Pitanje za profesionalce

F9500 ili S3. Vecito pitanje. Overall S3 kazu da je bolji ali svaki od njih ima svojih prednosti i mana. Na Axelphoto sajtu ima sjajna uporedna kritika pa izvolte. Ali mislim, posle sopstvenog ulaganja u prosumere, da je to bila greska i da treba preci odmah na DSLR. Prosumeri su samo skupa igracka.Nisu losi al nisu ni dobri.Pozdrav
 
JOCCCA:
Samo hocu da kazem da je najbolji izbor od pomenutih modela S3!
Ostali nisu losi ali jesu losiji!
Moje misljenje ali i jos drugara koji su isprobali sve osim FZ30!


Ok, slazem se da je S3 ipsred FZ30, mada je skuplji poprilicno,.....
Za Sony DSC-H2 ili H5 svi poznavaoci na dizajzona.com kazu daju priblizno isti kvalitet takodje za manje para............

Sve zavisi koliko novca neko zeli da potrosi..........ovi aparati nisu u istoj cenovnoj klasi........

Prosumeri ili DSLR..........i to je relativno...........ako neko nema nameru da prelazi u profi vode zasto bi ulagao u poprilicno skupu opremu, sam DSLR aparat jos i nekako ali ulaganja u objektive prosto ubija u pojam............u totalu, dzep ti se istanji da nemas za `leb.....:-) , ali kome to treba , ok..........sve prema potrebi........
 
Joco necu da ulazim u polemiku, svaki digitalac proizvodi shum, ali u vestim rukama shum je minimalan i dodatno se lako ispravlja uz obradu. Nijedan aparat ne predstavlja krs, ima boljih i losijih, a ako neko ocekuje da jednostavno uzme u ruke bilo koji uredjaj, pritisne dugme i dobije savrsen proizvod, bice jos dugo vremena razocaran. A i kad se to desi onda vise nece biti zanimljivo jer nece biti ljudskog dodira u stvaranju.
 
Pa ti zavrsavas svaku recenicu sa usklicnikom.To je busanje.
Da slucajno nemas aparat? Prihvatio bih svaki tvoj post da si izneo neku cinjenicu.Ne mogu samo da ti verujem na rec, kada posedujem aparat i ufotkao sam par fotki.Priznajem da sam delimicno upoznat sa fotografskom tehnikom.Da ti ne znas sve? Nauci me.
 
Mito nije problem u tome ko zna vise, nego sam ja nesto napisao iz svog iskustva a gospodin je to popljuvao i to sa tek trecim postom na ovom forumu.Ok, mozda zna nesto sto mi ne znamo. Ali cisto sumnjam posto on to nece da podeli ovde jer misli da je previse dobar za ovaj forum.Takvo ponasanje mi smeta kod takvih likova.Ja sam zavrsio, lika sam stavio na listu nepozeljnih i moze ,sto se mene tice, da lupeta koliko hoce.
 
Realno lik je u pravu(ddekixxx je u pravu)!
Osim podataka u vezi pravila na stock sajtovima nisam video nista vise(ne kazem da sam ja pokazao visejer nisam ja taj koji galami).
Otprilike kapiram zasto si ti pre nekog vremena poceo mene da napadas i kapiram da je lako povrediti tvoj ego!
Mozda ddekixxx zna vise nego svi mi a mozda i manje!Broj postova na ovom ili bilo kom drugom forumu ne znaci nista!
 
Ma Joco nema tu nista veze sa mojim egom, nego nacin na koji on ucestvuje u raspravi. Volim konkretne izjave a ne pljuvanje.Ako ima problema sa F9500, molim fotke koje to ilustruju ili objasnjenje problema.Ja bih postovao fotke koje dokazuju moj stav.
Sto se tebe tice, malo smo se sporeckali, po meni, zbog toga sto smo imali jednu pricu u temi, a ti si odvlacio na drugu stranu, pitajuci jedno te isto pitanje, na koje si mogao lako da nadjes odgovor sam,a na koje ti je bilo vec odgovoreno.Mislim da se radilo o nekim knjigama. Moja greska je sto ostrije reagujem na takve stvari.
E sad ajde da se vratimo na temu, postujte fotke sa 9500 da bi razresili dilemu.

flowers-1.jpg


Ova je uradjena s tim aparatom, plus macro dodatak, slabija svetlost, malo sam ga provukao kroz Neat Image zbog stock sajtova.Pozdrav!
 
Ova je uradjena ....


Koja???


Inace problem izmedju tebe i mene je bio sto si ti davao delimicne odgovore!
I u vezi knjige i u vezi osvetljenja u studiju!
Ja kad ne dobijem odgovor pitam ponovo a kad covek kaze necu ili ne mogu da ti odgovorim ili da odgovor ja zavrsavam!To je bila moja zamerka!

(Ovo nema veze s tobom) Inace na gomili sajtova sam nalazio zamerke ljudima koje pitas a oni ti onako kao nesto odgovore.Na primer Abdee pametuje ali njegov kolega(mozda i nisu,mislim na kolicinu znanja) uzme pa odgovori i vise nego sto bi iko pomislio i ovaj(Abdee) se onda ucuti!
 
Odgovorio sam ti vec ranije u vezi knjige u tom slucaju.
Ne razumem sta pitas? Koja fotka? Pa ova koju sam postovao.
E ajde postuj neku tvoju fotku.Da vidim cime se bavis, mozda imam nesto da ti ukazem.Ili ako ti imas meni slobodno reci sta ne valja na gornjoj fotki.Ovako samo vrtimo praznu slamu.
Ne volim to sto omalovazavas moje ucesce na forumu ( samo informacije o stocku?!) a ti nisi postovao ni jednu jedinu fotku. Samo kritikujes tudje odgovore a sam bash nista nisi pokazao. Cak manje znanja i od mene ;-) Ako ne pokazes da nesto znas nemam sta s tobom vise da raspravljam, samo gubimo vreme.
 
Tako sam i mislio. Dva lika koja bas nemaju nista da pokazu.Cudno kako se takvi ljudi odmah sloze a ostali koji hoce nesto da urade ili doprinesu ucute kada dodje do rasprava.
"Pametniji popusta" je pravilo koje je doprinelo vladavini budala - to sam negde procitao i taj koji je to smislio je potpuno u pravu.
 
Ja tebe stvarno ne razumem!
Prosli put kada sam bio na forumu nisam video gornju fotku i zato sam pitao koja(ne ulazim u to sto meni net u zadnje vreme ne radi kako treba pa verovatno nije ni otvorio!

Ali se pitam s kim se ti svadjas!
S vremena na vreme te hvata!

A u vezi delimicnih odgovora

1. kad sam pitao za knjigu trebalo je par puta da pitam da bi mi u potpunosti odgovorio(razumem da si mozda u pocetku vec imao nesto protiv mene pa si tako reagovao kao da si master of the master)

2. kad sam pitao u vezi osvetljenja a on pa neznam koja sijalica,pa ovo,pa ono,.........

......

U sustini sam ti rekao ako zelis da odgovoris odgovori a a ko ne kazi necu ili ne mogu a ne da covek treba da te pita vise puta!

U mom zadnjem postu te ne napadam i ne razumem tvoja 2 posta iza toga a pogotovo ovaj zadnji!
 
slobce:
Tako sam i mislio. Dva lika koja bas nemaju nista da pokazu.Cudno kako se takvi ljudi odmah sloze a ostali koji hoce nesto da urade ili doprinesu ucute kada dodje do rasprava.
"Pametniji popusta" je pravilo koje je doprinelo vladavini budala - to sam negde procitao i taj koji je to smislio je potpuno u pravu.
Slobce, hajde polako. Niste se razumeli, fotka se nije pojavila i došlo je do nesporazuma. Što ste kratkih živaca ljudi? I meni se nekad ne otvore sve slike, ZA pravi neku selekciju ponekad valjda. Kulirajte i družite se. Pa vi u stvari držite ovde Fotografiju, ovo nam ne treba...
 
U potpunosti se slazem sa prethodna dva posta, iako ne ucestvujem mnogo (ne stavljam postove - razlog je sto nemam mnogo toga da ponudim jer nemam dovoljno iskustva) pratim redovno teme fotografije, jer me zanima i dosta sam naucio upravo ovde, stvarno je steta upropastiti ovako dobre teme nesuglasicama.
Pozdrav.
 
Miamia, nije u pitanju sujeta kod mene.To bi se mozda moglo reci kad ne bih mogao da prihvatim argument tipa"tvoja fotografija ne valja, popravi ovo i ovo".Takve komentare rado primam jer mi pomazu da budem bolji. Smetaju mi neargumentovani komentari clanova koji pomoc ne prihvataju s dobrom voljom nego samo cekaju neku gresku ili "nepotpun odgovor" kako bi poceli da pljuju. E to ne volim.
Zato onda zelim da isprovociram kvalitetan odgovor postavljanjem svog primera i ocekujem da drugi na isti nacin odgovore.Kada to izostane mogu samo da zakljucim da je razlog njihovog oglasavanja bio taj da isprovociraju. Da se vratimo na temu: Da li F9500 ima neresiv problem sa shumom? Moj stav je ne, sto sam ilustrovao i gornjom fotografijom. Ako nekog stvarno zanima kako sam ja licno otlklonio shum,neka pita, odgovoricu u detalje, bez ikakve zelje da se isticem vec samo sa zeljom da pomognem.Koji je motiv? Pa znam koliko sam ja licno bio zadovoljan kada sam uspeo da napravim tu fotografiju, jer je to za mene predstavljao jedan mali uspeh i zelim to da podelim. Ako neko zna kako uraditi bolje, oberucke prihvatam instrukcije.
Mozda takva razmena ideja nekog opredeli za ovaj aparat ili ga odvede na drugi put.To je i cilj.
 

Back
Top