Podesavanja u biosu

lacky_BN

Zainteresovan član
Poruka
146
Imam instaliran windows XP Profesional na PC-u...
Od nedavno mi se pocelo desavati da mi se sam pc upali ujutro u 6h...
Pricao sam sa nekima i kazu mi da to trebam u biosu da iskljucim...Posto nisam bas strucan za bios, molio bi Vas da mi tu pomognete...
Gde da odem i to da iskljucim?

Hvala!
 
Jel znas kako se stize do BIOS-a?
Ako znas... udes u Power opcije, ne znam ciji je BIOS pa su male razlike u tom nazivu... Kod AWARD-ovog BIOS-a to je "Power Managment Setup", a opcija kojom se definise vreme kada ce se racunar ukljuciti je "Wakeup Event Setup" (postavi je na Disable).
Takodje pogledaj da li ti ej opcija "Wakeup On power Loss" stavljena na Disable, moze se desiti da ti u to vreme nestaje struja iz nekog razloga, a da je racunar podesen da se posto se sutruja pojavi, ponovo ukljuci.
 
E da, da udjes u BIOS, ako ti je masina neki brand, onda neki od tastera tipa F10, F11, F12.... ako je zutac... onda Del dok se sistem bootouje, tj. cim ukljucis ili restartujes comp omdah lupaj Del, ili neki od F tastera ako imas HP-a ili neki drugu brendiranu masinu...
 
hvala na odgovoru...Znam kako se ulazi u bios...
Ploca mi je Asus P4GE-V brand T-com...ako nesto znaci...
Danas sam vratio podesavanja na default pa cu pokusati sa tim da sredim...
Ako mi ove ne uspe onda cu pokusati ovo sto si mi napisao...
Hvala puno u svako slucaju...javicu da li sam resio ovaj problem!
 
Nazalost... sto se mene tice to je to... trenutno nemam nikakvu ideju kao bi to mogao resiti, a i nisam neki poznavalac hardvera.
I jos nesto, da li si u Power podesavamnjima proverio na zahtev koje komponente racunar moze da se ukljuci (mrezna kartica, USB...), jos je to ostalo sto mi pada na pamet...
 
NE,ne,ne sinko....nemoze ni virus ni nista slicno da upali ugasen racunar.Mislim ugasen ne u standbyu i sl.
Pogledaj pod opcijama u BIOSu da ne monitorise tastaturu,mis,net kontroler ili nesto slicno sto ga aktivira.Npr. Imas cable modem na USBu i provajder testira mrezu u 6.oo i tebi se upali PC jer iz BIOSa se monitorise USB za paljenje...
 

Back
Top