paprena ekskurzija

Hellen svaka cast..sve lepo opisano da do tancina mogu da zamislim situacije..od povracanja do vrata koja se ne zatvaraju...Secam se mojih ekskurzija uostalom.
Dete mi je malo,od nepune tri godine ide sa vrticem na zimovanja i letovanja.Cena istih je bila oduvek nekako velika..ne paprena ali reda velicina 200eura.Na nekoliko rata doduse.
Nije mi padalo na pamet da preracunavam koliko oni mogu da pojedu recimo,koliko nas osamari prevoz,koliko agencija,a koliko ostane vaspitacici...
Jer,deca se vrate preporodjena i puna utisaka,nama roditeljima na raspolaganju sedam dana slobode,a pritom sam svesna da nema tih para za koje bih ja vodila bilo gde u tom broju..
Ja se sa ovim mojim preznojim tri puta dok obucemo skafander i sve ostale rekvizite za grudvanje a zamislite 16 puta ista procedura....ma idi...
 
Hellen svaka cast..sve lepo opisano da do tancina mogu da zamislim situacije..od povracanja do vrata koja se ne zatvaraju...Secam se mojih ekskurzija uostalom.
Dete mi je malo,od nepune tri godine ide sa vrticem na zimovanja i letovanja.Cena istih je bila oduvek nekako velika..ne paprena ali reda velicina 200eura.Na nekoliko rata doduse.
Nije mi padalo na pamet da preracunavam koliko oni mogu da pojedu recimo,koliko nas osamari prevoz,koliko agencija,a koliko ostane vaspitacici...
Jer,deca se vrate preporodjena i puna utisaka,nama roditeljima na raspolaganju sedam dana slobode,a pritom sam svesna da nema tih para za koje bih ja vodila bilo gde u tom broju..
Ja se sa ovim mojim preznojim tri puta dok obucemo skafander i sve ostale rekvizite za grudvanje a zamislite 16 puta ista procedura....ma idi...
a ovo narocito :mrgreen:
 
Па укупну суму сам и поделила по сату рада....
pih
nije mi zao sto sam se zeznula
nego sto sam postovala, iako sam kao resila da necu jedno vreme, pa se jos i zeznula:roll:
ali da budemo realni, bebi-siterke cuvaju decu i za mnogo manje od 309,5 dinara po satu (zanemarujuci pitanje radnog vremena od 24h dnevno)
a tek u organizovanim grupama, u vrticima, za jos manje
ja stvarno nisam cula ni za jednu bebi-siterku koja radi za preko 50000 mesecno (8h*309,5*22 dana mesecno=54472 dinara; cisto da se pokaze da i ja umem da racunam!), a znam par devojaka koje se time bave
mene ovo pitanje ne dodiruje narocito, i nisam ni sigurna u svoj stav
ali, budimo malo realni
 
ali da budemo realni, bebi-siterke cuvaju decu i za mnogo manje od 309,5 dinara po satu (zanemarujuci pitanje radnog vremena od 24h dnevno)

Шта да ти кажем, сем да ко жели може слободно да плати беби-ситерку да води дете на рекреативну наставу....јер му је то јефтиније.

Свако ко цени себе, зна своје квалификације и стручност, цени своје време и уложен напор - има право да буде плаћен онолико колико вреди. Има људи који су тога свесни и који ће платити...они други не морају....

Рекох, ја не улазим у то колико кошта једна амалгамска пломба и зашто за 10 минута посла зубар заради 800 динара. Ја сам одлучила да ми зубар пломбира зуб....мада би то упола јефтиније можда урадио и бравар.
 
svako ko placa takodje ima legitimno pravo da se, narocito u situaciji u kojoj prakticno ne postoji konkurencija i u kojoj je u velikoj meri suzena mogucnost izbora, zapita da li placa previse, i da (ne) zali svoje pare jer misli da je novac koji je dao (ne)ekvivalentan usluzi koja je pruzena
podrazumeva se da do takvog zakljucka dolazi uzevsi u obzir sve okolnosti - mogucnost izbora davaoca usluge, stepen strucnosti koji je potreban za njeno obavljanje, kvalitet rada, odgovornost za njeno nestucno obavljanje, mogucnosti i potrebe korisnika, ustedu vremena, sve druge pogodnosti koje korisnik usluge uziva zahvaljujuci onome ko je pruza, i, na kraju krajeva bruto utroseno vreme i realne troskove koje davalac usluge ima u njenom obavljanju (ukljucujuci npr. kada vec pricamo o plombama: troskove zakupa ordinacije, rezija, opreme, materijala, obaveznih poreza i doprinosa, clanstva u odgovarajucim komorama, strucnog usavrsavanja)
tvrdim i da ljudi zaista cesto, kada je u pitanju pruzanje usluga, nisu u stanju da procene kompleksnost takvih poslova i potcenjuju ih
ali bez obzira na to, ja, kao i velika vecina drugih ljudi, se itekako bavim pitanjima da li nesto placam previse i "'ocu da znam 'de idu moje pare"
pa ako moram, imajuci u vidu sve okolnosti, platim, sta cu
zadrzavajuci puno pravo da, ako nista drugo, javno kukam za potrosenim novcima:)
 
И поред толике бриге, деца најчешће први пут пробају дуван и добију тровање алкохолом баш на школској екскурзији. А о колективним оргијама по хотелским собама да не причам.

Jel Vi to iz licnog iskustva!?
Ajde nek se javi neko ko je na sve te ekskurzije isao da nesto nauci i upozna svoju domovinu da bi je vise voleo!?:roll:
Svi smo cekali ta dva,tri dana kao priliku da se izludujemo,a da ne pricam o maturskoj ekskurziji na kojoj su svi izleti i posete bilo cemu bile otkazane jer mi djaci nismo mogli da ustanemo tako rano kada je trebalo krenuti....
:roll:
 
Ipak ta ekskurzija je jednom godisnje...i nije svaki nastavnik/profesor"privilegovan" da vodi djecu...razredni staresina ima vecu platu od ostalih kolega,ali sigurno je svojim radom zasluzio/la...dobro,kukolja uvijek ima...
Znaci,ne vode svi prosvetari djecu na ekskurzije,tako da te pare nadam se u vecini slucajeva idu u prave ruke...licno,kad je sin bio 7 dana-skola u prirodi-ja sam preeezadovoljna kako je sve proteklo,a najvise sam odusevljena nastavnicom,koja se tamo ponasala kao da im je majka,maksimalno odgovorna i jedna divna zena...zasluzila je sav taj novac...
 

Back
Top