PC BISERI

Pegava

Početnik
Poruka
1
Pre par godina u jednoj instituciji u kojoj se podrazumeva bar završen fakultet, poznavanje rada na računaru i bar elementarno poznavanje engleskog jezika, kolega sa vrlo visokom titulom spremajući referat, dolazi da se požali i potrazi pomoć:

"Nešto mi je kompjuter pokvario, ne mogu da nadjem tekst koji sam juče kucao ceo dan" (u pitanju je bilo 18 strana teksta otipkanog jednim prstom, naravno). OK, hajde da vidimo šta je to opet taj nevaljali kompjuter "zabrljao" ;)

U pitanju je Windows 311, otvaram Word, otvorim dokument kad on PRAZAN. Dakle slovima NIJEDNO SLOVCE NA NJEMU. OK - pretražim sve Wordove dokumente, jedan jedini odgovara opisu ali je PRAZAN.

"Šta ste konkretno uradili kada ste startovali Word?"

"Pa otvorio dokument!!!"

"Kako tačno?"

"Lepo: File pa onda Save as i onda ukucao naziv dokumenta!"

:shock: :shock: :shock:

"Samo mi je nešto bilo sa nekim žutim trouglom i uzvičnikom na engleskom ali ja to nisam razumeo šta je pa sam kliknuo Enter i eto sad nema ništa!"

Kad ne bi bilo tragično bilo bi smesno... Meni je ovo ostalo kao etalon bisera koje srećem na mestima na kojima to nikako ne bih očekivala...

Pozdrav :)

djorax

Poznat
Poruka
7.985
Kako matematičar hrani kokoš? 3.14, 3.14, 3.14, 3.14, ...

Pricaju 2 ETF-ovca i kaze jedan drugom - za mene su vektori nacin zivota, a drugi ce, ma pali brate integrali su zakon.

LUDICA

Domaćin
Poruka
4.886
mozda bas nema veze sa temom, ali... Momak mota j.oint i govori ortaku koji je laik u tim stvarima da mu donese flop (inace ono u sto se mota trava, I guess). Posle dva minuta, iz sobe se cuje: "Flop, a ne flopi, moronu jedan!!!"

hanchi

Aktivan član
Poruka
1.057
djorax:
Kako matematičar hrani kokoš? 3.14, 3.14, 3.14, 3.14, ...

Pricaju 2 ETF-ovca i kaze jedan drugom - za mene su vektori nacin zivota, a drugi ce, ma pali brate integrali su zakon.

E ovo sa pilicima je najbolja fora koju sam cula u poslednje vreme :lol: :lol: :lol:
A nije losa ni ona sa 'drzacem za casu'

djorax

Poznat
Poruka
7.985
Evo jednog Microsoftovog:

Pilot je upravljao malim avionom u kojem su se nalazile veoma važne osobe. Trebalo je da sleti na aerodrom u Sijetlu (tamo je sedište "Microsofta"), ali je zbog magle vidljivost bila manja od deset metara, a instrumenti nisu radili. Posle sat vremena paničnog i bezuspešnog kruženja, sa malo preostalog goriva i uzbuđenim putnicima, primetio je zgradu i čoveka kako radi na petom spratu. Pilot otvori prozor i viknu mu:
• Hej, gde se nalazim?
• Vi ste u avionu! - odgovorio mu je čovek.
Pilot je zatvorio prozor, okrenuo se za 275 stepeni, bez problema stigao do aerodroma udaljenog sedam kilometara i prizemljio se. Baš kad je sleteo, nestala je i poslednja kap goriva. Zbunjeni i zadivljeni putnici pitali su ga kako je uspeo.
• Jednostavno - reče pilot - pitanje koje sam postavio onom čoveku bilo je jednostavno. Dao mi je tačan, ali potpuno beskoristan odgovor, što znači da je službenik "Microsoftove" Službe podrške korisnicima, a od te zgrade se brzo i lako dolazi do aerodroma.

Poruka
9.881
E, evo nešto iz života: jedanaest sati (noću, naravno), zvoni mi tel, drugarica panično - Sale mi (njen klinac, 9god) izbrisao Windowse, mrtav mi komp, sve mi izbrisao, meni hiiitnooo da završim posao za sutra, bla, bla, bla..! Da dođem do tebe da završim?
- Stoj, polako, kažeš, Sale? Je li igrao igrice?
- Da, majmun jedan, jedva sam ga skinula sa računara, bla, bla, bla..!
- 'Ajde kucaj EXIT. Šta ti je na ekranu, imaš prompt? ...Prompt? To ti je ono slovo C dole levo... Je l' imaš crn ekran i samo slovo C dve tačke i... Imaš, vidiš da imaš. Kucaj sada exit. Reč e x i t. Na tastaturi. Pritiskaj tipke e-x-i-t.
- ...
- Heh, digle ti se roletne, ma šta kažeš!? A? Šta ja kažem!? Otvorio ti se Windows, hehe, to kažem, pa zar nije... To ti je samo dete igralo neku bajatu igricu pod DOS-om, pa... Dobro, de, neću da davim sa pričom kad ti imaš posla preko glave, ali krajnje je vreme bar da kupiš CD-driver.. Ma, znam ja da ti to imaš sve na poslu za dž... Jes' vala, kompjuteri su za bacanje para kad ti kažeš... Jes' vala sad si doživotno moj rob, aj' skrati te hvale, bwe!!!

Likonja iz priče je inače Tehnički direktor jednih novina. :D Ccc
(Natrljala sam ja njoj nos prvom prilikom, ali ne verujem da je išta shvatila... A možda niste ni vi. ;) C'est la vie! :P)

djorax

Poznat
Poruka
7.985
Evo jos jednog. Posle instaliranja, podesavanja i pokazivanja modema, konekcije, IE, mIRC-a ... drugarici, javlja se ona sa pitanjem zasto joj ne radi net. Kao konektuje se ali nece ni jedan sajt da otvara. Posle X telefonskih pitanja i objasnjenja kaze ona meni da pokusava da otvori sajt preko mirka :) (mIRC) i nece li nece

miljoni

Početnik
Poruka
6
Aj da i ja dam doprinos. Evo danasnjeg bisera:
Preko telefona objasnjavam kako da setuje komp da podigne sistem sa CD-a. Posle malo ceprkanja po BIOS-u, podesi on da mu first boot device bude CD. Snimi on izmene i resetuje komp, kad nece. Zove on mene opet i ponovo ispocetka, opet restart i nista. Posle petnaest minuta razgovora, on mene pita : JEL TREBA MOZDA JA DA UBACIM OVAJ CD???????????

igorbgd

Zainteresovan član
Poruka
452
he he he...
dobro je... al pazi sad ovako... desilo vam se sigurno nekad da vam "strucnjaci" objasnjavaju kako su popravili racunar... crkne meni pre X vremena ploca, slucajno ja to spomenem pred drugarom i da mu ne bih objasnjavao sta i kako je crkolo kad se i onako ne razume ja mu kazem: ma crkla memorijska magistrala i to je to... Kad on meni na to odgovara: Eeee, pa imas tamo na ploci tri magistrale, i uzmes lemilicu pogledas koja je crkla i prelemis je i radi... tako sam ja na mojoj ploci... :shock:

inace njegov savet: ako ti crkne DVD citac, uzmi obican onaj DVD plejer pa mu izvadi mehaniku imas pozadi isti konektor kao za PC i samo prebaci u PC... meni tako radi vec mesec dana.. :shock:

Ne znam da li da se smejem na takve price ili da placem :cry:
Sta vi mislite?

djorax

Poznat
Poruka
7.985
Kad smo kod hakera jeste li videli onog Ramzija (Hack with Ramzy) ne secam se odakle sam ga skinuo i ne isplati mi se upload (56k na k...c). Mora da potrazim pa da vam javim link.
A sad da cujemo ovog djoleta...

djorax

Poznat
Poruka
7.985
igorbgd:
he he he...
inace njegov savet: ako ti crkne DVD citac, uzmi obican onaj DVD plejer pa mu izvadi mehaniku imas pozadi isti konektor kao za PC i samo prebaci u PC... meni tako radi vec mesec dana.. :shock:
Sta vi mislite?

Ovo je opstenarodno misljenje medju nasom DVD-SERB-POPULATIONS
:lol:

intra

Poznat
Poruka
7.145
Meni nije loš ni onaj kada tip kaže kako nemože da se uloguje sa računara u kancelariji i pita ga čovjek, pa da li znate šifru, a ovaj odgovara znam vidio sam kad je kolega ukucavao. Pa šta je ukucao? Odgovor: Šest zvjezdica.

djorax

Poznat
Poruka
7.985
tab503:

Hahaha, odakle ti ovo (nemoj reci da je namesteno)
inace odlicna je fora :lol:
ne ide mejati se tudjoj nesreci, al` mozda se i nama neko smeje za neke svari.
Evo, morao sam da napravim i titl za ovo:

Титле за Ђолета Хакера :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Каже, ан ерор хар д`б енд сигналед, бут хед протектед објект сервер.
Протекцион девице НОТ конектед. Конектед девице анд клик о кеј то ретур... репли. Које да конектујем *****. Клик канцел то аборт. Прво наслов на плаву позади...овде горе на плаву...овај...траку што пише синкл софт пост ерор месаже – порука, и каже ан ерор хаас бЕЕн сигналед, бут хед протектед објект сервер. Каже ерор хас беен сигналед ту бут хе протектед објект сервер. Протекцион девице нот конектед. Протекција није уклјучена, шта је то? Протекцион девице нот конектед...и даље каже...конектед девице анд клик о кеј...то репли. Како да конектујем девице шта? Протекцион девице да конектујем. Клик канцел то аборт. Да канцел ударим, *****, тад ће ме избаци. Кажи ми нешто да кон...конектујем неку, протекцион девице...сад ја кенцел за аборт и он избаци атенцион каже...вил ју канцел дис операцион тхе апликацион никхт краш, конект девице анд клик о кеј то репли. За к` па ми тражи...еЕх мајке му га...не знам :roll: :confused: :roll: :( :mad: :roll:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.