Pitanje.

isusbroz

Početnik
Poruka
1
Ovako, ja želim da napravim web site. Recimo da ću čak to registrovati kao "firmu". E sad zanima me, šta se može desiti ako skinem template sa neta i postavim ga na svoj sajt? Znači ako se recimo regularna licenca naplaćuje 50$, a ja je skinem sa neta for free. Koja je razlika između free licence i full licence? I da li me može taj neko ko je napravio taj template tužiti ukoliko ne platim?
Hvala.
 
Mislim da je za sudski postupak jako mala sansa, skoro nepostojeca.

Zavisi i kakav template, ako je neki od 30-50 eur mislim da nece niko da se cima. Ako je template od 500 eur e onda mozda.
A i sad ce tamo neko da nadje template neke firme iz Srbije za koju verovatno nikad nije cuo.

Opet ako je to registrovana i prava firma, mozda je bolje da imas svoj template ili neki originalni (cisto da mirno spavas), mada i ovako ne znam kako ce neko naci firmu iz Srbije koja koristi njegov template.
Nemam firmu i ne znam kako to ide tacno, tako ne moj sve ovo moje da uzimas zdravo za gotovo, raspitaj se ipak jos malo.
 
Ne moraju da ga tuze,dovoljno je da ga prijave provajderu hostinga ili domena i izgubi sajt.E sad zamisli razvijes biznis i posle par godina imas finu dnevnu posetu i razvijen posao (koji god da je u pitanju) a onda izgubis sve to preko noci jer ti se kompletan sajt zasniva na ukradenom tameplate-u.
 
Ne moraju da ga tuze,dovoljno je da ga prijave provajderu hostinga ili domena i izgubi sajt.E sad zamisli razvijes biznis i posle par godina imas finu dnevnu posetu i razvijen posao (koji god da je u pitanju) a onda izgubis sve to preko noci jer ti se kompletan sajt zasniva na ukradenom tameplate-u.

Ovo nisam ni znao da se desava, da budem iskren, nisam cuo da se desilo, ali znam da su par ljudi sa kojima sam radio nesto panicili oko original skripti, verovatno zbog toga.
Zato i rekoh, bolje da ima neki svoj template ili original za svaki slucaj, jer ako razvije veliku firmu, ozbiljnu firmu, ne vidim razog zasto ne bi uzeo original template, mirna glava jednostavno.

Ako je to neka firmica, primera radi zanatska radnja iz nekog gradica koja nece imati ni 1000 poseta mesecno, onda i nije bitno toliko, po mom misljenju
 
Ja bih ti preporučio da ne uzimaš takav template, jer kao što rekoše, može doći do problema kada se već možda malo razviješ. Moja preporuka je da, ili malo prođeš po netu i savladaš osnove pa iskoristiš twitter bootstrap ili instaliraš CMS (npr. wordpress) koji ima veliki broj tema. Najbolja opcija je da koristiš CMS jer nećeš brinuti oko baza podataka, administracije i slično (mislim, nećeš brinuti u tolikoj meri :D ).
 

Back
Top