Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

u Becu....
ok je to....
torba najjeftinija Hama koju sam ja nasao je 15 evra, ispod 20-25 nema ovde...

4GB CF kosta oko 30..
to mu dodje opet tu negde...

samo te kartice ima mnogo razlika izmedju njih..
ja imam dve, imaju slicne karakteristike na papiru ali u stvarnosti je velika razlika, ako su neke spore onda su uzas...
za RAW im ponekad treba par seundi da napisu a kad slikam u burst modu koji je inace slab onda zakuca samo tako...
gledaj da su barem 133x, 150x..
ima koje pisu 1,5 MB u sec, prodavacica me je bas te preporucila kaze Kingston su super....

SANDISK Extrem III i IV su super...
 
U Becu, ja zivim u Srbiji, brale. :lol:
Ma znam za kartice, nisam bas toliki duduk.
Joooj, ovome se nisam nadala, zamisli dobijem "bebu" uskoro. Ima da odlepim.
whatever_02.gif
 
joj kad vam citam te "sifrovane" postove, shvatim da nism jos ni amater:D nego mozda je vec bilo, ali ajde nek mi neka ljubazna dusica odgovori: kako ispravno cistiti objektiv ako ima otisak necijeg prstica na sebi? ja sam vec zeznula slusajuci pogresne savete, a i pored toga cini mi se da je jos uvek malo zamuljan. negde sam procitala jelenska koza, samo time... ima li leka?
 
... pa,... da vidimo sta kaze ova prezentacija,... CANON, Fuji, Pentax imaju znacajnu proizvodnju komponenti i sklapanje (a mozda i kompletnu proizvodnju) upravo ovde u Svajcarskoj...
Prevod ce biti ,,malo smuvan,, , ali... svi cemo nesto novo otkriti...


EOS 400D

*Verkaufspreis CHF (inkl. MWSt):
CHF 1,248.00



Sehen Sie die Welt mit anderen Augen - mit der neuen EOS 400D. Die beeindruckende 10,1 Megapixel-Auflösung des CMOS-Sensors und Canons Integrated Cleaning System sind das Markenzeichen der EOS 400D - für scharfe, saubere Bilder, Aufnahme für Aufnahme.
Vidite svet novim ocima - novim EOS 400D. Upecatljivih 10,1 mil. tackica CMOS-senzora i integrirani sistem za ciscenje su znaci kvaliteta EOS 400D - za ostre, ciste slike, slikanje za slikanje.

Features

CMOS-Sensor mit 10,1 Megapixeln
EOS Integrated Cleaning System
2,5 Zoll LCD-Bildschirm
9-Punkt-Weitwinkel-Autofokus
Picture Styles
DIGIC II
Serienaufnahmen mit ca. 3 Bildern pro Sekunde und bis zu mit 27 JPEG-Bildern in Folge
Serijalne ekspozicije do oko 3 slike u sekundi i do 27 JPEG-slika u nizu
DPP-Software zur Verarbeitung von Daten im RAW-Format
DPP-softwer za obradu podataka u RAW-formatu
Kompakt und leicht
Kompaktan i lak
Kompatibel mit EF/EF-S-Objektiven und EX Speedlite Blitzgeräten


Willkommen auf dem Spielplatz
Dobrodosli na igraliste


Qualität
Der 10,1 Megapixel-Sensor der EOS 400D liefert eine vergleichbar herausragende CMOS-Aufnahmequalität wie die Modelle aus der für den professionellen Einsatz konzipierten EOS 1-Serie. Neben seiner extremen Schnelligkeit und dem geringen Stromverbrauch zeichnet sich der CMOS-Sensor durch seine hohe Empfindlichkeit auch bei schwachen Lichtverhältnissen aus und ermöglicht rauscharme Aufnahmen.

10,1 Megapixsel-senzor EOS400D ima jedan izuzetan kvalitet CMOS-snimanja kao modeli za profesionalnu namenu EOS 1-serije.Pored svoje ekstremne brzine i niske potrosnje struje otkriva CMOS-senzor svoju osetljivost pri slabim osvetljenjima i omogucava snimke sa malo ,,hrapavosti,,

EOS Integrated Cleaning System
EOS integrirani sistem za ciscenje
Für konsistent hochwertige Ergebnisse sorgt ein integriertes System zur Vermeidung und Entfernung von Staub, das den Sensor der EOS 400D sauber hält. Eine Kombination aus verschiedenen Technologien reduziert Staub, stößt ihn ab und entfernt ihn. Dies beinhaltet auch eine Self-Cleaning Sensor Unit (Selbstreinigende Sensoreinheit), die möglicherweise vorhandenen Staub bei jedem Einschalten der Kamera einfach von dem Sensor "abschüttelt".

Za podjednake vrhunske rezultate brine jedan itegrirani sistem za izbegavanje i otklanjanje prasine, odrzava senzor EOS 400D u cistom stanju. Kombinacija razlicitih tehnologija smanjuje prasinu, odbija je i sklanja. On sadrzi takodje jedan Self-Cleaning Senzor Unit (samociscecu senzorsku jedinicu), mogucu raspolozivu prasinu pri svakom ukljucivanju kamere jednostavno sa senzora ,,otrese,,.

Großer, heller LCD-Bildschirm
Veliki, svetli monitor
Dank des superhellen 2,5 Zoll LCD-Bildschirms mit 230.000 Pixeln - also fast doppelt so groß wie der Bildschirm der EOS 350D - wird das Betrachten Ihrer Aufnahmen zu einem wahren Vergnügen. Fotos erscheinen schärfer, markanter und stärker gesättigt, während ein Betrachtungswinkel von 160° dafür sorgt, dass nicht nur der Fotograf alles stets im Blick hat.

Zahvaljujuci supersvetlom 2,5 Zoll monitoru sa 230 000 tackica( znaci duplo vise nego na monitoru EOS 350D ) bice posmatranje vaseg snimanja istinsko zadovoljstvo. Fotografije (foto-motiv) predstavlja (izgleda) ostrije, izrazitije, bolje vidljive, u omogucava i promenu polozaja od 160°

Schneller, länger
Brze, duze
Serienbildaufnahmen mit 3 Bildern pro Sekunde - für bis zu 27 Large-JPEG-komprimierte Bilder (10 im RAW-Format) in Folge.
Serijalno snimanje od 3 slike u sekundi , sve do cak 27 velikih JPEG - komprimiranih slika ( 10 u RAW formatu) u nizu.

Picture Style
Die Umschaltung zwischen den verschiedenen Picture Style-Einstellungen ist vergleichbar mit dem Wechsel auf einen anderen Film - um auf diese Weise ein anderes Farbverhalten und unterschiedliche Schwarzweißeffekte zu erzielen. Auch Schärfe, Kontrast, Farbton und Sättigung können individuell eingestellt werden.

Prelaz izmedju razlicitih Picture Style-podesavanja je uporediv sa promenom vrste filma- pa ce iz tog razloga biti i druge karakteristika farbi i razliciti crnobeli efekti. Takodje, ostrina, kontrast, farbton mogu individualno sa de podesavaju.

Hochpräziser 9-Punkt-Autofokus
Visoko precizan 9-tacaka autofokus
Für die schnelle und genaue Fokussierung auf jedes Motiv stehen neun AF-Messpunkte zur Verfügung - hilfreich bei Objekten, die sich nicht in der Bildmitte befinden und bei einer Bildgestaltung nach der "Drittelregel".

Za brzo i tacno fokusiranje jednog motiva na raspolaganju su devet AF-mernih tacaka i znacajno pomazu kod objekata koji nisu u sredistu slike i kod fotografija koje prikazuju nesto ,,u trecem planu,,

DIGIC II
Dieser winzige Supercomputer ist zu einer hochpräzisen und schnellen Darstellung von Farben in der Lage. Mit seiner hohen Geschwindigkeit und dem geringen Stromverbrauch bietet der DIGIC II darüber hinaus eine kaum wahrnehmbare Startzeit von nur 0,2 Sekunden.
Ovaj super kompjuter je jedan visokoprecizan i brz prikazivac farbi na polju. Svojom izrazitom brzinom i niskom potrosnjom struje aktivita se DIGIC II za samo 0,2 sekunde

Digital Photo Professional Software (DPP)
Die im Lieferumfang enthaltene DPP-Software ermöglicht die Hochgeschwindigkeitsverarbeitung von Bilddaten im RAW-Format.
U sklopu paketa je i DPP softver koji omogucava velikom brzinom preradu slikovnog zapisa u RAW format

Leicht und kompakt
Lak i kompaktan
Mit einem Gewicht von nur 510 Gramm bietet das extreme leichte und kompakte Gehäuse trotzdem einen wirksamen Schutz der Kamera.

Tezinu od 510 grama omogucava izrazito lako i kompaktno kuciste, delotvorno stiti kameru.

EF-Objektive und weiteres Zubehör
EF-objektivi i druga oprema
Die EOS 400D ist voll kompatibel mit den mehr als 60 EF- und EF-S-Objektiven, sowie allen EX Speedlite Blitzgeräten. Für eine konsistent präzise Belichtungsmessung überträgt das E-TTL II-Blitzsystem beispielsweise Informationen zur Brennweite und Entfernungsdaten von kompatiblen EF-Objektiven an die Speedlite Blitzgeräte.

EOS 400D je u potpunosti podudaran sa vise od 60 EF i EF-S objektiva, takodje svim Speedlite blic - uredjajima. Za istovetano precizno merenje svetla prenosi E-TTL II blic sistem karakteristicne informacije fokusa i podataka udaljenosti od podudarnog EF objektiva na Speedlit blic-utedjaj.

Anschlussfähigkeit
Utikaci, prikljucci
Der Videoausgang erlaubt den Anschluss an ein Fernsehgerät. Eine schnelle Datenübertragung ist durch den USB 2.0 Hi-Speed-Anschluss gewährleistet.

Video - izlaz omogucava prikljucenje na TV uredjaj.
Brzi prenos podataka je preko USB 2.0 Hi-Speed prikljucka omogucen.
 
Bas citam svi pricate o slr-ovcima...ja sam isto odusevljen njihovim mogucnostima...medjutim...nisam mogao na netu da nadjem podatke o postojanju nekog slr-a koji koristi standardne baterije. Svaki koristi neke svoje specijalne. Pa se namece logicno pitanje...kada prodje neki niz godina...recimo dugi niz godina...a napravljeni su da traju...paaa...hm...gde ce to moci da se kupi...?
 
Bas citam svi pricate o slr-ovcima...ja sam isto odusevljen njihovim mogucnostima...medjutim...nisam mogao na netu da nadjem podatke o postojanju nekog slr-a koji koristi standardne baterije. Svaki koristi neke svoje specijalne. Pa se namece logicno pitanje...kada prodje neki niz godina...recimo dugi niz godina...a napravljeni su da traju...paaa...hm...gde ce to moci da se kupi...?


citao si verovatno povrsno....
drugo Lion NP-40, 70 koriste Fuji, Pentax, samsung i jos modeli raznih proizvodjaca...
znaci ima neki h stndarda...
moj Pentax K100d bas koristi obicne AA baterije koje imas u daljincu, u budilniku, i svugde, ne pada mi na pamet....
 
postavila sam pitanje o ciscenju otiska prsta sa objektiva na temi "sva pitanja oko kupovine aparata, tipovi aparata, saveti, servisi, popravke, problemi" ali evo vidim bilo je vec razjasnjeno davno... pa jel ima neko da potvrdi to iskustvo sa papirnom maramicom? da trljam objektiv perfeksom ili ne:)? ozbiljno, jel' neko od vas probao?

Upravo sam danas kupio ovu stvarcicu, jako dobro. Sa jedne strane vrlo fina cetkica za prasinu ili ogledalo na DSLR, sa druge neki fini materijal, ne znam sta je, cisti jednim potezom otisak prsta na objektivu. Pogledaj malo po specijalizovanim prodavnicama foto opreme, verujem da se negde moze naci nesto slicno.
Nikako nemoj koristiti bilo kakve tecnosti.

zzzz.jpg
 
recepata i iskustava,kao i vrsta problema uostalom,more...a koji je pravi?to sa chetkicom OK ali ako je ista kao ona za senzor,to je anti-static varijanta:znachi,ne sme biti uoptrebljavana pre kupovine jer nju kad prstom dodirnesh,ona pokupi svu masnocu sa istog...
..takodje slozio bih se datreba izbegavati technosti,alkohol i sl.,jer valjda svi(bolji)objektivi imaju te neke specijalne premaze/slojeve za antirefleksiju i sl.koji kad technost/alkohol predje preko njih,ili se znachajno umanje,ili nestanu...(on ih "pojede")I da chuo sam za pirinchani papir, jelenska kozica je s...nje, a papirne maramicei pom mom iskustvu,su za teren varijantu No 1!(papirne maramice pazljivo razdvojenih slojea pa se koristi onaj unutrashnji,najnezniji...)Imas UV filter preko pa ako se i desi neshto- a i to nece odjednom-ne strada sochivo,vec UV...
 
Bas citam svi pricate o slr-ovcima...ja sam isto odusevljen njihovim mogucnostima...

Mogucnosti su im slicne, koji god DSLR uzeo, ima razlike u rezoluciji i kvalitetu slike i u jos nekim sitnicama koje zivot ne znace (raspored tastera, koliko slika snimi u sekundi, brzina zatvaraca,...) prave mogucnosti u DSLR svetu ti pruzaju objektivi ;)
 

Back
Top