PAS I KONJ.....

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
....su najverniji čovekovi prijatelji !
Hiljadama godina.....

Kako tumačite tu ćinjenicu ?

Kada sam,onomad,pitao mog druga Daču zašto u stanu drži džukca,mešanca,
što ga ne "šutne" i nabavi nekog pedigreisanog - on reče :

"Koga,bre,da šutnem ? Jesi li ti normalan,bre ?
Kad zakasnim sa dolaskom kući,nakon pijanke sa društvom i kad se ćerke
dure,a žena sikće,jedino mi se on obraduje !
Dok sam živ - ne dam ga nikome....!"

:pivce: :mazipsa:
 
Poslednja izmena:
Evo ga ! Mjesanac rotvajlerke i jos nekog dzukca . Da sam tog kurvara uhvatio , noge bi mu polomio .
Mali ispao neplanski , ali kako da ga sutnem ? Mozda sam i ja ispao neplanski !

S5spj.jpg
 
Imala ono prvo, a jos uvek imam ono drugo... Zanimljivo da kada mi je pas uginuo uopste se nisam razmisljala da nabavim novog, jednostavno niasm htela da imam vise psa. Isto tako sa mackom. Ok imala je i brinula se o njoj ali kada je uginula nisam nabavila drugu.
Sto se konja tice, to sam uvek imala. Kada prodam (ili udomim negde jednog) uvek nabavim drugog. Bez konja nikad nisam mogla. Bez psa i macke mogu.
 
Imala ono prvo, a jos uvek imam ono drugo... Zanimljivo da kada mi je pas uginuo uopste se nisam razmisljala da nabavim novog, jednostavno niasm htela da imam vise psa. Isto tako sa mackom. Ok imala je i brinula se o njoj ali kada je uginula nisam nabavila drugu.
Sto se konja tice, to sam uvek imala. Kada prodam (ili udomim negde jednog) uvek nabavim drugog. Bez konja nikad nisam mogla. Bez psa i macke mogu.

Da.
Ljubav je kod čoveka podeljena.
Na pse i konje.
Po nešto i na mačke,ali u manjem broju.
Kada slušam one lale,kada za crkvene praznike pripreme fijakere
i okite gizdave vrance i lipicanere,stiče se utisak da su ti pastuvi najvoljenija
bića na svetu.
Lale o njima pričaju u transu !
Mislim da se ljubav prema konjima i psima,ipak,razlikuju.
Više,temeljnije i snažnije se voli - konj !
 
ja sam oduvek imala pse, uglavnom neplanski i sa ulice, jedino sam Lejku uzela jer sam je zelela i to je bila ljubav na prvi pogled :zaljubljena:
konje obozavam, uostalom zbog njih sam i upisala ovaj fax ali nemam uslove da ih drzim, za sada, mozda jenog dana....
 
Mislim da ništa više u životinjskom svetu ne može da se poredi sa mekoćom, glatkoćom i toplotom konjske gubice koja mi se gubi u šakama (punim šećera u kockama). :aha: U mojoj srednjoj je uvek bilo nekih konja, kad sam ja išla na praksu, to su bile dve Engleskinje Alfa i Čifa i jedan uškopljeni poni, naravno, zvao se Smoki. :lol: Smokiju je društvo pravila magarica Mica, naravno, kad nije prezauzeta bežanjem. I tu se moj kontakt sa konjima završio, ali osećaj je nezaboravan, baš konkretno njihova mekana, glatka, topla gubica. Na žalost, u pojoprivrednu školu u Kraljevu u malom procentu idu normalni ili (ovako, kao ja) "normalni" ljudi pa nijedna od tih životinja nije baš mogla da bude psihički uravnotežena tako da nas par koji smo ih voleli nismo sa njima uspeli da ostvarimo dublji odnos od posmatranja iz daljine i povremenog podmićivanja šećerom.
 
A psi... Od 8. osnovne imam psa, ne bih mogla da zamislim život da nemam makar na čuvanju psa koji čeka udomljavanje. Moj dugogodišnji najbolji prijatelj je sasvim slučajno došao pred moja vrata i kad je ušao, ostao je tu sve dok se, 14 godina kasnije, nije razboleo od tuge za mojim ocem. Posle toga smo trpeli okolo Balkanku koju je neko izbacio, divna je bila, još čuvam njene i slike njenih štenaca. :( Na žalost, u selu se psi ne održavaju dugo ako okolo počnu da se pojavljuju gomilice perja a to se poklopilo sa učestalim nestankom tovnih pilića kod mojih komšija. Sad, već godinu ipo, u mom dvorištu živi, ima svoj apartman, jedna možda ne toliko matora, koliko zlostavljana i zanemarivana mešankica od nekih 10tak kg, strah i trepet za lokalne lopuže, celo naselje pati što sam jedino ja bila savesna i sterilisala je, svi bi hteli njeno štene otkako je sprečila tešku krađu kod mojih prvih komšija. :heart2:
 
Svinja je svastojed,ako je pustis da trckara slobodno po dvoristu pojesce svasta sta nadje
ako mislis na ove u betonskim boksovima bez dnevne svetlosti jedu sta im se da a hrana im je na nivou uslova u kojima ih odgajaju - bedna
 
Evo, da se javim i ja.

Imam konje i pse čitav život.

Pas je pas, al konj je konj.

Svojevremeno sam čuo šaljivu poslovicu kako se ništa ne voli ko prvo dete i druga žena.

To sa drugom ženom nisam proveravao, al mislim da je ljubav prema konjima nešto nalik na ono što je rečeno u toj poslovici.
 
Evo, da se javim i ja.

Imam konje i pse čitav život.

Pas je pas, al konj je konj.

Svojevremeno sam čuo šaljivu poslovicu kako se ništa ne voli ko prvo dete i druga žena.

To sa drugom ženom nisam proveravao, al mislim da je ljubav prema konjima nešto nalik na ono što je rečeno u toj poslovici.

Ja se konjima samo divim, ali sa razdaljine. Isuvise respekta imam prema njima ( ne znam da li i oni prema meni):)

Usudim se da im dam jabuku, sargarepu, da jedu iz moje shake, ali dalje, dublje prijateljstvo ne umem.
Inace , smatram ih najlepsom i najelegantnijom zivotinjom.
 
Možda sam trebao da drugačije opišem to.
Pas će da te voli i ako pogrešiš.
Pseća ljubav je bezuslovna.
Konja ne smeš da uvrediš .
Ovaj moj me ujeda kad uđem na njegovu teritoriju, pastuv je pa ga razumem, ali to radi toliko nežno i oprezno da me nikad nije zabolelo.

Danas sam mu baš sređivao nokte i malo ga čačnuo tako da ga je zabolelo, ali mi nije uzvratio iako ga nikad ne vezujem dok to radimo.

Mogu tek da zamislim koliko će da bude pametan i privržen kad bude stariji.
 

Back
Top