Parazitska arhitektura

IMG_5952.jpeg
 
Govorimo ovde o arhitekturi koja na divlji i nakaradni način grabi kvadratne metre vazduha. Neko npr.dobije dozvolu za projekat od 100 kvadrata i samo prizemlje.
A onda na terenu podigne 5 spratova i svaki sprat nosi sve veću i veću kvadraturu.
08b72b0b980a90db9733382de5f26f34-jpg.1439039

Da, onda još dođe neko drugi i na sve to dogradi sebi stančić 35 kvadrata.
Šta sve ljudima pada na pamet..da ne poveruješ.
to ti je kao slikarsko delo, na prvi pogled samo geometrija i boje a ako bolje sagledas, citas biografiju jednog naroda u vremenu i prostoru.
 
to ti je kao slikarsko delo, na prvi pogled samo geometrija i boje a ako bolje sagledas, citas biografiju jednog naroda u vremenu i prostoru.
Parazit je organizam koji se veže za domaćina, često uzimajući hranu i hranljive materije na račun svog nesrećnog dobrotvora. Parazitska arhitektura oponaša taj odnos sa novim strukturama koje se nalaze na vrhu, ispod ili pored postojećih struktura, stalno se oslanjajući na svog domaćina za podršku i resurse.
320788152664fda7d0bdf3542ce7e5ab.jpg


Dok mnogi parazitski dizajni harmonično sede na svojim domaćinima, neki su
nasilniji u svom prisustvu.

b6c58823e12f3a8fb4cf9f9c75b73af9.jpg
 
Parazit je organizam koji se veže za domaćina, često uzimajući hranu i hranljive materije na račun svog nesrećnog dobrotvora. Parazitska arhitektura oponaša taj odnos sa novim strukturama koje se nalaze na vrhu, ispod ili pored postojećih struktura, stalno se oslanjajući na svog domaćina za podršku i resurse.
Pogledajte prilog 1449813

Dok mnogi parazitski dizajni harmonično sede na svojim domaćinima, neki su
nasilniji u svom prisustvu.

Deluje mi kao starleta koje se nakazi do neprepoznatljivosti samo da skrene paznju na sebe.
Ili kao kada na presednickim izborima 90-tih Sloba dovede taksiste i spremacice za protivkandidate.
 
Nekada su zabranjivali da se bilo sta radi na terasi.Samo je cvece moglo da se drzi.Znam da su dugo i donosili odluke,ali nisu doneli,da ne sme ni ves da se susi na terasi.Dok sam bio u Zemunu,svaka zgrada je imala vesernicu,za susenje vesa.Sada imaju masine za susenje vesa i ves lepse izgleda i bolji je za peglanje,nego kada se susi na vetru i suncu.
 

Back
Top