana i tome slicno
ducan - prodavnica
citluciti - za ovo nisam siguran, ali valjda znaci veseliti se
bedaciti - znamo svi
kuraziti - eto, otoic je selektor rekao da se po pisanju nekih novina kurcio
divaniti - voditi razgovor (na divanu)
namastir - manastir (ova preturbacija slova je uobicajen pojam u lingvistici) npr. sprsko "svi" bugarsko "vsi" itd.

Nego, ovo sto si nabrojao su sve samo turcizmi ... To i treba da izbegavamo kako bi ocistili jezik od toga. Imamo mi prelepe nase reci za sve nabrojano.
 
e sve je to kul, ali u vujaklija ne poseduje rec plaHat(a)- za umrlicu ... i pliH, i ostalo, sto koriste pojedini Valjevci, a meni podjednako ide uz kicmu kao kad Beogradjani kazu ... EVO SAM...

kako sam se samo u zlo doba svadjala sa ljudima zbog tih stvari...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
JA samo prenosim emocije u tipkovnicu... svaka tacka ima svoje znacenje.. a slova su mala jer se trudim da sve brze kazem i napisem... i da sve postignem... tajm iz mani bejbe, dial up :)

JA JESAM jedno jako emotivno i konfuzno stvorenje. Lako pobesnim, i te stvari, trudim se iz kolerika preci u flegmatike, ali nikako to ne'' da ide...
 
NE ja samo iz krajnosti u krajnost... hohoho... sangvinici su previse ordinary.... ali su i psihicki najzdraviji... mada smara to... kad si skroz okej... hahaha...

salim se, ali melanholike ne volim nikako... aca lukac i te fore... to mi je profil pajdomanaaaaa...
 
Cisto srpski se prica,mnogo gejaka[za ostale van Valjeva to je...],maline,ravna gora-poslednje popriste skandala[mladic,kasapljenje ljudi,nekad i tehno zurke],,.,.najjaci zimski turnir u fudbalu posle Rume :confused: .....Nekada dobrih tesnjarskih veceri,priroda i valjevske planine! 8)
 
Casual Crew:
Ziveo Ratko Mladic :-D ehhh da nam je bilo vise takvih.Nego tesnjarac,jer treba viza za TRG,mislim jer ti traze na belom mostu :-D
Jaooo,,"Pa misliti i cvece brati..."-a ja gledam shifrovano,sta je to TRG :confused: ii gledam yyoooj.,...hhahahHAHAH.... :-D :-D :-D Samo kada prodjem pored Pedje,moram da se overim....zbog finih zacina koje ima na raspolaganju,NIKAKVI dzumusi itd.itd....konkretno,bratac i tacka! Ma slabo sam na forumu a i na pecinu idem jer mi je blizu i volim prirodu[hocu reci nisam nekakav tj.NIKAKAV forumas :oops: ]
 

Back
Top