ПЉУШТЕ ОПТУЖБЕ: Наставља се вербални рат Колинда и хрватске владе

комшија

Stara legenda
Poruka
96.548
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/52648...vlja-se-verbalni-rat-Kolinde-i-hrvatske-Vlade

Šefica hrvatske diplomatije Vesna Pusić izjavila je danas da novoizabrana predsednica najmlađe članice Evropskle unije Kolinda Grabar Kitarović neće moći da utiče na odluke vlade, niti može da agituje za njenu smenu.


538391_vesna-pusic02reutersfoto-reuters_f.jpg


Vesna Pusić


557843_hrvatska01foto-reuters_hs.jpg


Kolinda Grabar Kitarović


545978_zoran-milanovic-03foto-ap_hs.jpg


Zoran Milanović



Pusić je istakla i da je Ivo Josipović pokazao dobre izborne rezultate u područjima u kojima njena stranka (Hrvatska narodna stranka) ima snažnu podršku i da su predsednički izbori pokazali su da je za uspeh ključna "snažna i složna organizacija"
Ministarka se nije složila s premijerovom konstatacijom da je vlada bila Josipoviću opterećenje, već ističe da je vlada pokazala kako se može pošteno i bez korupcije raditi da se zemlja dovede u jednu povoljniju situaciju, a ne da joj je bitan samo rezultat na sledećim izborima.
'Vlada je Josipoviću mogla biti teret samo u delu u kojem loše komunicira s javnošću. Bilo koji od naših uspeha neka druga vlada potpuno bi drugačije prezentovala", smatra Vesna Pusić.


Inače, iako mediji danima nagađaju o mogućoj smeni Milanovića sa čela Socijaldemokratske partije (SDP) niko u stranci ne veruje da je takav scenario izgledan pre parlamentarnih izbora.


Gostujući u emisiji Hrvatskog radija "A sada vlada", Pusićeva je istakla da mnoge stvari o kojima govori nova šefica države ne spadaju u njena ovlašćenja.

"Svakako ne može da agituje za smenu vlade koja je izabrana puno većom većinom nego od one kojom je ona (Grabar Kitarović) izabrana", navela je Pusić, dodajući i da je čestitala novoizabranoj predsednici na izbornoj pobedi, a da će joj premijer (Zoran Milanović) verovatno čestitati kada ta pobeda bude konačna i zvanična.

Nezadovoljstvo Milanovićem u stranci je prilično snažno, navodi agencija Hina, a dodatno ga je "podgrejao" izborni poraz SDP-ovog predsedničkog kandidata Josipovića koji se još nije izjasnio o angažmanu u SDP-u, već je samo najavio povratak na Pravni fakultet.

Josipović se, međutim, u stranci i u medijima spominje kao osoba koja bi mogla da ujedini nezadovoljne i da pokrene Milanovićevu smenu, a u SDP upozoravaju i da je kandidaturu za partijskog šefa još letos najavio potpredsednik stranke Zlatko Komadina, kao i da se u stranačku "igru" vratio i evroparlamentarac Tonino Picula.
 
Poslednja izmena:
Шешељ је посејао семе раздора и изазвао дестабилизацију. Све иде по плану. Знао је да ће се сомови упецати на његову подршку Јосиповићу.
Видећемо даље какве планове има Шешељ с Хрватском.
 
Шешељ је посејао семе раздора и изазвао дестабилизацију. Све иде по плану. Знао је да ће се сомови упецати на његову подршку Јосиповићу.
Видећемо даље какве планове има Шешељ с Хрватском.

Ako nema dobrog keca u rukavu, možda bolje da ne planira ništa do daljnjega!?
Koliko znam, strana čizma je stupila na Kosovo pod izgovorom zaštite albanske manjine/narodnosti/naroda whatever.
Da se ne bi ponovio scenarij sa Vojvodinom radi zaštite hrvatske/mađarske manjine!?
 

Back
Top