Pljacka penzija....

Ma stari nisu normalni,sve ono sto vucic kaze na tvu oni upijaju i ponavljaju,sta je taj covek uradio i izgradio kazu,pa poveco penzije,ja kazem ali porodiljama isplacuje 30% samo ,odakle mislite da vam je povecana penzija kad svaki mesec na racunu dolaze izmisljene takse ,jel znate da je sve medije ukrao i da samo plasira vama lazi ,da ne mozete nigde cuti istinu jer ne idete na net,ne kapiraju
 
Ma stari nisu normalni,sve ono sto vucic kaze na tvu oni upijaju i ponavljaju,sta je taj covek uradio i izgradio kazu,pa poveco penzije,ja kazem ali porodiljama isplacuje 30% samo ,odakle mislite da vam je povecana penzija kad svaki mesec na racunu dolaze izmisljene takse ,jel znate da je sve medije ukrao i da samo plasira vama lazi ,da ne mozete nigde cuti istinu jer ne idete na net,ne kapiraju
Laško ih kupiti..nije to samo u vašoj drzavi
 
Ma stari nisu normalni,sve ono sto vucic kaze na tvu oni upijaju i ponavljaju,sta je taj covek uradio i izgradio kazu,pa poveco penzije,ja kazem ali porodiljama isplacuje 30% samo ,odakle mislite da vam je povecana penzija kad svaki mesec na racunu dolaze izmisljene takse ,jel znate da je sve medije ukrao i da samo plasira vama lazi ,da ne mozete nigde cuti istinu jer ne idete na net,ne kapiraju
Prvo ti si indoktriniran i zaludjen netom, penzionerima vucic kaze, a ko tebi prica ono u sta verujes? Niko, i slovima Niko, pa otkud onda kampanje, ako nema nikoga da ih pokrene? kada si ti cuo za spontane kampanje koje traju u niskom intenzitetu godinama? I onda ti, tako nenormalan koji veruje u bajke kazes da penzioneri nisu normalni?
Daj bre djordje ne budi malouman, netom odavno vladaju strucnjaci za marketing, koje placa onaj kome trebaju. A kome trebaju? onome ko nema podrsku jer je izgubio poverenje zbog pljacki....
 
Prvo ti si indoktriniran i zaludjen netom, penzionerima vucic kaze, a ko tebi prica ono u sta verujes?
Ajd stvarno. Sad ćeš još da pričaš da penzioneri ne glasaju za malog vuka. Pa kad god odem na kiosk da kupim cigare, ako je ispred mene penzioner, on kupi informer. Nećeš sad valjda reći da su informer novine, da nisu glasilo vlasti i da ne služe za ispiranje mozga. Ne, no su primer istraživačkog novinarstva. Problem s penzionerima je što su živeli u doba tite i naučeni su da veruju da dnevnik i novine nikad ne lažu, kamoli vlast. Kakve ideje o vlasti može imati moj otac koji za veka ni dana nije proveo tražeći posao, već mu je novootvorena firma došla na maturu i zaposlila celu generaciju? Firma u kojoj je onda proveo 40 godina? Ajde ga ti ubedi da su se vremena promenila ako je sve što gleda mali vuk 24/7 i čita informer (u kojem je mali vuk 24/7, na ovaj ili onaj način)? Šta on može da vidi? Otvaraju se auto putevi, tuneli, kur.ci palci, na dnevniku pričaju kako imamo najveći rast u Evropi i više auto puteva od Nemačke - pa ebote maltene je hića izgradio autoputeve po Nemačkoj, oni nemaju šta da grade sve i da hoće! - budalaštine i ludilo koje nije za priču i koje NIJE teorija zavere s interneta. Pune babama i dedama uši fašizmom, dve trećine njih se i dan danas šlogira kad čuje fašizam jer su živeli u sistemu u kojem je fašizam bio najveći pogrom ikada - čim čuju "fašizam" i to još na dnevniku i novinama više ništa ne pitaju, već samo blenu o onog egomanijaka koji ih šiša ko ovce. "Najlepši čovek!" Da se pobljuješ. Nije mi jasno da osoba koja IMA pristup i drugim sredstvima inforimisanja osim informera, i verovatno nije provela ceo vek u SFRJ pa se ko pavlovljev ker naučila da se u vlast nikad ne dira; može lupetati o koekakim teorijama zavere svakom ko se usudi reći da je penzinerima ispran mozak. Naravno da im je ispran, tito ih je lepo dresirao. Ali tebe nije, ti bi trebao da umeš videti drveće u šumi, i osim ako nemaš neku konkretnu vajdu, stvarno mi nije jasno kako možeš govoriti nekom ko se ne slaže s informerom da mu je mozak ispran netom. Imati i druge izvore informacija osim informera i dnevnika, i ne jesti sve što ti se servira ko pas s maslom, to je indoktrionacija? I uostalom ko da moraš ić na net, ko da pod kamenom živiš, jer ne gledaš oko sebe, jer ne pričaš s ljudima (onima koji nisu PR Stranke)? Čime je tebi ispran? Demokrate sam svojim očima gledala kako besramno kradu, i ne mogu ni jednog očima da smislim, ali ne videti da je mali vuk isto s.ranje drugo pakovanje, to ili si slep ili si na platnom spisku Stranke.
Žao mi je kad na ulici vidim starog čoveka kojeg pas nema za šta da ujede, ali ako će mi reć ko onaj deda onomad Vuku: glasaću za tebe kad budeš na vlasti, onda mi više i nije žao. Jel se pitaju gde su im unuci i što su u Kanadi kad je mali vuk tako sve super sredio u Srbiji?
 
Ajd stvarno. Sad ćeš još da pričaš da penzioneri ne glasaju za malog vuka. Pa kad god odem na kiosk da kupim cigare, ako je ispred mene penzioner, on kupi informer. Nećeš sad valjda reći da su informer novine, da nisu glasilo vlasti i da ne služe za ispiranje mozga. Ne, no su primer istraživačkog novinarstva. Problem s penzionerima je što su živeli u doba tite i naučeni su da veruju da dnevnik i novine nikad ne lažu, kamoli vlast. Kakve ideje o vlasti može imati moj otac koji za veka ni dana nije proveo tražeći posao, već mu je novootvorena firma došla na maturu i zaposlila celu generaciju? Firma u kojoj je onda proveo 40 godina? Ajde ga ti ubedi da su se vremena promenila ako je sve što gleda mali vuk 24/7 i čita informer (u kojem je mali vuk 24/7, na ovaj ili onaj način)? Šta on može da vidi? Otvaraju se auto putevi, tuneli, kur.ci palci, na dnevniku pričaju kako imamo najveći rast u Evropi i više auto puteva od Nemačke - pa ebote maltene je hića izgradio autoputeve po Nemačkoj, oni nemaju šta da grade sve i da hoće! - budalaštine i ludilo koje nije za priču i koje NIJE teorija zavere s interneta. Pune babama i dedama uši fašizmom, dve trećine njih se i dan danas šlogira kad čuje fašizam jer su živeli u sistemu u kojem je fašizam bio najveći pogrom ikada - čim čuju "fašizam" i to još na dnevniku i novinama više ništa ne pitaju, već samo blenu o onog egomanijaka koji ih šiša ko ovce. "Najlepši čovek!" Da se pobljuješ. Nije mi jasno da osoba koja IMA pristup i drugim sredstvima inforimisanja osim informera, i verovatno nije provela ceo vek u SFRJ pa se ko pavlovljev ker naučila da se u vlast nikad ne dira; može lupetati o koekakim teorijama zavere svakom ko se usudi reći da je penzinerima ispran mozak. Naravno da im je ispran, tito ih je lepo dresirao. Ali tebe nije, ti bi trebao da umeš videti drveće u šumi, i osim ako nemaš neku konkretnu vajdu, stvarno mi nije jasno kako možeš govoriti nekom ko se ne slaže s informerom da mu je mozak ispran netom. Imati i druge izvore informacija osim informera i dnevnika, i ne jesti sve što ti se servira ko pas s maslom, to je indoktrionacija? I uostalom ko da moraš ić na net, ko da pod kamenom živiš, jer ne gledaš oko sebe, jer ne pričaš s ljudima (onima koji nisu PR Stranke)? Čime je tebi ispran? Demokrate sam svojim očima gledala kako besramno kradu, i ne mogu ni jednog očima da smislim, ali ne videti da je mali vuk isto s.ranje drugo pakovanje, to ili si slep ili si na platnom spisku Stranke.
Žao mi je kad na ulici vidim starog čoveka kojeg pas nema za šta da ujede, ali ako će mi reć ko onaj deda onomad Vuku: glasaću za tebe kad budeš na vlasti, onda mi više i nije žao. Jel se pitaju gde su im unuci i što su u Kanadi kad je mali vuk tako sve super sredio u Srbiji?
Bes je los za varenje i stetan za zdravlje, pa su mnogi vezbali da ne besne. Recimo kada neko lupeta ono sto ne zna.
Necu da pricam o penzionerima nego o lopovima, medju kojima su oni koji tebi ispiraju mozak, kao sto su to radili sa studentima 68. i posle 92. pricas o kradji, a to pripisujes uvek nekoj vlasti, ali ides jos dalje pa krivis ne koji su pokradeni da glasaju za onoga ko ih krade... Verovatno dok gledas penzionere sta kupuju ne vidis da kradu lekarri, profesori, akademici, sudije, tuzioci, policajci i da je to sistem....i to sistem bez imena i sistem kome ne odgovara postojanje zakona i morala, jer bi ili bili kriminalci ili nemoralni....
a taj sistem postoji pre vucica, pre tadica i pre milosevica ....imas primer sada...opozicija ne postoji, pa ko se organizovano suprotstavlja vlasti i to iskljucivo u sferi medija, a narocito interneta? Neki mali ljuti mladici?
Koji kopiraju naslove nekih medija? Zamisli? Da ti ljuti mladici ne placaju medije da istrazuju i izmisljaju?
Pa ne mali neobrazovani, nekontrolisani i nesvesni klince....placa ih jak kapital, a placa dobro da stoje izmedju tebe i njih....a sto kapital ne bi placao i sudije da rade sto gore to bolje ili tuzioce da hapse nevine i ljute gradjane ili lekare da ubijaju pacijente i da narod bude nezadovoljan i smenjuje vlast i tako unisti kontinuitet stvaranja drzave?
Jesi li si tako malen zapitao otkud siptarima pravo na kosovo? I ko su ljudi koji su doneli takav ustav kojim se odricu dela gradjana i teritorije koja je vlasnistvo tih gradjana? komunisti? Jesi li se zapitao, a otkud vrh komunista 91. odjednom postaje vrh ili podrska antikomunistima ? Otkud se neki srbi nalaze na strani neprijatelja?
Jesi li procitao neki zakon koji je doneo milosevic? jesi li procitao zakon o kome sam poceo temu?
Koliko ljudi znas da su u penziji od svoje 40te i kako su je dobili, ako su u 70 zdravi ili se bave nekim biznisom?
Rekao bih ti da ne zamaras svoju glavu jer ona nije za toliko informacija....vise onako da prati penzionere, da cita tviter i smeje se ....svesno pravljenim ( za glupe ljude) vicevima....i to je dovoljno,,,nemoj da mislis kako da se dokazes i radis nesto za sebe ni kako da pravis decu i radis za njih....nemoj, to je suvise komplikovano, a tvoje vreme je tesko.....
 
2004. su demokrate dovedene na vlast donele zakon kako da placaju svoje pristalice, a demokrate su prikriveni monarhisti koji su posadili svoje kadrove na sva vazna mesta i rad sto gore to bolje. Tim zakonom se uzima od svih novih penzionera 20% od penzije ili im firma placa doprinos jos 5 godina da tavore da bi se iz penzionog fonda placali oni koji su otisli u penziju 10 i 15 godina ranije, da bi monarhisti tih godina obnovili svoje kadrove i tako je ceo drzavni aparat prepunjen kadrovima monarhista koji glasaju protiv svake vlasti, jer su oni vlast u svom domenu....
Ovaj zakon je protiv ustava, jer pljacka ljude koji su radili isto koliko i prethodni i isto im se odvajalo od penzije i bilo je uvek dovoljno para , dok se ne napravi anomalija zvana restrukturiranje drzave za koju su dobili pare iz svetskih fondova, ali su ih opljackali kroz razne " projekte" prebacivanja para u svoje firme....
 
Nekada se zvalo negativna selekcija kadrova, a te kadrove su postavljali " plemeniti" monarhisti u naletu kontrarevolucije i pokazali da su gori od svih usmerenih komunista, ta bagra "plemenitih" i danas vlada, pljacka i ubija svoj narod. Zovu ih drugiosrbijanci i to ne bi bio problem sto pljackaju, da sebi ne pripisuju patriotizam, plemenitost i moralnost.
Odes kod lekara, a on maneken, odes na sud , a sudinica tek izasla iz nocnog kluba, prijavis tuziocu, a on nije u toku jer je tek stigao iz svoje vile u svajcarskoj, o advokatima nema potrebe ni govoriti gleda te u oci i vec smislja kome treba platiti da zavrsi posao ili da li da te proda, a naplati i tebi, sto je izgubio tvoj proces...

:hej::hej::hej:
 
Ti si otvorio temu o penzionerima, ne lopovima.
Bes je los za varenje i stetan za zdravlje, pa su mnogi vezbali da ne besne. Recimo kada neko lupeta ono sto ne zna.
Necu da pricam o penzionerima nego o lopovima, medju kojima su oni koji tebi ispiraju mozak, kao sto su to radili sa studentima 68. i posle 92. pricas o kradji, a to pripisujes uvek nekoj vlasti, ali ides jos dalje pa krivis ne koji su pokradeni da glasaju za onoga ko ih krade... Verovatno dok gledas penzionere sta kupuju ne vidis da kradu lekarri, profesori, akademici, sudije, tuzioci, policajci i da je to sistem....i to sistem bez imena i sistem kome ne odgovara postojanje zakona i morala, jer bi ili bili kriminalci ili nemoralni....
a taj sistem postoji pre vucica, pre tadica i pre milosevica ....imas primer sada...opozicija ne postoji, pa ko se organizovano suprotstavlja vlasti i to iskljucivo u sferi medija, a narocito interneta? Neki mali ljuti mladici?
Koji kopiraju naslove nekih medija? Zamisli? Da ti ljuti mladici ne placaju medije da istrazuju i izmisljaju?
Pa ne mali neobrazovani, nekontrolisani i nesvesni klince....placa ih jak kapital, a placa dobro da stoje izmedju tebe i njih....a sto kapital ne bi placao i sudije da rade sto gore to bolje ili tuzioce da hapse nevine i ljute gradjane ili lekare da ubijaju pacijente i da narod bude nezadovoljan i smenjuje vlast i tako unisti kontinuitet stvaranja drzave?
Jesi li si tako malen zapitao otkud siptarima pravo na kosovo? I ko su ljudi koji su doneli takav ustav kojim se odricu dela gradjana i teritorije koja je vlasnistvo tih gradjana? komunisti? Jesi li se zapitao, a otkud vrh komunista 91. odjednom postaje vrh ili podrska antikomunistima ? Otkud se neki srbi nalaze na strani neprijatelja?
Jesi li procitao neki zakon koji je doneo milosevic? jesi li procitao zakon o kome sam poceo temu?
Koliko ljudi znas da su u penziji od svoje 40te i kako su je dobili, ako su u 70 zdravi ili se bave nekim biznisom?
Rekao bih ti da ne zamaras svoju glavu jer ona nije za toliko informacija....vise onako da prati penzionere, da cita tviter i smeje se ....svesno pravljenim ( za glupe ljude) vicevima....i to je dovoljno,,,nemoj da mislis kako da se dokazes i radis nesto za sebe ni kako da pravis decu i radis za njih....nemoj, to je suvise komplikovano, a tvoje vreme je tesko.....
Što rekoh onom na Politici onomad, nalupetao si se za sve pare.

Ali uvek mi je problem pričat s tobom, ko što znaš, jer se nisi u stanju konkretno ni pravilno izraziti, i uvek u razgovor umećeš svoje inafantilne, teletabis filoSofske fore i fazone. Misleći kako ćeš time nekog uplašiti, šta li? Nažalost, kao prvo nemaš diplomu iz siloSofije (mada čak i da imaš, ne bi me zadivio), kao drugo, obraćati se ljudima šatrovačkim silosoFskim očekivajući da se neće usprotiviti jer ih je strah da ispadnu glupi u društvu, prosto je patologija. Rekla bih ti leči se, ali nisam sigurna da se to da izlečiti.

Nisam govorila konkretno o zakonima. Govorila sam o tvojoj izjavi koja mi je privukla pažnju, i nju sam i citirala. Ali ajde da probam, bar na ovaj tvoj post.

Kao prvo i osnovno, i za svakog ko je pismen, nisam krivila određen sistem, već svaki uopšte - ali njime i narod, jer da nije bilo naroda, odakle bi se iznedrili lopovi i pljačkaši? Ne sećam se da je Zanzibar okupirao Srbiju. Svoja smo gov.na sami posr.ali. Koliko mi se čini, nikad ti nije kriv narod. Možda grešim, ispravi me. Ali kako pišeš, narod ti je prvenstveno kriv: narod kom je ispran mozak itd. Ako prihvataš to, zašto i kako ti je onda čudna i nelogična moja izjava da narod može (i jeste) bit ispranog mozga?

Kao drugo, ne pričaj meni o mojoj glavi, jer, iskreno, o tvojoj se i nema šta pričat. Neverovatno je smešno započeti odgovor optužbom o besnilu, kad ceo tvoj post (bez velikih slova, bez gramatički pravila, prosto istrešen) URLA besom.


Kao treće, nisam ni na jednoj socijalnoj mreži, pa ni na tviteru.


Kao četvrto, žensko sam. Mada me to ne muči mnogo, nije ovo Švedska da se žalim jer me nisi oslovio kako treba. Kažem samo jer mi je smešno.



p.s. Inače, znam čoveka koji je u penziji od svoje 28-e godine (šatro invalidskoj) i svo vreme normalno radi.
p.s. 2 odluči o ćemu ćeš govoriti, svako racionalan rekao bi ti da mešaš babe i žabe i ne držiš se nikakve određene teme (ni smisla). Ovako deluješ skroz neuzneveren. Al možda je kriv bes. :mrgreen:
 
Inace, nemam potreba bilo sta da dokazujem, postoji zakon donet 2004. godine po kome se u penziju ide sa navrsenih 45 godina staza ili 65 godina zivota, dakle tu ne treba dokazivanje jer je to opste poznata cinjenica.
Do tada se u penziju islo sa 40 godina staza i placao se doprinos na racunicu od 40 godina...sto znaci ako ides sa 30, 35 ili 40 godina zivota u punu penziju, jer je drzava odlucila da promeni kadrove i primi svoje placenike, a da zadrzi podrsku tih koje je poslala u penziju, nekome mora da uzme pare da nadoknadi ukradene. Zato je napravljen lopovski zakon, koji bi mogao da bude legalan da se svako sa 65 godina prima penziju u zavisnosti od svog doprinosa.
Dakle neko ko 30 godina dobija penziju po penzionim izmenama, sa recimo 20 godina staza ne moze da ima vecu penziju nego neko sa 40 godina staza i 65 godina zivota. Osim kod kriminalnih zakonodavaca....Takav zakon nije moguce lako ni promeniti, jer od milion i osamsto hiljada ljudi trebalo bi na 800 hiljada primeniti drugi racun sto ni jedna vlast nije spremna da uradi....
Medjutim, moguce je vratiti oduzetu razliku onim penzionerima koji su poceli i odvajali penzioni doprinos po racunici od 40 godina kada navrse 65 godina zivota.
 
Posle ( oruzanih ) pljacki penzijskog fonda '90tih " nove vlasti " su se dosetile da zaposljavanjem novih svojih kadrova 2004. u drzavnu administraciju, plate " administrativnim penzijama " a pomoc EU za reorganizaciju opljackaju preko kupovina " tehnoloskih unapredjenja" . U novoj organizaciji administracije sa istim brojem zaposlenih smanjio se broj radnika administracije, pa umesto ranijih 3 zaposlena na jednog radnika administracije dolazi 5 zaposlenih , za koje radi 1 radnik. Tako je reforma administracije u Srbiji pocetkom 2000tih dobila jaku partijsku vlast poslusnika.
Posledica toga je i reforma penzionog fonda pa je pljacka penzionog fonda od strane vlasti 2000tih nadoknadjena tako sto za svakoga koi je poslat u punu penziju sa 30 ili manje godina staza novim zakonom od 2004. svakom penzioneru oduzima 20% od penzije, ako ne nastavi da radi do 45. godina staza ili 65. godina zivota za koje vreme firma za njega placa penzioni fond opterecen ne naplacenim penzijama iliti opljackani fond.
U prevodu to znaci, da ako si 30 godina uplacivao penziju za 40 godisnji radni vek, razlika do umanjene uplate u fondu za 45. godisnji radni vek je oteta, tacnije pljackaskim zakonom oteta onima koji su nastavili da rade do 40 godina staza. Ta drzavna banda pljackasa nije zadovoljana petogodisnjom pljackom penzija, vec je to produzila na dozivotnu pljacku, ali je gore sto je i sledeca vlast nastavila istu pljacku pod opravdanjem da su " zakon doneli prethodnici" .
Realno, ako je fond vec opljackan i penzioneri pokradeni, drzava bi trebalo bar da izjednaci penzionere ( radnike sa pljackasima) i vrati punu penziju kada penzioner navrsi 65. godina zivota, sto je lako sprovesti izjednacavanjem obracuna penzija privilegovanih penzionera sa obracunavanjem novih penzionera. Tako sto bi se administrativne penzije umanjile za isti odnos koji je primenjen za nove penzionere, tako da 30 godina rada jednih i drugih imaju istu penzijsku osnovicu, za 40 istu, a za 45 da se novim penzionerima vrati 20% otetih para.
Nepravda se ogleda u cinjenici da se penzioni staz jedne grupe iste kategorije penzionera od 30 godina, jos uvek vrednuje kao staz od 45 godina iste kategorije druge gruope gradjana, cime su gradjani druge grupe gradjana stavljeni u neravnopravni polozaj u odnosu na prvu grupu gradjana, sto predstavlja krsenje clana ustava o ravnopravnosti gradjana drzave Srbije.
Glasajte opoziciju!
Djilas, Boško i Nogo će da srede te penzije za sva vremena.baš kao nepristrasna moderacija ove nerazumne što ne lupaju u šerpe za penziju.
 
Gospodine zaboravite socijalističke tekovine kao što je partijska knjižica kao uslov za radno mesto i penzija.
Mi smo sad u društvu uspešnih jer su ljudi bili nezadovoljni društvom jednakih koje vodio onaj Zlotvor
Iz tog drustva jednakih iskocilo je podosta nejednakih koji su bili na vlasti u drustvu jednakih, a onda ako procitas njihove biografije vidis da su bili u drustvu nejednakih i pre drugog svetskog rata i.....zamisli pretekli u vreme komunizma i jos bili u komunistickim vlastima...
Svagamad srbije opstaje vekovima....zasto? Zato sto su im osobine neljudske...covek moralan ne moze da se bori protiv nemoralnih, covek pristojan ne moze protiv nepristojnih i zato je smislio zakon da utera nemoralne i nepristojne u moralne granice. Naravno, kada nemoralni i nepristojni preuzmu zakone u svoje ruke, onda je po pristojne i moralne jos gore. Ko je nepristojan i nemoralan? Onaj koji uvek opstaje u svim sistemima....i uvek koristi glupe i pokvarene da za njega zavrsavaju prljav posao.
 
Iz tog drustva jednakih iskocilo je podosta nejednakih koji su bili na vlasti u drustvu jednakih, a onda ako procitas njihove biografije vidis da su bili u drustvu nejednakih i pre drugog svetskog rata i.....zamisli pretekli u vreme komunizma i jos bili u komunistickim vlastima...
Svagamad srbije opstaje vekovima....zasto? Zato sto su im osobine neljudske...covek moralan ne moze da se bori protiv nemoralnih, covek pristojan ne moze protiv nepristojnih i zato je smislio zakon da utera nemoralne i nepristojne u moralne granice. Naravno, kada nemoralni i nepristojni preuzmu zakone u svoje ruke, onda je po pristojne i moralne jos gore. Ko je nepristojan i nemoralan? Onaj koji uvek opstaje u svim sistemima....i uvek koristi glupe i pokvarene da za njega zavrsavaju prljav posao.
I u mnoarhiji je bilo jednakijih nad jednakima, doduše u društvu uspešnih razlike su naveće.
A sada mi recite da li u Americi primaju penzije?
Ceo život rade za privatnika a ne za državu
 
pljacka je to sto su razlike u penzijama ogromne

penzije JESU vid socijalnog davanja

i trebaju biti u rasponu od , najvise 1 : 2

jer i onaj siromasniji treba da zivi
Penzija nije socijalno davanje, penzija je zaradjen novac....ti kada dodjes na vlast promeni da drzava ne uzima veliki deo plate i daje na raspolaganje jednoj privatnoj firmi zvanoj penzioni fond.
Dokaz da je privatna firma je to sto je taj fond ostao bez para , a niko nije uhapsen. Niko i ne trazi te pare, nego ih nadoknadjuju oni isti koji su opljackani.
Istina je da je pljackom srbije i odnosenjem para u ameriku, taj fond koriscen za razne stvari. Treba li svaki gradjanin da trazi lopova kome je drzava dala pare? Pa da ga trazimo...mmmmm?
 
Penzija nije socijalno davanje, penzija je zaradjen novac....ti kada dodjes na vlast promeni da drzava ne uzima veliki deo plate i daje na raspolaganje jednoj privatnoj firmi zvanoj penzioni fond.
Dokaz da je privatna firma je to sto je taj fond ostao bez para , a niko nije uhapsen. Niko i ne trazi te pare, nego ih nadoknadjuju oni isti koji su opljackani.
Istina je da je pljackom srbije i odnosenjem para u ameriku, taj fond koriscen za razne stvari. Treba li svaki gradjanin da trazi lopova kome je drzava dala pare? Pa da ga trazimo...mmmmm?
posto najvece penzije imaju pripadnici jagnjecih brigada i oni koji su srbiju upropastili,

penzije NISU zaradjen novac nego nastavak pljacke doticnh birokrata.

zato sto znam kolike penzije imaju oni koji su krvavo zaradjivali svoju platu

a kolike oni koju su upropastili firmu , presli u drugu upropastili i nju

ili proveli radni vek uz kaficu
 
posto najvece penzije imaju pripadnici jagnjecih brigada i oni koji su srbiju upropastili,

penzije NISU zaradjen novac nego nastavak pljacke doticnh birokrata.

zato sto znam kolike penzije imaju oni koji su krvavo zaradjivali svoju platu

a kolike oni koju su upropastili firmu , presli u drugu upropastili i nju

ili proveli radni vek uz kaficu
Tipicno za ljude sa malo svesti da su im najgore komsije. Tacnije, nista ti ne znas.
Jagnjece brigade iliti korisne budale su na vlast dosle negativnom selekcijom koju su sproveli i jos sprovode monarhisti prvo kao clanovi partije, pa clanovi dss a, pa clanovi JUL a, pa clanovi DOSa, pa nezavisni clanovi " elite", pa sada oni sto podrzavaju "gradjanske inicijative" i sve isti ljudi, sa clanskim kartama ili bez njih.
Od korisnih budala prave klasicne kriminalce koje zatim brane "politickom voljom" tacnije, ukidaju zakone drzave.
Tim jagnjecim brigadama ( korisnim budalama) daju penzije koje nikad nisu zaradili, nevazno kolika je, ali je uvek veca nego kod onih koji su je zaradili, pa je prica ove teme o tome.
 

Back
Top