Pas malaksao posle tableta protiv srcanog crva..

Popikaify

Početnik
Poruka
4
Pozdrav,u pitanju je Americki Staford star 8 godina.Pre par dana mi je jedna nepoznanica rekla da postoje tablete protiv srcanog crva kao prevencija,sto ja nisam znao sve ove godine,a citao sam dosta.Cuo sam o toj bolesti ali sam mislio da jednostavno nema leka ili je jako tesko izleciti kad se prvi simptomi pojave.

Odma sledeci dan sam trazio od veterinara te tablete,ako se secam dobro mislim da se zovu Miliprazon(1 tableta na 10kg) ja sam uzeo 3,kaze da ne treba vise od 3 posto ima 40ak kg.Sinoc sam mu pomesao to sa hranom, i danas kad sam dosao da ga obidjem i u setnju da idemo,izgledao mi je umoran i nezainteresovan.Inace,kad mu kazem da idemo u setnju,odma istrci iz kucice i trci po boksu,danas nista.Nema povracanja,dijareje ni nista slicno.

Problem je u tome sto mi je veterinar rekao da pratim ako se pojave ovi simptomi posle davanja tih tableta zato sto one funkcionisu tako sto ubijaju te organizme u pocetnoj fazi i previse proteina stvara umor kod pasa ako sam dobro upamtio ,samo ne mogu da se setim da li je to dobra ili losa stvar.Kao sto sam rekao,ima 8 godina i apslutno je normalan bio,nikad nikakav problem nisam imao generalno,samo posle konzumiranja ovih tableta danas.

Interesuje me da li je ovo normalna reakcija na te tablete ?
 
Kao neko ko veoma dobro poznaje staforde, tacno je da su oni posebno osetljivi na srcanog crva. I moze i operacijom da se sredi, tako da nije neizlecivo. Drugo, ne vidim razlog sto si mu davao bezveze Miliprazon kad je pas imao sve karakteristike zdravog psa. Trece, mislim da nije nista strasno, pocetni sok za njegov organizam. Na tvom mestu bi prekinuo to da mu dajem i dobro ga promotrio dva do tri dana. Ako se malaksalost, nezainteresovanost ili mozda nesto jos gore trece nastavi, odveo bi ga kod veterinara. Mada opet kazem sta ti bi da ga kljukas iz cista mira?
 
Kao neko ko veoma dobro poznaje staforde, tacno je da su oni posebno osetljivi na srcanog crva. I moze i operacijom da se sredi, tako da nije neizlecivo. Drugo, ne vidim razlog sto si mu davao bezveze Miliprazon kad je pas imao sve karakteristike zdravog psa. Trece, mislim da nije nista strasno, pocetni sok za njegov organizam. Na tvom mestu bi prekinuo to da mu dajem i dobro ga promotrio dva do tri dana. Ako se malaksalost, nezainteresovanost ili mozda nesto jos gore trece nastavi, odveo bi ga kod veterinara. Mada opet kazem sta ti bi da ga kljukas iz cista mira?
Skoro sam saznao za to nazalost,pa sam sad malo bolje informisan.Te tablete navodno sluze za prefenciju protiv srcanog crva zato sam dao,a izlozen je komarcima zato sto bude napolju,i sam veternir je rekao da je to ok.
 
Фронлајн има ампуле за заштиту од срчаног црва која се наноси на кожу.Ја бих прво направио тест, па тек онда ишао даље.Ја сам последњих 5 месеци провео у страху, а жека коју сам удомио је била на терапији јер је била позитивна( не болесна) на срчаног црва.пет месеци на терапији ( капсуле и два пута месечно инекције) сада се показало на тесту да негативна.
1669926834116.jpeg
 
А да ли је ветеринар пре свега урадио тест да види да ли је позитиван на срчаног црва?

Ovo je prvo i osnovno što je neophodno da se uradi!
Svaki pas pre početka preventivnog davanja medikamenata protiv dirofilarije mora biti testiran.
Ukoliko je pas pozitivan i ima adultne oblike već razvijene, veliki je rizik davati mu bilo šta na bazi milbemicina (milprazon, milpro, milbemax, nexgard spectra,..) jer može doći do uginuća većih broja adulta i posledične tamponade srca ili pluća.
Svaki veterinar bi to morao znati i dati jasna uputstva vlasniku, na stranu što je prvo morao odraditi test.
 
Ovo je prvo i osnovno što je neophodno da se uradi!
Svaki pas pre početka preventivnog davanja medikamenata protiv dirofilarije mora biti testiran.
Ukoliko je pas pozitivan i ima adultne oblike već razvijene, veliki je rizik davati mu bilo šta na bazi milbemicina (milprazon, milpro, milbemax, nexgard spectra,..) jer može doći do uginuća većih broja adulta i posledične tamponade srca ili pluća.
Svaki veterinar bi to morao znati i dati jasna uputstva vlasniku, na stranu što je prvo morao odraditi test.
I sta mi je sad ciniti ? da ga izvodim u setnju,vise ili manje hrane ? i ako bude takav narednih dan,dva da idem do veterinara ?
 

Back
Top