PET OMILJENIH ALBUMA..I JOS PO NESTO

Arnold_Layne:
@mc5

vrlo zanimljiv nick. genijalna grupa. čudno mi je da nema više poštovalaca ovde. i lista je zanimljiva, drago mi je da maltene svaki član stavi album Flojda :)
Meni je recimo i taj ''Mob Rules'' sasvim ok album. osveženje nakon odlaska Ozija i nezanimljivog perioda. no, ukusi su ukusi.
Pozdrav Arnold Layne.
Po meni Ronnie James Dio se ne uklapa u Sabbath,a albume sa Tony Martinom nikada nisam slusao.
Floyd je extra,imam sve njihove albume osim ``More``,a ``Animals`` i ``A Saucerful of Secrets`` su vrh.
Svaka cast za ``ELP``.
 
Jbte tezak zadatak, al ajde...

Pink Floyd - Wish You Were Here
Marilyn Manson - Antichrist Svperstar
Metallickin BLACK album
Rammstein - Mutter
Pink Floyd - The Wall
Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon
Marilyn Manson - Mechanical Animals
System of a Down - Toxicity
Ekatarina Velika - Ljubav
Iron Maiden - The Number Of The Beast

Vishe od pet, shta tju jadan neodluchan...
 
ovako...

1. Children of Bodom- hatebreeder (verovatno njihov najbolji album,jako kvalitetno uradjen,vokali su mu najbolji na tom albumu+ima dosta klavijatura..)
2.Opeth- Deliverance (pretposlednji album,isto jako dobar ,tesko je bilo odluciti se izmedju poslednja 2 ,s obzirom da je svaki novi album bolji od prethodnog..)
3.Summoning- Oath Bound- album koji ,ko da je sam Tolkin napisao.. opusteno mozete da citate LOTR uz njega-super se uklapa. jako dobar,na granici izmedju epic black metala i ambijentalne muzike.
4.Stavicu Mayhem-de mysteriis dom sathanas i Emperor -in the nightshade eclipse kao split na 4. mestu.. oba su jako uticajna i kvalitetna,za vreme kad su snimljeni (oba 1994.)
5.Moonsorrow-Voimasta Ja Kunniasta -jedan od mojih omiljenih folk metal bendova,sa,po mom misljenju,njihovim najboljem albumom. Jako dobro uradjeno.

a od ocajnih albuma..pa,ima ih puno,prvenstveno izdvajam albume grupa koje volim,koji su nekad imali super albume,a sada....

1. Mayhem- Grand Declaration of war -ooogromno razocarenje za mene..
2.Metallica- St. Anger - nemam komentara,poznata prica...
3.helloween- svi albumi od pink bubbles go ape ,pa nadalje..
eventualno se poneka pesmica izdvoji.
4.Dimmu Borgir- puritanical euphoric misanthropia -stvarno jadan album..previse elektronike..
5.Dissection-reinkaos -prva 2. albuma bih mogla da svrstam u top 10 najboljih,a ovaj....ocaj...nije ni cudo sto se pevac ubio ne mnogo posle izlaska albuma :lol:

 
Najbolji:

1.CoB- Something Wild.
Kvalitet svirke sasvim sigurno nije tako dobar kao na 'Breederu pa nadalje, ali odishe neponovljivom atmosferom. Must have.
2.Darkthrone-Under A Funeral Moon/Transilvanian Hunger
Ova dva albuma jednostavno ne mogu da odvojim, jer su mi podjednako dragi. TH (ne Tokio jbni Hotel) mozhda vazhi za njihov najbolji, ali UAFM ima neku atmosferu (mislim da u ovom sluchaju rijech 'shmek', je l' te, ne mozhemo upotrijebiti :) ) koju TH (opetH ne Tokio jbni Hotel) nema.
3.Finntroll-Jaktens Tid
Fenomenalne , neobichne i originalne melodije... Raznovrsne... Od veselih, poput "Bakom Varje Fura" (koja me u trenutku podsjetila na "Harry Potter" soundtrack :D ), do mrachne rasturachine "Aldhissla".
4.Vital Remains- Dawn Of The Apocalypse
Old school death... Mada, ovo je bend koji se zvukom razlikuje od vecjine bendova istog zhanra... Dovoljno je samo preslushati uvodnu "Black Magic Curse" i sve cje vam biti jasno.
5.Mayhem-De Mysteriis Dom Sathanas
R.I.P. Mayhem... Bend koji je mogao da (p)ostane sjajan... Zbilja fenomenalan album, nije tipichni oldschool black metal, a i produkcija je na nivou.


Promashaji... Hm... Where should I start from??
 
hahahaha garant cu pet....
HIM - Love Metal
HIM - Razorblade Romance
HIM - Gatest Lovesongs vol.666
SlipKnot - Iowa
SlipKnot - Vol.3 the Subliminal Verses
SlipKnot - Self titled
Stone Sour - e ne znam...pishe mi samo 2003....(onaj gde je bother, i inhale)
Blind Guardian - Imagination From the Other Side
Annihilator - Set the World on Fire
Iron Maiden - Seventh Son of A Seventh Son
Nightwish - Angels Fall First
Manowar - the Best of Manowar - hell of stell...(znam...to je the best...ali shta sada)
to je koliko mogu da se setim :lol:
 
1. Ramones - Road To Ruin
2. Rancid - And Out Come The Wolves
3. P.T.T.B. - Soberphobia
4. Descendents - I Don't Want To Grow Up
5. Psychotic Youth - Bamboozle!
6. Smiths - skoro sve
7. Kud Idijoti - Mi Smo Ovdje Samo Zbog Para
8. Damned - Phantasmagoria
9. Spermbirds - Something To Prove
10. ALL - Allroy's Revenge

Bez nekog posebnog redosleda...jes' da nije samo 5 omiljenih, al' je jos po nesto... ;)
 
Omiljeni: Saxon - Dogs of War, Sinner - Nature of Evil, Hammerfall - Threshold, Def Leppard - Pyromania, Guns N' Roses - Appetite for Destruction;

Promašaji: Helloween - Pink Bubbles Go Ape, Black Sabbath - Seventh Star, Deep Purple - Slaves and Masters, Saxon - Rock the Nations, Doro - Warrior Soul;
 
Meseceva_kci:
5 najboljih:
1. Tool - Lateralus
2. Block Out - Godina Sirotinjske Zabave / Ako Imash S kim I Gde
3. EKV - Ljubav
4. The Doors - The Doors
5. Nirvana - In Utero

...bez ikakvog posebnog reda...svaki od ovih moze biti na prvom mjestu...

Btw, 5 je premalo...tako da nisu stali Floydi [Dark Side Of The Moon / Wish you were here], Nick Cave [Murder ballads], Beatlesi [Abbey Road], Sharlo Akrobata [Bistriji il' Tuplji Chovek Biva Kad], Bjesovi [Na Zivo] etc.

A razocharenja:
1. Nirvana - Incesticide
2. Partibrejkers - Pesme iznad istoka i zapada
...................
................
...............
............
..........
2 143 562. Block Out - Crno, belo i srebrno [kako mi je samo teshko bilo ovo da napishem]

Veoma zanimljiva lista... :razz:
Samo, zashto ti je Crno, belo i srebrno promashaj (nemo` sine tako)?!?!Jes` da je malo drugachiji zvuk ali tio je ipak Bo...Mada ok, tvoje mishljenje ;-)

Hm, moja lista....Paaaa...Definitivno
...nema shanse da je napravim... 8-)
 

Back
Top