Peškiri

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.727
Odselio sam se i u celoj frci sređivanja stana došao sam do nabavke peškira. Iako je delovalo kao beznačajna i jednostavna stvar shvatio sam da nije tako. Većina peškira koje nalazim da kupim su od nekog mekanog materijala koji nemaju ni blizu upijajuću moć kao oni na koje sam navikao. Do skoro sam koristio neke peškire koje su pre ko zna koliko godina nabavili moji. Verovatno ste ih svi koristili, teški kao crna zemlja, takođe i "tvrdi", bukvalno grebu kad se bišeš. Ali su zato neverovatnog kvaliteta. Sad me zanima da li i danas ima da se kupe takvi peškiri i gde? Bukvalno su duplo teži od ovih koji ima da se kupe po velikim radnjama, a iste su debljine. Posle duže potrage nisam uspeo da nađem peškir tog kvaliteta pa ako neko zna gde ima bio bih mu zahvalan.
 
Odselio sam se i u celoj frci sređivanja stana došao sam do nabavke peškira. Iako je delovalo kao beznačajna i jednostavna stvar shvatio sam da nije tako. Većina peškira koje nalazim da kupim su od nekog mekanog materijala koji nemaju ni blizu upijajuću moć kao oni na koje sam navikao. Do skoro sam koristio neke peškire koje su pre ko zna koliko godina nabavili moji. Verovatno ste ih svi koristili, teški kao crna zemlja, takođe i "tvrdi", bukvalno grebu kad se bišeš. Ali su zato neverovatnog kvaliteta. Sad me zanima da li i danas ima da se kupe takvi peškiri i gde? Bukvalno su duplo teži od ovih koji ima da se kupe po velikim radnjama, a iste su debljine. Posle duže potrage nisam uspeo da nađem peškir tog kvaliteta pa ako neko zna gde ima bio bih mu zahvalan.
LYSK Skandinavian sleeping & leaving
 
Poslednja izmena:
Skroz novi peškiri imaju manju upijajuću moć.. ali kad ih budeš koristio neko vreme, postaće i oni grublji i bolje će upijati vodu nego na početku.
Hoćeš da kažeš da su ovi mekani peškiri kao oni stari grubi beli pamučni samo nisu dovoljno puta oprani? Meni deluje da ovi iz jiska i ostalih radnji imaju i nekog elastina, sintetike... ne znam kako bih opisao. Više teraju vodu sa mene nego što upijaju :D Nešto ne verujem da će pranjem da pređu u ove stare :) I ovi kvalitetni peškiri nema šanse da koštaju 599.99 din, oni po mojoj proceni ispod 20,30€ nema šanse da su.
 
Hoćeš da kažeš da su ovi mekani peškiri kao oni stari grubi beli pamučni samo nisu dovoljno puta oprani? Meni deluje da ovi iz jiska i ostalih radnji imaju i nekog elastina, sintetike... ne znam kako bih opisao. Više teraju vodu sa mene nego što upijaju :D Nešto ne verujem da će pranjem da pređu u ove stare :) I ovi kvalitetni peškiri nema šanse da koštaju 599.99 din, oni po mojoj proceni ispod 20,30€ nema šanse da su.
Imaju,...traži pamučne peškire.
Za ruke ti i ne trebaju, mogu bilo kakvi.
Ovi za telo, bi trebalo da ti budu istog materijala i texture, kao što prave badelmantile. To je materijal, poznatiji kao frotir (visokoupijajući, leti hladi, zimi zagreva).
 
Poslednja izmena:
Ovakve tražiš, rekla bih. Sa lica su mekaniji, druga strana je hrapavija. Teški su!
IMG_20220626_161136.jpg
 
Mislim da si ti rešila misteriju :) Ono što ja tražim izgleda su frotir peškiri, a oni su podeljeni po težini... Pa što teži to kvalitetniji, naravno, jer ima više konca.

E sad možda sam i u zabludi, možda su svi peškiri frotir. Jer kako kaže gugl fortir je materijal sa mnogo izbočina koji ima veliku upijajuću moć.

Onda je možda caka da tražim frotir peškir od čistog pamuka sa što većom težinom (a idu 200,400,600... g/m2)

Jer frotir može da se plete i od sintetike valjda.
 
Mislim da si ti rešila misteriju :) Ono što ja tražim izgleda su frotir peškiri, a oni su podeljeni po težini... Pa što teži to kvalitetniji, naravno, jer ima više konca.

E sad možda sam i u zabludi, možda su svi peškiri frotir. Jer kako kaže gugl fortir je materijal sa mnogo izbočina koji ima veliku upijajuću moć.

Onda je možda caka da tražim frotir peškir od čistog pamuka sa što većom težinom (a idu 200,400,600... g/m2)

Jer frotir može da se plete i od sintetike valjda.
Tražiš frotir - peškire sa što većim procentom pamuka.
Ovaj je moj,...lice i poleđina mu nisu iste ako bolje zagledaš. Nisu iste ni na dodir.
Levo je prednja strana, uvek je mekša dok je ovo desno poleđina koja je hrapavija i obično ona ide uz telo.Tako da dobijaš efekat blagog pilinga na koži.

IMG_20220626_180848.jpg


P.S. Frotir prekrivači su extra!
Imam par komada,...možeš se leti njima pokrivati.Mogu ti služiti i kao veći peškir za kupanje.
 
Hoćeš da kažeš da su ovi mekani peškiri kao oni stari grubi beli pamučni samo nisu dovoljno puta oprani?
Nisu dovoljan broj puta upotrebljeni i oprani.. ta oba.. mislim da samo pranje ne bi doprinelo poboljšanju u skorije vreme.. :)

Ja ne volim te kabaste teške peškire.. ne mogu bre da se rvem sa njima nakon kupanja.. uvek biram one srednje debljine.. a svi se ponašaju ovako kako sam ti rekla (čak i ti debeli, rvački.. jeste).
Inače, tanji peškiri se brže suše od debelih, ali deblji peškiri su dugotrajniji od tanjih.. tako da - eto - ti sad odaberi ono što je po tvojoj meri.

I da.. sastav peškira bi trebalo da je uvek čisti pamuk.. (bar ja nisam još nikad naletela na neke mešavine).. a napisan je uvek na etiketi, tako da uvek možeš to da vidiš.
 
Odselio sam se i u celoj frci sređivanja stana došao sam do nabavke peškira. Iako je delovalo kao beznačajna i jednostavna stvar shvatio sam da nije tako. Većina peškira koje nalazim da kupim su od nekog mekanog materijala koji nemaju ni blizu upijajuću moć kao oni na koje sam navikao. Do skoro sam koristio neke peškire koje su pre ko zna koliko godina nabavili moji. Verovatno ste ih svi koristili, teški kao crna zemlja, takođe i "tvrdi", bukvalno grebu kad se bišeš. Ali su zato neverovatnog kvaliteta. Sad me zanima da li i danas ima da se kupe takvi peškiri i gde? Bukvalno su duplo teži od ovih koji ima da se kupe po velikim radnjama, a iste su debljine. Posle duže potrage nisam uspeo da nađem peškir tog kvaliteta pa ako neko zna gde ima bio bih mu zahvalan.
sto peskir ima vecu specificnu tezinu to bolje upija. Carsaf je najbolji a di da nadjem peskir od carsaf?
 

Back
Top