Pitanja o FON-u...

OmlBrgd

Obećava
Poruka
65
Interesuje me kako je na fonu..koliko je tesko, kakvi su profesori, smerovi i slicno.... koliko je bio tezak prijemni prosle godine i koliko treba uciti da bi se upisalo na budzet..... i jos 1 pitanje: jel moze da se polaze samo mata ili mora i opsta kultura ... HVALA
 
Imas zvanicamn forum FONa koji je sjajan. Moja drugarica je ove god polagala, mozes da polazes samo matematiku, onda ona nosi 60 bodova, imas negativne bodove na prijemnom, koliko treba uciti zavisi od tvog predznanja iz matematike, predlazem ti da odes na njihov forum, mogu ti mnogo vise pomoci.
 
Ja sam upisao fon ove godine! Prijemni je dosta tezak, osim ako si redovno radila matis u skoli! Treba se ozbiljno spremati, ali gde i ne treba sem za privatne... Fax je extra 99% ispita je preko kolokvijuma, malcice je povremeno dezorganizovan ali inace sve je extra! Imas stotinjak debila strebera u 1. god, samo njih znam, ostali su normalni ljudi s kojima normalno mozes da komuniciras i druzis se! Primili su 750 ljudi, smer biras od 2. godine i ima ih 4! ja cu na informacione tehnologije, jos je popularan operacioni menadzment! Sta god da zavrsis imas visoku struku i verovatno posao! Gradivo u 1. nije tesko i predavanja nisu obavezna!
toliko od mene... :)
 
Moram malo da ispravim kolegu :)
Prvu godinu je upisalo 780, možda koji više student, ili ti svi koji su hteli... Ove godine je bilo veće interesovanje pa je trebalo i više bodova. Inače negativni bodovi su smešni odnosno 0.3 poena, a tačni odgovor je 3 poena... Po meni je bolje da polažeš samo matu, jer iz opšte informisanosti mogu da zapadnu kojekakva glupa pitanja... Na nekim predavanjima se potpisuješ, kao npr. matematika, engleski, ekonomija... Pored toga što sve ispite možeš da položiš preko kolokvijuma, za neke predmete postoji i popravni kolokvijuma... :)
 
Pocni sto pre sa ucenjem mate, jer je mnogo velika konkurencija, a konkurise i mnogo ljudi iz matematicke gimnazije... Sto se tice tih kolokvijuma, tacno ima ih mnogo... iz nekih ispita su poprilicno teski a iz nekih sasvim ok... u prvoj godini npr. ako ne polozis kolokvijum iz ekonomije, onda ce ti to biti najveca mora na faksu (u prvoj godini) pored mate... ekonomija je jako tezak ispit kad se odgovara usmeno...profesorka je veoma zahtevna... takodje obrati mnogo paznje na matematiku, pismeni deo je ok, ali usmeni je mnogima veeeliki problem... pitajte ako vas jos nesto interesuje... pozdrav!!!
 

Back
Top