Penzionerske tužbe protiv smanjenja penzija

Marijana832

Primećen član
Poruka
560
Pre nekoliko dana sam predala prvu tužbu zbog smanjenja penzija, u pitanju je moj otac :)
U periodu od 2014-2018 penzija je da smanjena za čak 15.000 rsd mesečno.
Postupak je takav da se obraćamo prvo Fondu Pio kako bi ispravio rešenje o penziji, zatim kako kažu kolege njihovo odazivanje izostaje.
Pa ide ćutanje uprave sve do upravnog spora.

Postupak do tada ne košta ništa. Nakon toga bi trebalo krenuti u parnicu.
Kad bi smo svi zatrpali upravni sud takvim tužbama morali bi bar delimično da obeštete penzionere.
 
Pre nekoliko dana sam predala prvu tužbu zbog smanjenja penzija, u pitanju je moj otac :)
U periodu od 2014-2018 penzija je da smanjena za čak 15.000 rsd mesečno.
Postupak je takav da se obraćamo prvo Fondu Pio kako bi ispravio rešenje o penziji, zatim kako kažu kolege njihovo odazivanje izostaje.
Pa ide ćutanje uprave sve do upravnog spora.

Postupak do tada ne košta ništa. Nakon toga bi trebalo krenuti u parnicu.
Kad bi smo svi zatrpali upravni sud takvim tužbama morali bi bar delimično da obeštete penzionere.

А шта ти очекујеш да добијеш у парници ако је законом регулисано то умањење?


Z A K O N O PRIVREMENOM UREĐIVANJU NAČINA ISPLATE PENZIJA

Član 1.

Ovim zakonom uređuje se način isplate penzija koje isplaćuje Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje počev od isplate penzija za mesec novembar 2014. godine zaključno sa isplatom penzija za mesec decembar 2017. godine, s ciljem očuvanja finansijske održivosti penzijskog sistema u Republici Srbiji.

Član 2.

Korisnicima penzija čija je visina penzije određena u skladu sa zakonom veća od 25.000 dinara, a manja od 40.000 dinara, penzije će se isplaćivati u iznosu koji se dobija tako što se od ukupne visine penzije odbija iznos koji se dobija množenjem koeficijenta od 0,22 sa razlikom između ukupne visine penzije i 25.000 dinara.

Član 3.

Korisnicima penzija čija je visina penzije određena u skladu sa zakonom veća od 40.000 dinara, penzije će se isplaćivati u iznosu koji se dobija tako što se od ukupne visine penzije odbija zbir iznosa koji se dobija množenjem koeficijenta od 0,22 sa 15.000 dinara i iznosa koji se dobija množenjem koeficijenta od 0,25 sa razlikom između ukupne visine penzije i 40.000 dinara.

Član 4.

Isplate penzija izvršene u skladu sa ovim zakonom smatraju se konačnim.

Član 5.

Isplata penzija na način utvrđen u čl. 2. i 3. ovog zakona primenjuje se na zatečene i buduće korisnike penzija.

Član 6.

Ovaj zakon stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srbije”.

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/lat/pdf/predlozi_zakona/3798-14Lat.pdf

Да си ти судија, шта би пресудила?

Питај тату за кога си пустила тужбу шта би он пресудио.
 
Не постоји суд на коме ће ово проћи.

Једини начин да се пензионерима врате паре јесте да се власт промени и да нова власт целокупан износ новим законом претвори у јавни дуг и пензосима и наследницима да обвезнице у висини умањења, а те обвезнице би биле са датумима доспећа у наредних Х година.
 
Kako može da bude isto, za jednog se u fond uplaćivalo više nego za drugog.....
Naravno da je žalosno da bilo ko ima penziju od koje ne može da živi.
Moj tata ima penziju preko 90.000, ja ću kao paušalac imati 35.000 u idealnom slučaju.
Ja sam samostalna radi kako mi odgovara, sve ima svoju cenu.
recimo - firma dobro radila , zaposleni pristajali na manje plate , prvo da bi se izgradjivali , posle da bi kupovali masine

posle pomagali nakon zemljotresa u skoplju , pa pomoc nerazvijenom kosovu ...

i tako godinama i sad puna penzija 25 hilj.

ili firma koja je do 90-ih razbijala od posla , nakon sankcija nije godinama uplacivala doprinose , pa je unistena i likvidirana 2005

i 15 god staza nedostaje pa zbog toga penzija 15 hilj


pa cak i da je samo na ime plate , to je porez na platu , dok si radio vise i zaradjivao - primao si bolju platu,

vise si stekao i imas vise mogucnosti da ti u starosti nesto treba.
 
Koliko uplaćuješ toliko ćeš imati, svako od nas mora toga da bude svestan. Te socijalističke priče, radnici, gradimo rukama su prevaziđene odavno.
Čak i kad se za nekog uplaćuje u fond dosta novca evo vidimo kakva je situacija, odnosno da i to može da bude oduzeto.
Ovo se zove izliv besa prema srpskom narodu...a ne ona istina koju ste obrisali....
Nisam ja doneo zakon po kome se dozivotno oduzima 20% radnicima i daje ljudima koji nemaju ni 20 godina staza nego vasa vlast...2004. odmah po uzimanju vlasti i ubijanju djindjica nastupila je pljacka naroda u korist kvazielite...
 
I naravno da cu prijaviti administraciji brisanje lazno proghlasenog vredjanja...



Pre nekoliko dana sam predala prvu tužbu zbog smanjenja penzija, u pitanju je moj otac :)
U periodu od 2014-2018 penzija je da smanjena za čak 15.000 rsd mesečno.
Postupak je takav da se obraćamo prvo Fondu Pio kako bi ispravio rešenje o penziji, zatim kako kažu kolege njihovo odazivanje izostaje.
Pa ide ćutanje uprave sve do upravnog spora.

Postupak do tada ne košta ništa. Nakon toga bi trebalo krenuti u parnicu.
Kad bi smo svi zatrpali upravni sud takvim tužbama morali bi bar delimično da obeštete penzionere.
20% od 15000 je oko 80000 dinara penzija....a kao bas mi je zao coveka kome je penzija 13000....prosto je tuga sto ni deci nisu isplacivali penzije 2010. vec ih stavljali u dzep administracije iz penzionog fonda, a i sire...

Gdja " Marijana" zna da i za ovo sve imam dokaze....pa ajd ponovo brisi...
 
Drzava srbija je u periodu 2000. do 2010. donela najvise resenja posle 40 godina staza i najvise kriminalnog pljackanja po zakonu od 2004., a ta ista vlast je prodajom drzavnih resursa i otupstanjem radnika ( kojima je onda racunata penzija od 40 godina znaci prevremena) i otimano 20% penzije dozivotno, da bi se placao kriminal penzionisanja onih koji nisu imali dovoljno staza vec su bili "administrativni visak" na cija mesta je zaposljen samo kadar Demokrata i ostale oligarhije...
 
А шта ти очекујеш да добијеш у парници ако је законом регулисано то умањење?


Z A K O N O PRIVREMENOM UREĐIVANJU NAČINA ISPLATE PENZIJA

Član 1.

Ovim zakonom uređuje se način isplate penzija koje isplaćuje Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje počev od isplate penzija za mesec novembar 2014. godine zaključno sa isplatom penzija za mesec decembar 2017. godine, s ciljem očuvanja finansijske održivosti penzijskog sistema u Republici Srbiji.

Član 2.

Korisnicima penzija čija je visina penzije određena u skladu sa zakonom veća od 25.000 dinara, a manja od 40.000 dinara, penzije će se isplaćivati u iznosu koji se dobija tako što se od ukupne visine penzije odbija iznos koji se dobija množenjem koeficijenta od 0,22 sa razlikom između ukupne visine penzije i 25.000 dinara.

Član 3.

Korisnicima penzija čija je visina penzije određena u skladu sa zakonom veća od 40.000 dinara, penzije će se isplaćivati u iznosu koji se dobija tako što se od ukupne visine penzije odbija zbir iznosa koji se dobija množenjem koeficijenta od 0,22 sa 15.000 dinara i iznosa koji se dobija množenjem koeficijenta od 0,25 sa razlikom između ukupne visine penzije i 40.000 dinara.

Član 4.

Isplate penzija izvršene u skladu sa ovim zakonom smatraju se konačnim.

Član 5.

Isplata penzija na način utvrđen u čl. 2. i 3. ovog zakona primenjuje se na zatečene i buduće korisnike penzija.

Član 6.

Ovaj zakon stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srbije”.

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/lat/pdf/predlozi_zakona/3798-14Lat.pdf

Да си ти судија, шта би пресудила?

Питај тату за кога си пустила тужбу шта би он пресудио.
Da li je taj zakon donet,t.j. uredba zakonska,ili lopovska.
 
recimo - firma dobro radila , zaposleni pristajali na manje plate , prvo da bi se izgradjivali , posle da bi kupovali masine

posle pomagali nakon zemljotresa u skoplju , pa pomoc nerazvijenom kosovu ...

i tako godinama i sad puna penzija 25 hilj.

ili firma koja je do 90-ih razbijala od posla , nakon sankcija nije godinama uplacivala doprinose , pa je unistena i likvidirana 2005

i 15 god staza nedostaje pa zbog toga penzija 15 hilj


pa cak i da je samo na ime plate , to je porez na platu , dok si radio vise i zaradjivao - primao si bolju platu,

vise si stekao i imas vise mogucnosti da ti u starosti nesto treba.
Taj koji je imao vecu platu ,je i vise uplacivao PIO fondu,bas zbog svoje penzije,a ne da te pare podele kriminalci iz PIA.
 
Zakon po kome se prvo posalje u administrativnu penziju, znaci penziju kao da ima 40 godina staza, 100000 ljudi sa 20 i 30 godina staza, a onda donese zakon da se svima ostalim koji napune 40 godina staza skida jos 20% od penzije dozivotno, a vec im se kradjom umanji penzija 10 i vise posto...se zove lopovski...kao i vecina zakona donetih u periodu 2002. 2010....
 

Back
Top