Pileća džigerica...

Ja ću danas, uz male izmene, da spremam džigericu po ovom receptu.

https://www.zloprase.com/glavna-jela/pileca-dzigerica-na-ciganski-nacin/

Kako je Vi spremate?
Мораћу данас ово да правим. :mrgreen: :ok:

Иначе, обично по овом рецепту, при чему увек додам више лука и зачина. Типа 2-3 главице црног лука, 7-8 чена ситно исецканог белог лука, пар врста бибера, две врсте ситне паприке. И то значајно утиче на још бољи укус, иако је у основи и овај рецепт одличан.
 
Мораћу данас ово да правим. :mrgreen: :ok:

Иначе, обично по овом рецепту, при чему увек додам више лука и зачина. Типа 2-3 главице црног лука, 7-8 чена ситно исецканог белог лука, пар врста бибера, две врсте ситне паприке. И то значајно утиче на још бољи укус, иако је у основи и овај рецепт одличан.
Javi kako ti se dopalo. 😉
Pa da, to je varijacija na temu.
 
A samo vino nece da ponisti taj miris koji ne volis? Interesuje me, nikad nisam dodavao mnogo vina kad spremam.
Nisam nikada probao samo sa vinom,treba probati.
Poznanik koji je kuvar i koji mi je jednom prilikom ovako spremio cigericu,stavi kilogram luka,kilogram cigerice i 7 deci. crnog vina.
Poklopi i ostavi da se kuva dok se cigerica maltene nepocne da se raspada i pretvara u sos.
Kasnije sam promenio recept i odnose,na killogram cigerice pola kilograma luka je sasvim dovoljno...
 
radio mi poznanik na jednoj farmi pa kad mi je ispricao sa cim pilice hrane prestala sam da jedem sve pilece preradjevine od pasteta,hrenovki,salama do dzigerice. kad se domognem nekog pileta iz domaceg uzgoja onda je to druga prica.obavezno trazim da mi stavi dzigericu i nogice(ono da iz supe vire).
 
radio mi poznanik na jednoj farmi pa kad mi je ispricao sa cim pilice hrane prestala sam da jedem sve pilece preradjevine od pasteta,hrenovki,salama do dzigerice. kad se domognem nekog pileta iz domaceg uzgoja onda je to druga prica.obavezno trazim da mi stavi dzigericu i nogice(ono da iz supe vire).
Pa ni domace vise ne setaju po dvoristu i kljucaju sta stignu,nego se kljukaju hemijom da bi sto pre dostigle tezinu za klanje.
 
gusani tiganj,visoka temperatura,svinjska mast da je ima,bez poklopca,sve mora da bude brzo,na ivici paljenja.posle svake ture baciti mast i sa novom ponovo.nikakvi dodaci prilikom przenja.posle ko sta oce.unutra mora da bude mekana,spolja rskava.nije to bas lako jer ima vecih i manjih komada.moja tajna za zacin .koristim samo biber koji kupujem,izmedju ostalih zacina, sa EBAY. crni biber je sa shri lanke,pakovanje 100 grama,izadje jeftinije nego ovde kod nas onaj los.o aromi necu ni da pricam .bas i zbog tog loseh kvaliteta bibera a i nacina cuvanja biber kod nas i nije nesto popularan bas zbog toga.ogromna je razlika u aromi .biber je higroskopan ,pa upija svakakve mirise a brzo vetri.meljes samo kod upotrebe.kupujte zacine sa ebay ili ali.Uglavnom su jeftiniji ali o ukusu da i ne govorim.ej, koje cajeve sam pio sa cejlona,ulong cajevi kakve hoces..ali to nije tema..sto se tice pica uz glavno jelo.ko sta voli,ko sta ima,ne mora da se pravite fini....ugodi sebi,sta volis
 
"Kad go.no pošećeriš, i ono bude slatko"
Reče moja baba davno a sad čitam rolovanje u slaninu i ostalo
Bežite od svih iznutrica a naročito džige od svih životinja.
Sva hemija, antibiotici, hormoni, teški metali itd su se tu zadržali
Dobro jutro i lep dan vam želim
🥃
 

Back
Top