Pidgin IM

dadkristy94

Zainteresovan član
Poruka
394
Pidgin, jedna od mnogobrojnih vrsta IM programa koji podrzava razlicite protokole. Ako ste korisnik nekog Ubuntu-a znate o cemu pricam ( Do duse od predposlednje verzije 10.04 umesto pidgina dolzi Empathy, ali nema nekih vaznijih promena)
Bilo kako bilo potreban mi je neko sa iskustvom koriscenja gore pomenutog programa.
Problem je sledeci:
Nekoliko ljudi poslalo mi je "molbu za autorizaciju". Posto odobrim autorizaciju u listi kontakta pojavljuje se osoba koja je offline, a u crnom box-u od podataka imam samo njen mail i cinjenicu da je offline ( nista od onih uobicajenih podataka tipa Alis, has you. blocked itd :roll: ) Jos interesantnija cinjenica, pomenute osobe koje sam autorizovala tvrde da mene regularno vide i imaju u svojoj listi. Znam, mozda su me "slucajno" blokirali... Da bih se uverila pokrecem e-buddy web/mobile messenger. Logujem se i gle, svi ljudi koji su pod pidgin-om bili offline ovde se vide bez ikakvih problema :eek:
Posle dosta kopanja po google-u nasla sam sam opis slicnog problema na ubuntu forumu ali bez adekvatnog odgovora :confused:
Ako neko ima bilo kakav predlog ili iskustvo po pitanju ovoga bila bih jako zahvalana da to podeli
Hvala
 
Bjg....znam odprilike o čemu pričaš....ali nisam nikada koristio te programe...pa ti ne mogu mnogo pomoći...:(

Jesi li probala nanekim drugim forumima....ili da konkretno pitanje postaviš na Google-u ili MSN-u.....neki put možeš da se ...IZNENADIŠ

Probaj sa različitim formulacijama ISTOG PITANJA....
 
u pitanju je da neće u potpunosti da prepozna protokol, da nije msn ? :think:
neki protokoli se promene i onda mora da se updatuje pidgin na noviju verziju
(ali u repoima od ubuntua 1004 je starija)
za msn mislim da moraju dva porta da se otvore

takođe je bio problem preko nekih rutera ili onog mobilnog pristupa - 3g modema,
da ne puštaju pravilno msn protokole (pod kojim okolnostima- to tačno ne znam )

probaj sa ovim ovde buildovima tu je verzija 2.7.9
http://www.getdeb.net/app/pidgin
proveri da li moraju da se sačuvaju postojeći kontakti

dok su repoma starije
http://packages.ubuntu.com/search?keywords=pidgin
 
Poslednja izmena:
Ja sam takav isti problem imao sa skypom na ubuntu 10.04. na 10.10 radi bez problema.
Na cemu si ? na linuxu ili win-u ? :D na cemu si :hahaha: :rotf:
Ako si na win probaj digsby odlican je. Ja sam ga koristio dok sam koristio win ;)
 
Na svacemu sam, zavisi od finansija itd :hahaha: XD
Ok, sad ozbiljno. Imam dualbut sa 7 i ubuntu-om 10.04. Ubuntu mi je primaran, windows je tu samo zbog nekih skolskih gluposti i PS-a (bavim se pomalo fotografijom ;) ) Anyway uradicu ovih dana upgrade na 10.10 pa javljam ima li promena :D
Hvala na pomoci :)
 
E pa dakle, pre nego sto sam se odlucila na prelazak na 10.10 rekoh sebi hajde da jos jednom probam iz nekog drugog programa. Logujem se na 7, instaliram Windows-ov IM :bljak: sve dalje e-mail, password... Kad ono opet isto :think:
Probam iz Mirande, nista i dalje ne vidim one iste ljude koje nisam videla na pidgin-u... U ocaju lupkanja raznih opcija stignem do svog profila i msn mail inbox-a koji sam poslednji put posetila negde 2009. XD Shvatim da tamo imam gomilu friend request-ova :confused: Kao pa hajde da kliknem accept. Upalim ponovo msn svi ljudi su tu....Pidgin- sve uredu
Dakle jos jednom komplikovanje bez razloga... Meni je ovo odradilo posao, nadam se da ce i drugima ;)
 

Back
Top