P4 ili Celeron?

Superbird

Iskusan
Poruka
5.755
Resio i ja da (najzad) zamenim masinu pa posto kontam da su ovde najbolji poznavaoci, treba mi par saveta...
Dvoumim se izmedju P4 2,66GHz / 64-bit / 1 MB cache + 512 MB DDR2 i Celeron 2,8 GHz + 1 GB DDR2 RAM-a (otprilike ista cena). Ovo sam mislio da ubodem u ASUS P5ND2 - SLI . Sta je bolje od ova dva? Ili mozda neki AMD?
Koju graficku preporucujete: GF 6200 / 6600 ili neki Radeon u klasi (PCI-E)?
 
Procesori P4 su bolji tek oni od 2.8 i 3.4 mhz,Celeron D se dosta dobro pokazao,2.53 box kod mene jako fino radi a moze da se klokuje cak do 3.5mhz!!! sto sam i uradio,u principu sve ti zavisi od dubine dzepa NEMA NEKE VELIKE RAZLIKE u radu racunara,POZDRAV
 
dudan:
Procesori P4 su bolji tek oni od 2.8 i 3.4 mhz,Celeron D se dosta dobro pokazao,2.53 box kod mene jako fino radi a moze da se klokuje cak do 3.5mhz!!! sto sam i uradio,u principu sve ti zavisi od dubine dzepa NEMA NEKE VELIKE RAZLIKE u radu racunara,POZDRAV

Ma nemoj reci ČAK 3.5, ma najbolji je celeron 2.4 D koji ce sa dobrom plocom na 4GHz
 
Nikako Celeron veruj mi samo cist Pentium. Sto se tice memorije 512 rama ce ti biti dovoljno za normalan rad u Win-u, za neke igrice (FEAR) ipak nece ali mozes da se strpis pa kad sakupis 50 evra dokupis jos 512 rama. E sad na ASUS P5ND2 - SLI staviti Celeron bi bilo greota tako da slobodno razmisljaj o nekoj ploci sa 945 chip-setom koje su dosta jeftinije (na njima rade i dual-core procesori tako da i sa aspekta buducnosti nema da brines). Mozda mozes ti za iste pare da sastavis Pentium i 1gb rama.
Pozz
 
ljudi bre nemojte da ste smesni. Razlika u kesu izmedju celerona i pentiuma je jednostavno nenadoknadiva za performanse. Ti mozes svoj celeron od 2.5 da kloknes do 3.5 ali ce uvek imati slabije performanse od pentiuma 2.5.
E sad potpuno je drugo pitanje da li je uopste potrebno obicnom korisnuiku to. I ja sam vlasnik celerona na 2.5 (i jos ga nisam overklokovo jer jednostavno nemam potrebe) i smatram da je za obicne potrebe korisnika nepotrebno bacati pare za pun pentium. Celeron i tekako obavlja posao.
 
Malo poredjenje za AMD platformu.
Razlika u performansama izmedju A64 sa 512kb i 1mb cache memorije je oko 200mhz.
Znaci za toliko klokujete onaj sa 512 da bi dostigli performanse onog od 1mb.
Valjda je slicno i kod Intela (zaista neznam), mada mi malo nije logicna ova TAB-ova tvrdnja.

Pozzzzzzzzz
 

Back
Top