Paralelni univerzumi Hokinga

Nauka je jedno a religija sasvim drugo. Nauka zahteva dokazivanje a religija ne.
Da iole poznaješ bilo koju nauku znao bi da je svaka njena discipina zasnovana na pretpostavkama/polazištima iz kojih se daljim rasudjivanjem dolazi do novih i novih saznanja. Religija jest dogmatska i ne osudjuje samostalno razvijati misao što opet ne umanjuje istinitost njenih tvrdnji već ih se treba dokazivanjem odbaciti ili prihvatiti.

Pretpostavke u nauci su isto što u religiji Bog. nešto što nauka uzima kao polazno polazište a zašto nije sigurna da je apsolutna istina.

Stoga odgovor nauke nije potpuna istina i vrlo često dolazi u kontradikcju jedna s drugom ili na kraju dovodi do paradoksalnih zaključaka.
 
Da iole poznaješ bilo koju nauku znao bi da je svaka njena discipina zasnovana na pretpostavkama/polazištima iz kojih se daljim rasudjivanjem dolazi do novih i novih saznanja.

Pretpostavke u nauci isto što u religiji Bog. nešto što nauka uzima kao polazno polazište a zašto nije sigurna da je apsolutna istina.

Stoga odgovor nauke nuije potpuna istina i vrlo često dolazi u kontradikcju jedna s drugom ili na kraju dovodi do paradoksalnih zaključaka.
Kada posetiš neki od tih paralelnih svetova javi kakvi su utisci. Pozdrav.
 
To je religija, i to je suhovni svet, ovde govorimo o materijalnom svetu.
na stranu što se nemamo valjanu sefiniciju duhovnosi i materije ali shvati da to dvoje ne mogu jedno bez drugoga. poredi duhovnost sa softverom i shvatićeš da se ne može bez hardvera.

paralelni svet bi bio softver na dve različita računara. s tim što bi takav softver morao biti originalan i ne zaboravljati ništa kao što to imamo u prirodi. koju takodje možeš shvatiti kao veliku tjuringovu mašinu...

al ajde. rekao si da ideš.
 

Back
Top