Подешавање претраживача на српски језик ?

KraNp

Veoma poznat
Poruka
10.404
Тетка купила лап топ себи и пита ме да јој подесим гугл хром да све буде на српском пошто не зна енглески. А пошто сам ја балван за компијутере питам вас паметније да ли може да ми се објасни како се то ради ? Фала !
 
Где је то на слици ?

hhh.png
 
Ideš na one 3 tačkice u gornjem desnom uglu - settings - advanced sa leve strane - languages - language - pa add language i izabereš srpski. Kada dodaš srpski imaš odmah pored 3 tačkice i tu klikni display Chrome in this language.
Ево.....моја тетка Миља ти се захваљује ! :)
 
А зашто ти онда не би њој и цео лаптоп односно Виндоус пребацио на српски?
Settings, - Time/Language - па ово на слици. Регион и језик.
Ту подесиш да јој тачка не одваја децимале а зарез хиљадарке, као код Енглосаксонаца, па да датуми буду како код нас, 25/10/2021 а не 2021/10/21, да мере буду у ЦМ а не у инчима...
И наравно, све команде рачунара на сербском...

1635149875291.png
 
А зашто ти онда не би њој и цео лаптоп односно Виндоус пребацио на српски?
Settings, - Time/Language - па ово на слици. Регион и језик.
Ту подесиш да јој тачка не одваја децимале а зарез хиљадарке, као код Енглосаксонаца, па да датуми буду како код нас, 25/10/2021 а не 2021/10/21, да мере буду у ЦМ а не у инчима...
И наравно, све команде рачунара на сербском...

Pogledajte prilog 1039990
Како да нађем ту опцију ДАТЕ / ТИМЕ. Ја одем на СЕТИНГС али не видим те опције.
 
Може ли неко да ми помогне око подешавања на лап топу. Како да подесим да ми се при стартовању гугл хрома не појављује оно питање да укуцам лозинку и како да испод иконе гугл хрома на дестопу да напишен на српском ПРЕТРАЖИВАЧ. Ја на послу користим ВИН 7 а ово је ВИН 10 па не разумем неке ствари.
 
Povremeno Google trazi proveru lozinke,t.j. da se ulogujes ponovo.To je uveo Google radi bolje zastite.Znaci upises ponovo E mail adresu i lozinku.kasnije ce se pojavljivati u gornjem desnom uglu ponekad "Prijavi se",samo kliknes levim tasterom misa na to i odmah te prijavljuje.
Провалио сам фору.....три пута кликнем на ЦАНЦЕЛ и уђем на претраживач.
 

Back
Top