Payza - Validacija CC kartice - pitanje !!!

Mene zanima da li mogu da povezem racun u banci sa payzom ako nemam kreditnu karticu? Hteo bih da kupim nesto iz inostranstva ali ne znam kako da ubacim novac na payza account. Posto sam video ovde da traze neki kod sa kreditne kartice za verifikaciju, pa me zanima da li mogu bez kreditne kartice da dopunim Payza racun?

okačih ti gore post o INFOPANOU, možeš im uplatiti dinare a oni tebi $ na Payzu, ako već nećeš da koristiš karticu, ali naplatiće ti proviziju, kako i šta imaš gore njihov mejl pa ih pitaj i dogvori se.
Ili lepo otidi u banku, digni debitnu umesto kreditne, verifikuj je (mada čujem da ta verifikacija sad traje i 10-ak dana) pa dodaj pare.

Ali najprostija opcija ti je preko infopanoa ako želiš sve odradit u jednom danu

http://www.infopano.com/forum/index.php?board=8.0
 
Cekaj sta ce mi obican tekuci racun ? Koliko sam razumeo ja INFOPANU uplatim odredjeni iznos i oni meni to prebace na Payza account.:(

Vidi, najbolje ti je da ih kontaktiraš ovde i sve će ti ljudi objasniti.

Baš gledam sad kako ide uplata za Skype kredit (ide standardno uplatnicom) tako da predpostavljam da za uslugu koja je tebi potrebna neće tražiti tekući račun već je dovoljno da uplatnicom uplatiš novac na njihov račun.

Opet kažem, kontaktiraj ih i saznaćeš šta i kako jer ovo su samo pretpostavke.
 
nema potrebe da koristis posrednike prilikom transakcija,naravno da mozes da prebacis sa deviznog racuna na payza uzimaju proviziju 20$ ili 3.5% ako prebacujes sa kartice,tako da vidi sta ti se vise isplati
https://www.payza.com/support/payza-transaction-fees

kartica i racun su ti jedno te isto,povezani su,ono sto imas na kartici nalazi se i na racunu,znaci mozes uplatiti na payzu putem kartice ali ne mozes podici na karticu vec samo na racun
https://www.payza.com/features/local-payment-options
 
sta ce vam infopano i slicni posrednici, samo verifikujte nalog preko Payza-e - ja sam verifikovao slanjem maila podrsci sa dodatkom skenirane LK i racuna za struju, nikakve pare nisam imao na racunu.
A sto se tice kartice, ljudi ne razumeju da novac prvo treba da legne na devizni racun,pa tek sa karticom moze da se podize - ona sluzi samo za podizanje novca sa bankomata, nista vise...
 
Hvala;)
Kazite mi jos samo da li je potrebno da vam Payza nalog bude verifikovan da biste koristili usluge INFOPANOA ?:confused:

nemora biti verifikovan, u pravu si, ne treba ti tekući ako ćeš samo uplaćivati, ja sam govorio za povlačenje jer je mnogo bolja varijanta nego da plaćaš 15$ fee za bank wire + još koliko ti uzme posrednička i tvoja banka...
Ako ćeš samo uplatiti na Payzu ne treba tekući, mislim da su provizije 5$ do iznosa 50$ a ako je iznos preko 50$ onda je 15%

imaš gore kontakt pa ih pitaj
 
Da ali kako da dopunim Payza racun ako nemam kreditnu karticu?
Ako ne radis, ne mozes imati kreditnu, nego debitnu karticu;
mozes imati nalog na Payzi i bez deviznog racuna i debitne kartice, samo ne mozes da podizes, nego jedino da placas preko neta. Opet kazem, za podizanje novca nije neophodna debitna kartica, mozes da odes u banku i podignes na blagajni novac, debitna kartica sluzi samo za podizanje sa bankomata.
 
Ako ne radis, ne mozes imati kreditnu, nego debitnu karticu;
mozes imati nalog na Payzi i bez deviznog racuna i debitne kartice, samo ne mozes da podizes, nego jedino da placas preko neta. Opet kazem, za podizanje novca nije neophodna debitna kartica, mozes da odes u banku i podignes na blagajni novac, debitna kartica sluzi samo za podizanje sa bankomata.
molim te ne lupetaj gluposti, dečko hoće da napravi depozit na svoj račun a da ne koristi karticu, ček, niti nostro doznaku....kapito?
Kada kupim nesto preko interneta i izvrsim transakciju novca preko Payze koliku proviziju oni (Payza) uzimaju ?

Koliko košta toliko ćeš platiti, niti Payza sme nešto da naplati van te cene niti taj sajt!
Kad klikneš na opciju plaćanja, usmeriće te na sajt PAYZA.COM tu trebaš da se uloguješ, potvrdiš iznos, i upišeš TRANSACTION PIN. Kad to završiš izvršio si plaćanje, u zavisnosti od podešavanja na tvom računu možda ćeš dobiti mejl od Payze da si izvršio plaćanje, ali tu informaciju možeš naći i na njihovm računu u istoriji transakcija.

prosto da prostije ne može biti.
 
molim te ne lupetaj gluposti, dečko hoće da napravi depozit na svoj račun a da ne koristi karticu, ček, niti nostro doznaku....kapito?


Koliko košta toliko ćeš platiti, niti Payza sme nešto da naplati van te cene niti taj sajt!
Kad klikneš na opciju plaćanja, usmeriće te na sajt PAYZA.COM tu trebaš da se uloguješ, potvrdiš iznos, i upišeš TRANSACTION PIN. Kad to završiš izvršio si plaćanje, u zavisnosti od podešavanja na tvom računu možda ćeš dobiti mejl od Payze da si izvršio plaćanje, ali tu informaciju možeš naći i na njihovm računu u istoriji transakcija.

prosto da prostije ne može biti.

ne laprdaj, koliko je zakomplikovao ne zna ni sam sta hoce da pita a ti se tu nasao pametan da prosipas mudrost.Samo sam ga ispravio da nije isto kreditna i debitna kartica, a karticom ne uplacuje na payzu, nego kesom u banci - ne mozes da uplacuujes sa kartice na payzu ako nemas kesa na racunu.
stvar je prosta, prosto mi nije jasno kako neko ne moze da ukapira nekoliko sitnica - za payzu ili bilo koji platni procesor ti treba devizni racun da bi podizao i uplacivao sa njega i na njega (payza);
za to ti treba verifikacija payza naloga preko verifikacije racuna u banci (via bank wire ili bank trasfer), ja sam verifikovao jos lakse - poslao sam im ticket sa kopijom licne karte i racunom za struju;

Znaci - otvaranje deviznog racuna, otvaranje payze, povezivanje deviznog racuna sa payzom, verifikacija payza - to je cela filozofija. Za podizanje preko bank wire meni je payza uzela 10 evra
 
Poslednja izmena:
ne laprdaj, koliko je zakomplikovao ne zna ni sam sta hoce da pita a ti se tu nasao pametan da prosipas mudrost.Samo sam ga ispravio da nije isto kreditna i debitna kartica, a karticom ne uplacuje na payzu, nego kesom u banci - ne mozes da uplacuujes sa kartice na payzu ako nemas kesa na racunu.
stvar je prosta, prosto mi nije jasno kako neko ne moze da ukapira nekoliko sitnica - za payzu ili bilo koji platni procesor ti treba devizni racun da bi podizao i uplacivao sa njega i na njega (payza);
za to ti treba verifikacija payza naloga preko verifikacije racuna u banci (via bank wire ili bank trasfer), ja sam verifikovao jos lakse - poslao sam im ticket sa kopijom licne karte i racunom za struju;

Znaci - otvaranje deviznog racuna, otvaranje payze, povezivanje deviznog racuna sa payzom, verifikacija payza - to je cela filozofija. Za podizanje preko bank wire meni je payza uzela 10 evra
o bože:roll: aj dobro, neda mi se ubeđivat
Hvala vam na pomoci ,prijatno.:D

EDIT: Samo jos jedno pitanje kada uplatim INFOPANOU na racun u dinarima oni mi to na Payza nalogu posalju u dolarima ?

uplatićeš dinare po kursu dolara za taj dan, a dobiti dolare.
prosto pošalji na njihov mejl pitanje: Želim da imam 50$ na svom Payza računu, koliko dinara treba da uplatim i na koji račun?
dobićeš odgvor, ako ti odgovara, uplati novac, i za najviše 24h dobijaš dolare na Payzi
 

Back
Top