Pisma

simple_things

Zainteresovan član
Poruka
382
Upravo sam dobila pismo od moje drage drugarice…Pravo pismo.......,mislim …..rukom pisano….Koliko je živo!….kao da je sada gledam I osećam..A rekla mi je da je poslala Pismo,nego ja nisam znala…..Imam dva postanska sandučeta, I poštar nekada greškom ubaci pismo u ono sanduče koje se ne koristi…Tako da je pismo stajalo u njemu još od pre nove godine……A ja tek danas pogledala….Mnoogo sam se obadovala…..
Da li vi I dalje pišete pisma….I koliko vam ona znače….?
 
Nikada mi kompjuter ne može zameniti papir i olovku.
Ne postoji lepši i prisniji način da svoje misli,osećanja i doživljaje određenim i za mene bitnim ljudima ne prenesem običnim pismom.
Pa i obična novogodišnja čestitka ispisana rukom i poslata poštom nikada ne može zameniti elektronske čestitke.
Pa i sama kažeš da si se obradovala.
Mail se brzo zaboravlja a i briše.
 
Tačno tako....
Ali u principu....reči kao reči su izgubile na značaju....ne znam ....Sve te reči ,a tako malo rečeno....
Ponekad poželim nešto reći .....neku sitnicu....I pokušam se poslužiti telefonom...al ne ide...uvek odaberem pogrešan momenat...ili su možda ljudi pogrešni....ili ja sama.....šta već.....
Pismo uvek stiže u pravom trenutku...
Pismo pisano rukom se ne može greškom servera obrisati.....kao moje danas......heh.....
 
Moja sestra kaze da smo moje drugarice i ja jedine koja pisemo pisma!
Evo sad sam je razuverila da i pored svih poruka preko mob.tel.,e-mail-a,chata itd jos uvek ljudi vole da dobiju pismo.
Obozavam pisma,jos pogotovo ako onaj ko pise ima lep rukopis,ako ne onda je to oduzme malo vremena(za desifrovanje :roll: )pa tako jos duze citam.Inace imam srecu da sve moje drugarice takodje pisu tako da imam punu kutiju tih malih znakova paznje.
Samo pismo meni je kao poklon. ;-)
 
angely:
Moja sestra kaze da smo moje drugarice i ja jedine koja pisemo pisma!
Evo sad sam je razuverila da i pored svih poruka preko mob.tel.,e-mail-a,chata itd jos uvek ljudi vole da dobiju pismo.
Obozavam pisma,jos pogotovo ako onaj ko pise ima lep rukopis,ako ne onda je to oduzme malo vremena(za desifrovanje :roll: )pa tako jos duze citam.Inace imam srecu da sve moje drugarice takodje pisu tako da imam punu kutiju tih malih znakova paznje.
Samo pismo meni je kao poklon. ;-)

Heh.......kad spomenu to *dešifrovanje pisama*.....hihi
Moja baba se dopisuje sa jednom prijateljicom ....i ono traje to već skoro celu godinu....I tako baba svakog meseca dobije svoje dugo čekano pismo...iz daleke zemlje ,od mile joj prijateljice.....A baba ne zna da čita latinicu.....Ah.....baba ko baba ,ko je u ratu učio da čita.....Zna ćirilicu ,ali latinica ....jos kad treba da se dešifruje....E,onda meni uvali pismo...heh.......
Treba mi sigurno pola sata da ga *svarim* ....ono da provalim šta je pisac hteo da kaže,,heh......Zamisli.....baba piše babi....Samo kada bi ste pročitali neko od takvih pisama .....Znate ona pisma koja počinju sa * Zdravo draga moja.....,kako si? Mi smo svi dobro i zdravo ,koje i vama želimo.....Zdravlje i veselje i od Boga pomilovanje....*.....i tako u nedogled...A moja baba kada odgovara isto tako počinje....heh....
 
Serveri ne brishu poshtu. Brishu ih ljudi koji se ne snalaze u Outlook-u.

Ne secam se da sam ikad dobio ili poslao pismo. Razglednice se ne rachunaju, je l' tako? A bash bi bilo lepo.
Istina je da su pisma nekako prisnija.
 
LePiaf:
Serveri ne brishu poshtu. Brishu ih ljudi koji se ne snalaze u Outlook-u.

Ne secam se da sam ikad dobio ili poslao pismo. Razglednice se ne rachunaju, je l' tako? A bash bi bilo lepo.
Istina je da su pisma nekako prisnija.


Ma ne brišu serveri poštu ....nego pp.....heh...
 
Svakako da elektronska posta ne moze da zameni hartiju i mastilo.Nema pisma ako ti ne osetis taj miris, ako ne osetis da je to napisala covecija ruka, da je to potez coveka, potez prirode.To je pravo pismo.
Medjutim u poslednje vreme uopste mi ne stizu prava pisma, uglavnom salju mailom.Zao mi je sto se ta lepa tradicija sada gubi pred naletom elektronike.Nisam odavno primio pismo "coveka"(ne racunaju se razglednice,cestitke) i zao mi je sto ne primam prava pisma, jer ovo sto primim preko maila meni ne znaci mnogo, bez ljudskog pokreta olovke nema pisma.
 
Pisma koja mirišu na promincle : )
Nažalost, ne dobijam prava pisma, samo e-mailove.
Ali, to su baš kilometarska pisma, prave male lične istorije ... onih koji su otišli i nas koji smo ostali.
Ne sećam se kada sam dobio pismo na papiru, a da nije neka pozivnica ili čestitka, baš bi me obradovalo..
 
Joj, ja pisem ponekad drugarici, ali istoriju napisem! Ne mogu prosto da se zaustavim! Mami zadnji put 17 str. Ali ja je unapred obavestim da ce imati da cita nekoliko dana :)))
Sta ces, osecanja su to....
Ali ipak e-mail je mnogo brzi!
 
Ja sam jos gora sa koleginicom sa posla pisanim putem komuniciram tako da je pravi mali ritual kad dodjem na posao svaki dan me zatekne po 5-6 pisanih strana,u toku smene i ja njoj toliko toga napisem da se zezamo nemamo sta jedna drugoj da pricamo.Mami uglavnom saljem slike,drugaricama razne jadikovke,a razglednice i cestitke obavezno.Mozda posta u C.G.i postoji jos uvek samo zbog mene:lol:
 
ja ih nit pishem nit primam...ona koja sam nekad primio chuvam...a izgubio sam tu naviq da pishem pisma...super je fora al ja sam lenj...neshto tipa zashto ne pishem dnevnik vrsta lenjosti...
 
Da mi neko napiše pismo od 17 strana......ne bih želela da dobijem ni jedno pismo više.....Mrzim dugačka pisma.....dugačke postove....Mnogo reči......Par redaka.....sasvim dovoljno.....Malo reči ,mnogo misli....to je super
 
Pa pismo od preko dve strane nije pismo.To je plafon sve preko toga je ispovest.U sto kracim crtama napisati ono sto osecas i ono sto mislis to je poenta.Treba naci samo prave reci pa ce biti dovoljna i jedna strana.
Ni ja se ne secam kada sam poslednji put primio pravo pismo, mislim da je steta sto se u skolama ne posvecuje vise paznje nacinu pisanja pisama.Ipak je hartija hartija
 
Super je kad prolazis kraj sanduceta ...vidis ima nesto unutra...sav srecan odjuris do stana po kljuceve...sletis niz stepenice brzinom svetlosti ...i otvoris...a ono neki reklamni drek...
 

Back
Top