Pas sa vama na odmoru

Aruena*

Buduća legenda
Poruka
34.078
Ima ljudi koji ne žele da se od svog ljubimca odvaje na 10,15... dana.

Zanima me, da li vodite psa zato što želite i nećete nikom da ga ostavite na čuvanje ili ga nemate kome ostaviti?
Da li ste nekad imali neprijatnosti što je vaš pas recimo na plaži a nekome to smeta? Ima onih koji su naučeni da se ponašaju a ima i onih koji su pušteni i jurcaju.
Koliko je komplikovano obezbediti papire ukoliko ga vodite izvan granica vaše države?

Većina privatnih smeštaja dozvoljava kućne ljubimce pa je to sada postalo normalno.

Ja sam bila pre par godina u situaciji da je pas od gostiju pored mene prišao do stola i stavio šape u moje krilo dok sam doručkovala. Nije me to uplašilo jer sam pomislila da je navikao na nas jer smo ga mazili i igrali sa njim predhodnih dana.

Više me je iznenadio odgovor vlasnika da to nije ništa čudno. Kad ga puste napolje iz zgrade on odmah dotrči do restorana i to isto radi gostima koji sede u bašti.

Nemam ništa protiv da se povede ljubimac na odmor ali ipak mislim da mora biti naučen šta sme a šta ne sme. Nisu svi tolerantni i ima onih koji se boje.
 
Da, vodimo skoro uvek psa sa sobom. I vodli smo i vodićemo.
Nismo ga vodili u Ameriku kad smo išli.
Što se tiče Evrope ona je većinom pet friendly, tako da postoje čitave plaže namenjene psima, gde se ne mešaju oni bez i oni sa ljubimcima i ne smetaju jedni drugima.
Hotelski smeštaj po Evropi je lako naći sa psom. I u najboljim hotwlima. Postupak je titar test ne stariji od mesec dana i svi propratni papiri tj potvrde za EU.
Malo tu ima posla, al se reši.

Ne vodimo psa u restoran, često ni kad je pet friendly. U CG naravno da Nismo vodili na regularnu, već na divlje plaže.
U CG, GR nam bukvalno jednom nisu ništa tražili od papira već su mazili našeg psa....dešava se i to.
Ne zanimaju nas turisti i šta rade i koga vode sa sobom, a pošto ja ne volim da me iko uznemirava, na odmoru naročito, ne volim ni da brinem d ali će moj pas nekome smetati.

Ne, nisam imao nikad neprijatnosti, osim sa nekim Šiptarima na Velikoj plaži u Ulcinju. To je bilo sa prethodnim psom. Mrzelo me da idem do Kite Loopa došli smo samo da obiđemo, ja ne volim inače taj sitan pesak tamo..


Situacija je bila da su se neki Šiptari oduševili, a onda došla dvojica koja su nam zameri što smo doveli psa i otišli....
 
Poslednja izmena:
Da, vodimo skoro uvek psa sa sobom. I vodli smo i vodićemo.
Nismo ga vodili u Ameriku kad smo išli.
Što se tiče Evrope ona je većinom pet friendly, tako da postoje čitave plaže namenjene psima, gde se ne mešaju oni bez i oni sa ljubimcima i ne smetaju jedni drugima.
Hotelski smeštaj po Evropi je lako naći sa psom. I u najboljim hotwlima. Postupak je titar test ne stariji od mesec dana i svi propratni papiri tj potvrde za EU.
Malo tu ima posla, al se reši.

Ne vodimo psa u restoran, često ni kad je pet friendly. U CG naravno da Nismo vodili na regularnu, već na divlje plaže.
U CG, GR nam bukvalno jednom nisu ništa tražili od papira već su mazili našeg psa....dešava se i to.
Ne zanimaju nas turisti i šta rade i koga vode sa sobom, a pošto ja ne volim da me iko uznemirava, na odmoru naročito, ne volim ni da brinem d ali će moj pas nekome smetati.
Pravi odgovor :)

Gledam fotke na raznim FB grupama koje postavljaju vlasnici pasa. Konkretno se radi o jednoj Grčkoj grupi, iznenadio me je veliki broj negativnih komentara.
Ako je pas miran i stalno uz svog vlasnika, zašto to ljudima smeta.
 

Back
Top