Platforma za traženje smeštaja

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.546
Kolege forumaši, zanima me nešto.

Kada idete da putujete u sopstvenoj režiji, ds li idete preko neke platforme i ako idete koja ja najjeftinija sa provizijom.

Gledam već sada da odem na jednu utakmicu Partizana u inostranstvu pa nas ima šestoro i gledamo da već uzmemo, tj rezervišemo smeštaj.

Kako do najjeftinije varijante?
 
Svuda gde sam naišao, piše dodatni troškovi provizija za platformu.

Smeštaj
Takse
Provizija platforma
Ukupno
nee bas.
booking proviziju naplacuje onome ko nudi smestaj, ne uzima od tebe.

tako na primer nadjes neki hotel preko bookinga, izgooglas ga i posaljes im mail i kazes da si na bookingu video tu i tu cenu i da li kod njih direktno ide nesto jefinije.
neki hoteli imaju obicaj da ti daju popust jer i sa tim popustom dobiju vise nego sto im booking uzme kao proviziju.
 
Истина да се провизија наплаћује издаваоцу али је цена за толико већа. Зато је најпаметније претражити смештај за који се интересујеш на мрежама, већина има своје сајтове или налоге на ФБ или ИГ и успоставиш контакт директно.
 
Sem bookinga, airbnb mozes pogledati i na marketplace facebook, ukucas u google search naziv grada i marketplace ( dacu primer): berlin marketplace and apartments for rent per night. I biras ono sto ti odgovara sa liste. Napomena, ne znam kako radi ( da li ima ponuda po manjim evropskim gradovima).
Cene su kesh na ruke tj bez poreza.

A da radi i u Germaniji pouzdano znam, letos mi sin tako nasao smestaj u Berlinu a mladi u Kanadi uglavnom tako rentaju smestaj i kupuju stvari, kesh bez poreza i bar za toliko jeftinija usluga.
 
nee bas.
booking proviziju naplacuje onome ko nudi smestaj, ne uzima od tebe.

tako na primer nadjes neki hotel preko bookinga, izgooglas ga i posaljes im mail i kazes da si na bookingu video tu i tu cenu i da li kod njih direktno ide nesto jefinije.
neki hoteli imaju obicaj da ti daju popust jer i sa tim popustom dobiju vise nego sto im booking uzme kao proviziju.
Generalno je jeftinije u direktnom dogovoru, to je naročito kod nas i Grka recimo vidljivo. Jer ti sami vlasnici apartmana to kažu. I daju broj za direktan kontakt.
Hoteli i ne baš uvek, ali desi se.
Booking ima genius programe sa popustom, kredite i sl pa često se spušta cena tj oni plate deo preko nagrada. Tada izađe ipak povoljnije.
 

Back
Top